Sari la conținut

Accident P-ta Muncii


gabi_tro
 Share

Postări Recomandate

Salut, actadi! Imi pare rau sa aud ce ai patit...bine, totusi, ca n-a fost mai rau. Vina nu-i a ta, fierul se indreapta...

 

Off...Cu motorul ala din Neamt ce s-a intamplat? Nu ti-a placut...de l-ai schimbat in mai putin de un an. :) (Eu sunt cel care a luat Opelul de la tine)

 

Salutare domnule!

Sunt multe de spus! Sper ca ai fost, esti multumit de masina.

Eu am ceva limitari in a misca mana stanga (am avut umarul si clavicula dislocate- dar zic eu ca am scapat "ieftin" dupa ce tipa de la ambulanta imi vorbea de fractura de humerus si alte complicatii de incepusem sa imi blestem restul zilelor....).

NU AM SCAPAT IEFTIN CU ASIGURARILE- SOFERUL AVEA LA CARPATICA- CARE MI-A ANULAT DOSARUL CU DE LA EI PUTERE! EVITATI CARPATICA PT CA NU DESPAGUBESC!

Daca esti in Bucuresti , da un tel 0733034232 si merem la ceva racoritor si depanam amintiri :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Salut, eu am condus...

era 1000RR 2006 Repsol adus de mine din Satu Mare pe roti duminica 28.03 pe ploaie si noaptea, avand mare noroc ca nu m-am scufundat intr-o groapa din carosabil pana in Bucuresti! mai mult - depaseam 3 masini si cea din mijloc s-a gasit sa iasa in depasire- mi-a tras una de era sa ma duc in sant dar am reusit sa redresez si sa ajung intreg in Bucuresti!

Marti 30.08 i-am schimbat uleiul si placutzele de frana si 3 h mai tarziu mi-a taiat calea soferu cu Toyota Rav 4 care a avut timp suficint sa treca prin fatza mea dar nu a mai avut unde sa intre- situatie pe care eu am realizat-o prea tarziu! am franat si am incercat sa il evit prin stga dar am pierdut aderentza si am sters coltzul dreapta spate al masinii

Daca ma imfigeam in mijlocul masinii eram istorie... in masina, exact unde ma infigeam, era un copil de 2 anishori...

"

 

 

:)

Io nu pricep de ce nu ai fost mai preventiv, adica il vezi pe bolovan cu dita-mai hardughia de Rav4 ca se baga in fata ta si astepti pana in ultimul moment.. Franezi nene din timp , lasi nistel orgoliul mai jos da macar ramai intreg si cu motoru intact si te bucuri de el toata vara in loc sa stai cu el prin service si cu dreptatea in buzunar. E drept, cand vezi nesimtiti din astia iti vine s atreci ca trenu prin ei da sa nu uitam ca oamenii trebuie sa fie totusi un pic rationali - nu sa-si urmeze primul instinct animalic. Faze de-astea mi se intampla aproape saptamanal - sa vad pe cate unu ca se baga cu tupeu - prefer sa il las dreacu sa se bage si sa ii urez sa se bage in urmatorul pom decat sa ma sifonez eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, eu am condus...

era 1000RR 2006 Repsol adus de mine din Satu Mare pe roti duminica 28.03 pe ploaie si noaptea, avand mare noroc ca nu m-am scufundat intr-o groapa din carosabil pana in Bucuresti! mai mult - depaseam 3 masini si cea din mijloc s-a gasit sa iasa in depasire- mi-a tras una de era sa ma duc in sant dar am reusit sa redresez si sa ajung intreg in Bucuresti!

Marti 30.03 i-am schimbat uleiul si placutzele de frana si 3 h mai tarziu mi-a taiat calea soferu cu Toyota Rav 4 care a avut timp suficint sa treca prin fatza mea dar nu a mai avut unde sa intre- situatie pe care eu am realizat-o prea tarziu! am franat si am incercat sa il evit prin stga dar am pierdut aderentza si am sters coltzul dreapta spate al masinii

Daca ma imfigeam in mijlocul masinii eram istorie... in masina, exact unde ma infigeam, era un copil de 2 anishori...

 

 

parerea mea e ca o cam cauti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai da` sunteti de vise rele,dati vina pe motociclist ca niste babe,vreti sa enervati omu` ca sa va luati voi bataia care era pregatita pentru aia de la carpatica?

@ Actadi- fuga la avocat,ori comisia de supraveghere a asigurarilor ori conservarul sa plateasca,nu o lasa asa.

Editat de Penetru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai fratilor, aveam si pasagera si voi credeti ca imi ardea sa ii pun viata in pericol sau sa stau cu mana stanga agatata de gat si motoru dauna totala?!!!?!?

erau masini parcate pe dreapta si nu am vazut ce se intampla in parcare decat prea tarziu! Nu am ce sa mai zic acum, daca o luam pe alta strada.... daca eram pe patru roti... daca soferul astepta sa trec... daca incepeam as franez mai devreme...

Imi pare rau de tot ce s-a intamplat ca vara si viata mea ar fi fost altfel!!!!

 

Pe cei de la asigurari o sa ii dau in judecata! Numa ca dureaza.....

Daca nu mi se face dreptate, avand in vedere toate ce mi s-au intamplat, ma gandesc serios sa pelc din tara definitiv desi si afara PCR-ul functioneaza!

GSXR-ul 1000 k5 mi-a fost furat din Anglia din parcarea hotelului. Am plecat cu el din Romania in Bruxelles unde am lucrat cateva luni, 2200 km in 2 zile cu escala in Viena! Doamne ce mi-a placut motocicleta aceea- dementiala-avea tot ce-ti doreai!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E foarte probabil!

Aia erau hoti profesionisti! a durat totul foarte putin, au fost foarte rapizi si au avut si cheie care a pacalit kktu ala de sistem de "securitate"de pe Suzuki!

Poate daca erau romani si intelegeau tablitza de inmatriculare ... mi-o lasau!

Mesaj completat

O sa va tin la curent cum decurg procesele, si , daca totul merge bine, o sa va recomand si avocatul!

Doamne ajuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...