Sari la conținut

Vand Jawa 350 1991


dorucioby
 Share

Postări Recomandate

Vand Jawa 350 1991 ITP valabil pana in iulie anul asta acte in regula. Momentan nu are asigurare. Pret... nu stiu ce sa zic la cat se vand acum. Maine revin cu fotografii.Stare originala recent vopsita si adaptat aprindre Gotronic. O dau cam am saturat de comunste.0733345301 Clung Moldovenesc

Editat de dorucioby
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut greseala, nu mai pot da edit la post acum, sper sa nu fiu considerat agramat. Multumesc frumos.

Si pune pret.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, este vorba de acea Jawa, nu este inmatriculata cu atas ci solo, si ma gandesc sa obtin in jur de 300 eur pe ea. E mult e putin, piata judeca,maiales ca am facut motorul si am vopsit o deci am bagat cativa leuti in ea,Daca nu obtin, nu o dau.Ideea e sama ajut cu acesti bani sa completez pt o japoneza. Daca piata reala nu mi va permite (nu zic ca pretul cerut de mine e cel corect), o tin pe langa japoneza pe care o voi lua. Singurul lucru care mi da de gandit in a tine doua capre, sunt taxele la stat.Si inca o mentiune, nu se da decat cu actele perfectate ok, adica cine o ia sa o treaca pe el. Daca nu,la mine moare. Postez astazi si fotografii cu imaginea ei de acum revopsita. Poate o va lua cineva sa o ingrijeasca ,nu de incercare pt diverse experimente. Exclus dezmembrare sau vanzare pt piese.Daca nu s real in ceea ce am scris referitor la tendintelepietei astept critici obiective din care voi baga la cap.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, este vorba de acea Jawa, nu este inmatriculata cu atas ci solo, si ma gandesc sa obtin in jur de 300 eur pe ea. E mult e putin, piata judeca,maiales ca am facut motorul si am vopsit o deci am bagat cativa leuti in ea,Daca nu obtin, nu o dau.Ideea e sama ajut cu acesti bani sa completez pt o japoneza. Daca piata reala nu mi va permite (nu zic ca pretul cerut de mine e cel corect), o tin pe langa japoneza pe care o voi lua. Singurul lucru care mi da de gandit in a tine doua capre, sunt taxele la stat.Si inca o mentiune, nu se da decat cu actele perfectate ok, adica cine o ia sa o treaca pe el. Daca nu,la mine moare. Postez astazi si fotografii cu imaginea ei de acum revopsita. Poate o va lua cineva sa o ingrijeasca ,nu de incercare pt diverse experimente. Exclus dezmembrare sau vanzare pt piese.Daca nu s real in ceea ce am scris referitor la tendintelepietei astept critici obiective din care voi baga la cap.

incearca sa le ti pe ambele.......sunt patit, am cumparat motorul care a fost al tatalui meu ( a se traduce : l-am convins sa il aduca inapoi acasa ! :love: ) , tot comunista , tot cehoaica, 1/2 din Jawa, CZ 175 Sport. La stat platesti numai impozitul, asigurarea, nu....daca nu o scoti pe drumurile patriei.

Orice cumparator incearca sa traga pretul spre el, e normal........dar de multe ori se spun sume anormal.... de mici.... :love: . O revopsire , cu sablajul inclus, cum se vede in poze cam costa, apoi un motor refacut, costa si ala....si sunt sume ce nu se vor regasi in pretul motorului.

Vei chinui o vreme, dar suma castigata pe jawa nu salta mult suma totala la achizitionarea unei japoneze. ( cred ca aia nu e de aceiasi generatie cu jawa )]

..........doar parerea mea !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca o ti pe dreapta nici ITP-ul nu trebuie facut. Sa zicem ca peste 6 luni vrei sa o scoti la plimbare. Cu o zi inainte o pui frumos pe o platforma (sau mergi pe niste drumulete mai putin umblate si fara gabori) si te duci la un service sa ii faci ITP-ul. Nimeni nu te obliga sa il faci la timp daca nu o scoti pe strada. Eu am intarziat la Cielo 3 luni cu ITP-ul (pur si simplu am uitat - am avut un noroc chior ca nu m-a oprit nimeni) si cand am fost la service nu mi-a zis nimeni nimic ca e expirat de treo luni.

Deci obligatoriul e doar impozitul, care este foarte mic, la mine in oras este 16 lei pe an (eu atata dau la yamaha mea, si e de 660 cmc), acum depinde de oras, dar nu cred ca e chiar asa scump nici la tine. Si 16 lei pe an eu zic ca nu sunt o avere.

Editat de cosmin_radulescu0175
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

Păstreaz-o!

1: Nu te îmbogățeÂşti prin vînzarea ei, nu sărăceÂşti prin taxele pentru ea.

2: O să-ți doreÂşti cîte odată să îți aduci aminte ce "funky" e cu trotineta în 2 timpi....

 

Zici că ai Âşi muncit la ea... e ca Âşi cum ai creÂşte o fată pentru tine ca să ți-o ......... altul.

 

Am văzut poze, arată bine, dacă zici că Âşi merge bine...

 

Eu unul am oroare pe portbagaje de-astea romînizate :rolleyes: scoate dracului pănărama aia de acolo!

ÂŞi... nu găseÂşti tu cărări de călărit pe Bodea, pe Deia, pe la Chiatra Buhii... :laugh:

Editat de VULPOIU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Portbagajul ...cam tiganesc ce i drept e o necesitate. Va veni pste el un top case care l va astupa. De dat jos nu l dau din lipsa de altu si mai leg cate un rucsac dupa el.In rest merge saraca Jawa de rupe. Is multamit de ea saraca numa camereu ai cateceva de mesterit. Mai am de pus o aprindere Gotronoc sa fie cate una pe fiecate piston si mere bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...