Sari la conținut

Yamaha wr 250


dragos_lz
 Share

Postări Recomandate

Am gasit o yamaha wr din 1995 250cc. Arata bine, pret decent, zic eu, pentru cate ofera vanzatorul in plus. Motorul este si el in regula, merge bine.

 

A mai avut cineva un wr in 2 t? Cat e de fiabil? Unde gasesc protectie la rezonator pentru ea? Cam la cat timp am sa il resegmentez, in conditiile unei folosiri nici intense gen racing dar nici soft, undeva intre...

 

post-47247-1269798429_thumb.jpgpost-47247-1269798470_thumb.jpgpost-47247-1269798523_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu imi place cum arata stopul acela, faptul ca e cric pus pe bascula, oricum ala zboara cand iau motocicleta... Nu imi mai place spatiul acela dintre sa si rezervor, e cam mare, dar asta e.

 

Rezervor de 12 l pus pe ea, mai imi da unul de 8 litri de rezerva. Cateva pinioane de schimb si lanturi.. 1300 motocicleta, deci? O iau sau nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu imi place cum arata stopul acela, faptul ca e cric pus pe bascula, oricum ala zboara cand iau motocicleta... Nu imi mai place spatiul acela dintre sa si rezervor, e cam mare, dar asta e.

 

Rezervor de 12 l pus pe ea, mai imi da unul de 8 litri de rezerva. Cateva pinioane de schimb si lanturi.. 1300 motocicleta, deci? O iau sau nu?

 

scumpa si sare la ochi mai ales ca e 95. aia arata ca una noua de dupa 2000... cred ca ai de bagat ceva bani in ea si iesi scump. cred ca are consum mare. nu as trece de la 2t la 4t niciodata daca nu ma bag la motocross...hard enduro se face cu 4 timpi, nu cu drujbe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pretul nu este rau... in esenta motocicleta este YZ cu instalatie electrica pentru sosesa si a fost facuta in editie relativ limitata....

 

piesele sunt(macar teoretic) identice cu cele de YZ (piston, ambreiaj, segmenti)....

 

sfatul meu ... vezi de drum...ramai la 4t

Mesaj completat

alea sunt plasticele originale... despre sa nu garantez

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-am luat. Mie imi place... sti cum e, fiecare cioara isi vede puiul cel mai frumos. Azi am facut o tura mica cu ea, si inca zambesc. Am schimbat pinioanele si lantul( erau incluse in pret) si i-am dat pe dealuri. Raspunde bine la gaz, suspensie foarte buna, imo (wp)

 

Urmeaza sa o desfac toata sa o spal, curat bine, curat filtrul de aer.. Pana acuma a meritat investitia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-am luat. Mie imi place... sti cum e, fiecare cioara isi vede puiul cel mai frumos. Azi am facut o tura mica cu ea, si inca zambesc. Am schimbat pinioanele si lantul( erau incluse in pret) si i-am dat pe dealuri. Raspunde bine la gaz, suspensie foarte buna, imo (wp)

 

Urmeaza sa o desfac toata sa o spal, curat bine, curat filtrul de aer.. Pana acuma a meritat investitia.

 

Daca tu esti multumit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit o yamaha wr din 1995 250cc. Arata bine, pret decent, zic eu, pentru cate ofera vanzatorul in plus. Motorul este si el in regula, merge bine.

 

A mai avut cineva un wr in 2 t? Cat e de fiabil? Unde gasesc protectie la rezonator pentru ea? Cam la cat timp am sa il resegmentez, in conditiile unei folosiri nici intense gen racing dar nici soft, undeva intre...

 

post-47247-1269798429_thumb.jpgpost-47247-1269798470_thumb.jpgpost-47247-1269798523_thumb.jpg

1995? :) :lol: ???????? Ce?

Nu te cred arata prea bine.S-o stapanesti sanatos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Salut,

 

Sa imi spui si mie cum se prezinta un 2T la endureala. Ma tenteaza si pe mine un 125 in 2T dar inca stau in dubii.

 

Inca nu am apucat sa o testez cum vreau eu, ca am ceva probleme cu ea. Am ales 2t pentru ca era mai competitiv la niste bani mai putini, daca aveam ceva mai multi $ mergeam pe un exc 400 sau esc 250 f. Dar nici asta nu e rau, deloc...

 

Dupa ce inveti sa lucrezi cu el, cum sa ii dai gaz, sau mai bine zis cat, e super lejer. Si intretinere mai ieftina ca la 4t, deci un mare plus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...