Sari la conținut

Accident Hazliu Pe Mobra


oxigen72000
 Share

Postări Recomandate

salut...azi eu si un tov ne am hotarat sa ne plimbam ...eu pe o aprilia rs si el pe o mobra cu o casca cu dinti geam fumuriu..el si rossi ce mai erau:D:moto: :crack: eu mergeam in spatele lui cu vreo 30 pe bulevard ...ne a taiat unu calea...m am dus eu dupa el si i am aratat :cheers: pe urma am iesit de pe bulevard si am intrat pe niste stradute...si aici a inceput totu :crack: merg eu ce merg si la un moment dat intr o curba ..a luat o cu 20..si s a oprit direct intr un stalp a sarit peste mobra zici ca sarea in piscina...eu speriat am pus o pe cric am oprit o imediat....si cand sa vad ca el se ridica si incepe sa rada...pagube...bujie rupta cablu ala care se pune pe bujie rupt...ghidon strambat.....se face...maine mergem cu ea sa o facem brici si sa mai iesim la o tura.... :lol: :cheers:

Editat de oxigen72000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut...azi eu si un tov ne am hotarat sa ne plimbam ...eu pe o aprilia rs si el pe o mobra cu o casca cu dinti geam fumuriu..el si rossi ce mai erau:D:moto: :crack: eu mergeam in spatele lui cu vreo 30 pe bulevard ...ne a taiat unu calea...m am dus eu dupa el si i am aratat :cheers: pe urma am iesit de pe bulevard si am intrat pe niste stradute...si aici a inceput totu :crack: merg eu ce merg si la un moment dat intr o curba ..a luat o cu 20..si s a oprit direct intr un stalp a sarit peste mobra zici ca sarea in piscina...eu speriat am pus o pe cric am oprit o imediat....si cand sa vad ca el se ridica si incepe sa rada...pagube...bujie rupta cablu ala care se pune pe bujie rupt...ghidon strambat.....se face...maine mergem cu ea sa o facem brici si sa mai iesim la o tura.... :lol: :cheers:

 

 

Daca prietenul tau ar realiza ca SI pe Mobra se moare... oai ce bine ar fi!

Bafta si grija mare fratilor ca a doua oara poate fi un TIR in loc de stalp, si atunci o sa avem cersafuri cu sange si flori... multe multe flori! Si nu cred ca ne dorim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca prietenul tau ar realiza ca SI pe Mobra se moare... oai ce bine ar fi!

Bafta si grija mare fratilor ca a doua oara poate fi un TIR in loc de stalp, si atunci o sa avem cersafuri cu sange si flori... multe multe flori! Si nu cred ca ne dorim!

pai toata faza e...ca straduta aia nu e deloc circulata si mai aveam de mers cam 1 min pana la bloc sa i o dea si lu unu sa se plimbe...dar am zis ...se vedea un mic valentino rossi:D...oricum el nu a patit nimik...a ramas acceleratia blocata a prins pietris frane nu prea avea...a alunecat ..si a cazut..maine o facem... :lol: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai toata faza e...ca straduta aia nu e deloc circulata si mai aveam de mers cam 1 min pana la bloc sa i o dea si lu unu sa se plimbe...dar am zis ...se vedea un mic valentino rossi:D...oricum el nu a patit nimik...a ramas acceleratia blocata a prins pietris frane nu prea avea...a alunecat ..si a cazut..maine o facem... :lol: :cheers:

 

apai .. acceleratia ramane blocata, motoru nu prea are frane ... iar el se crede rossi :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai invata sa scrii normal nu asa:

 

aaa....ffff....eeee!!!didj;lwejhf...... ekijekje.......

Invata sa folosesti cum trebuie "delimitarile" de propozitii

baiazid nu am nimic cu tine ca nu te cunosc,dar uneori te bagi aiurea in seama...mai bine numai postezi decat sa faci tu pe desteptu :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baiazid nu am nimic cu tine ca nu te cunosc,dar uneori te bagi aiurea in seama...mai bine numai postezi decat sa faci tu pe desteptu :lol:

 

Sunt niste mici reguli de postare pe aici. Nu m-am bagat in seama aiurea, dar citind postul tau mi-am dat seama instant ca nu stii sa scrii.

 

De exemplu: mai bine numai postezi decat sa faci tu pe desteptu. NUMAI se scrie NU MAI in cazul de fata.

 

Aranjarea in pagina conteaza mult. Tu daca folosesti o suta de mii de puncte genul: aaa...bbb...ccc nu se va intelege nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt niste mici reguli de postare pe aici. Nu m-am bagat in seama aiurea, dar citind postul tau mi-am dat seama instant ca nu stii sa scrii.

 

De exemplu: mai bine numai postezi decat sa faci tu pe desteptu. NUMAI se scrie NU MAI in cazul de fata.

 

Aranjarea in pagina conteaza mult. Tu daca folosesti o suta de mii de puncte genul: aaa...bbb...ccc nu se va intelege nimic.

bine sunt eu mai prost...si asa scriu eu....cu fffff multe punctulete :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine sunt eu mai prost...si asa scriu eu....cu fffff multe punctulete :cheers:

 

Nu te-am facut prost. Nu ma intelege gresit. Doar ti-am spus ca un post, indiferent de continutul sau, s-ar intelege mai bine dar ar fi mai bine aranjat in pagina.

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa incerc sa mi controlez punctuletele :cheers:

 

PS: am si eu o mobra in pivnita pe care vreau sa o asamblez. Cadrul cu rotile e intr-o parte iar motorul, trebuie sa il caut :lol:

 

Nu m-am mai dat de mult cu mobra

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noroc cat incape. Se putea si mai rau, dar e bine ca s-a terminat totul doar cu pagube materiale nesemnificative. Mare grija pe viitor. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Accident Hazliu Pe Mobra"

 

Nu inteleg ce dreaq e asa de hazliu :laugh:

 

 

 

...mai bine numai postezi decat sa faci tu pe desteptu :D

 

 

Esti tovaras cu BBJ? :lol: :cheers:

 

 

 

ma rog...voi continua sa numai postez... :D

 

 

 

:cheers: :crack: :crack:

 

Ca sa nu mai spun de expresie, auzi:continui sa nu mai postez :) :) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BBJ se plimba in gasca cu RS125 si Mobra/Moped? Eu stiam ca are R1 :cheers:

bine ca ai tu ma r1 si hayabusa dar pentru 17 ani rs 125 e maxim...oricum voi acum nu stiti ce vorbiti si unii fac niste comparatii intre motocicletele care se pot conduce de la 16-18 ani cu cele mari ....si atat va zic numai suferiti aiurea cu motoarele voastre de fuga si nu le mai comparati cu un motor de 125 :lol: ...daca esti tare zboara frate pe sosea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca ai tu ma r1 si hayabusa dar pentru 17 ani rs 125 e maxim...oricum voi acum nu stiti ce vorbiti si unii fac niste comparatii intre motocicletele care se pot conduce de la 16-18 ani cu cele mari ....si atat va zic numai suferiti aiurea cu motoarele voastre de fuga si nu le mai comparati cu un motor de 125 :lol: ...daca esti tare zboara frate pe sosea

 

 

era o gluma, pustiule! legata de banul/warnul luat de baiazid!!!... nu te aprinde asa!!

 

 

bafta si take care! strada nu e circuit!! :cheers:

 

Later edit: pana la urma era mobra? sau ciclomotor badsi cu pedale?? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baiazid chiar are doua cornite pe casca? daca da... CE TARE!

 

Asta e fostul meu motor. :lol:

 

Am facut cu el:

Bucuresti - Timisoara

Bucuresti - Iasi

Brasov - Valea Siriului - Buzau - Bucuresti

Bucuresti - Constanta

...

 

aprox 15.000 km

 

M-a plimbat aprox prin toata tara cu un consum de 3.8%. Pt asta trebuia sa merg fix cu 100kmph. Pasager si bagaje cat cuprinde.

 

post-22-1151390456_thumb.jpg post-22-1151390479_thumb.jpg

In poza sunt eu cu Demostene. Mai conducea el, mai conduceam eu .. etc. Oboseala.

 

Va vine sa credeti ca l-am vandut la 89.000 km? Si mergea? Scoate fum de ulei dar.. la km astia se explica.

 

bai , cand mai intra baiazid pe topicul tau si scrie, sa-i zici sarumana.

 

Hai ma ca nu sunt asa de rau in realitate. Sunt prieten cu multi de pe forum. Si vorba ta, unde intru eu, se da pe bascalie, caterinca ... mai dam viata topicului :cheers: :crack: :cheers:

 

 

De exemplu baiatul care a initiat topicul (oxigen) a crezut ca m-am luat de el cand i-am sugerat sa nu mai foloseasca muuulte punctulete ca e greu de citit. E bine ca a inteles ca nu am ABSOLUT nimic cu el. A fost doar o remarca. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...