Sari la conținut

Intrebare


Postări Recomandate

Salutare Tuturor!

As vrea sa va intreb si eu un lucru:Cat de curand va trebui sa imi achizitionez un motor de 125cmc :blink: ,numai ca exista o mica problema,inaltimea mea este de 1'90 si 93 kg si nu prea stiu cam pentru ce motor sa optez :huh:

 

Multumesc Anticipat

 

P.S M-ar interesa sa fie ceva in gen HONDA CBR

Editat de RedMan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant Varaderoul.Am mai gasit o varianta Yamaha YZF-R125,are vreo sansa sa ma suporte? :blink:

Pai te suporta dar cred ca o sa stai tu incomod Varadero ar fi bun sau hyosung sau o capra daia ca a lu jojo o husqvarna :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant Varaderoul.Am mai gasit o varianta Yamaha YZF-R125,are vreo sansa sa ma suporte? :blink:

E prea mic yzf-ul, ca Âşi restul "vitezanelor".

Alege varadero, stă parfum pe curbe în comparație cu yzf.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uita-te la supermoto-ul meu din semnatura, poate te intereseaza

Frumos MZ-ul dar sincer nu prea imi plac supermoto-urile :) Oricum mult succes la vanzare!!!

Hmmmm... :blink:

 

In principal mam gandit asa din ce mi-ati spus voi si ce am mai citit pe forum am ajuns la o concluzie:

1.Honda Varadero

2.Yamaha DT125

3.Yamaha YZF-R125

Dar v-as ruga daca nu cer prea mult daca stiti niste date tehnice si cateva sfaturi pro si contra celor 3 de mai sus :D

Va Multumesc! :huh:

Editat de RedMan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu ti-as zice atat , la 125 Varadero mi se pare motocicleta cea mai perfecta. Cunosc pe cineva care a mers numai blana cu ea 25.000 km si nu are nimic si merge super..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

varadero - 15cp, motor cu 2 cilindri (in V parca), 4 timpi, consum oarecum mic, FOARTE ok pt tot ce vrei sa faci cu el!

yamaha dt - delimitata ajunge spre 30 cai, poate chiar mai bine, nu stiu sigur :blink: 2 timpi, consum maricel, greutate mica.

yamaha r125 - 15 cai, cea mai agila la 125cc 4T , consum mic, bla bla...

 

 

bikez.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

varadero - 15cp, motor cu 2 cilindri (in V parca), 4 timpi, consum oarecum mic, FOARTE ok pt tot ce vrei sa faci cu el!

yamaha dt - delimitata ajunge spre 30 cai, poate chiar mai bine, nu stiu sigur :) 2 timpi, consum maricel, greutate mica.

yamaha r125 - 15 cai, cea mai agila la 125cc 4T , consum mic, bla bla...

 

 

bikez.com

Va multumesc pentru sfaturi,dar din cate am citit si mam informat am ajuns la parerea ca Honda Varadero este exact ce mi-ar trebui,chiar daca consumul este de 4-5% :D,in rest mi se pare perfecta :huh:

Multumesc pentru sfaturi si sper sa ne auzim cat de curand pe sosea :blink:

Asfalt Uscat Tuturor!

Editat de RedMan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pentru sfaturi,dar din cate am citit si mam informat am ajuns la parerea ca Honda Varadero este exact ce mi-ar trebui,chiar daca consumul este de 4-5% :),in rest mi se pare perfecta :huh:

Multumesc pentru sfaturi si sper sa ne auzim cat de curand pe sosea :blink:

Asfalt Uscat Tuturor!

:D Consuma varadero atat ?????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pentru sfaturi,dar din cate am citit si mam informat am ajuns la parerea ca Honda Varadero este exact ce mi-ar trebui,chiar daca consumul este de 4-5% :D,in rest mi se pare perfecta :huh:

Multumesc pentru sfaturi si sper sa ne auzim cat de curand pe sosea :blink:

Asfalt Uscat Tuturor!

Nu treci de 4%.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu treci de 4%.

Eu citisem aici pe forum la topicul special pentru detinatori :huh:

Acuma depinde mai mult ca sigur si in felul in care ii dai gaz :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Salutare Tuturor!

As vrea sa va intreb si eu un lucru:Cat de curand va trebui sa imi achizitionez un motor de 125cmc :rolleyes: ,numai ca exista o mica problema,inaltimea mea este de 1'90 si 93 kg si nu prea stiu cam pentru ce motor sa optez :D

 

Multumesc Anticipat

 

P.S M-ar interesa sa fie ceva in gen HONDA CBR

Vin eu cu o idee interesanta.... i-ati un ATV. :laugh:

 

Ca motocicleta...recomand Aprilia RS 125 sau Honda NSR 125, au putere ptr un 125.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...