Sari la conținut

Ulei Furca


Postări Recomandate

Cer ajutorul celor care au mai facuto!

Avrut sa schimb uleil in furca si...

Desfacut telescoape,

Spalat tot frumos,

Montat.

Si gresela :cheers: , lipsa ulei... mers la magazin specializat sa cumpar si stupoare, peste o saptamana aduc ca nu mai au pe stoc!

Am batut tot orasul si nimic, pana la urma am cumparat un ulei pt. instalatia hidraulica la citroen ca doar no sa stau o saptamana si ceva fara moto!

Acu problema e ca mi se par cam moi telescoapele cu uleiu asta!!

Intrebarea e daca se poate schimba uleiul fara sa dau telescoapele jos de pe moto, adica daca curge tot uleiul din ele cand desfac surubul de golire! :cheers:

Si inca ceva, cum se regleaza rigiditatea din rozetele alea din capatul telescoapelor ca eu nu vad nici o diferenta....

Bafta tuturor!! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate cauta si prin benzinariile mai no name gen nick and son, ca aia au avut o benzinarie pe la mine pana sa o vinda la Agip si aveau uleiuri de furca moto bune. Asa pe la magazinele moto gasesti sigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu prea bine pe unde se scoate!

Intrebarea era daca se scurge tot uleiul fara sa desfac telescoapele de pe moto, ca in privinta uleiului saptamana trece si aduce la magazin!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...mă las de meserie, deschid garaj moto...m-am scos....

 

 

"..Rigiditatea nu e in functie de cat ulei ai in furca? Adica cu cat ai mai mult , cu atat e mai tare ? :lol: "

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...