Sari la conținut

Neacordare De Prioritate - Revine-


BoneS
 Share

Postări Recomandate

Dimineatza plec spre munca cu suzi a mea....stau in Otopeni....

Pe 23 August fac la stanga reduc sa sa trec peste un rahat dinala de damb pt reducerea vitezei, trec si plec mai departe in stilul meu fooooooaaaaaaarte calm.Nu schimb a3-a ca la un moment dat la compania WURTH din curte iese un MUIST :cheers: (firma fiind pe partea stanga a drumului in directia mea de mers) si intoarce :cheers: .

Mai fratzilor nu stiu cum am franat cum am controlat,stiu doar ca am blocat ambele roti :laugh: si asa ca prin minune a fost o franare cotrolata cu derapaj usor spate dreapta reusind sa trec pe langa el la doar 10 cm :crack:

I-am zis cateva de dulce dupa care i-am luat nr de inmatriculare si m-am dus la Politie, care stateau cuminti la mai putin de 100m de locul incidentului

 

Asa ca daca vedeti prin trafic o masina cu IF53WRT sau IF15WRT va rog sa-l trageti de urechi din partea mea

Am avut noroc azi :crack:

 

Va salut si va rescpect :lol:

 

Ps: scuze ducatistului care m-a salutat in Pipera dar l-am vazut prea tarziu .... inca eram in stare de tremurici

Editat de BoneS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, din nefericire oamenii gresesc. adesea !! nu putem impiedica asemenea ispravi ci numai sa ne rugam la plecare sa nu ni se intample 9. si mai putem face ceva: sa conducem preventiv. e un must !

restul e destin !

ma bucur ca tu ai scapat cu bine ! condu impacat, respecta fieru, iubeste viata, gaseste putere sa ierti, comunica vesel cu ceilalti din trafic, fii om bun !!! si poate vei imbuna destinul ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa mentionez ca domnii politisti au fost foarte amabili :cheers: dupa ce au notat tot ce am avut eu de declarat, au dat imediat prin statie numarul si tipul masinii spre verificare :lol:

Concluzia este ca daca Doamne fereste vi se intampla faceti la fel retineti nr de inmatriculare si tipul masinii si fugiti repede cu para la primu agent sau primul echipaj intalnit in drum.

 

V-am salutat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, in acest caz nu doar ca ai dreptul sa meri cu jalba-n traista la militianu din colt dar e kiar indicat s-o faci. daca il opresc pe individ mai incolo si macar il mustra (ca nu au dovezi sa-l amendeze) tot e ceva.

si e mult mai OK sa-i transmiti organului sarcina de justitiar, decat s-o iei matale in mana :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ce cauta intamplarea asta la rubrica accidente?

 

Intr-adevar ,poate era mai potrivita la "Motociclist in fiecare zi", dar parca e mai bine decat vreun "spital" sau R.I.P. ......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ce cauta intamplarea asta la rubrica accidente?

EU ZIC CA ARE CE CAUTA ... CONCLUZIA CA VITEZA MODERATA I-A PERMIS SA EVITE IN EXTREMIS E IMPORTANTA. IAR RUBRICA DE,, ACCIDENTE EVITATE,, NU-I SI NICI COD DE PROCEDURA CU CEI CARE AR FI PUTUT PROVOCA ACCIDENTE NU ESTE . IN PLUS TOLERAND FAPTELE SI PE CEI CARE APROAPE AU GENERAT UN ACCIDENT NU REPREZINTA O SOLUTIE. SA NU UITAM CA UNUI SOFER CARE A TAIAT CALEA UNUI MOTOCICLIST - MASINA NEINTRAND IN CONTACT FIZIC CU MOTOCICLETA- NU I SE POATE FACE NIMIC!... DESI MOTOCICLISTUL A CAZUT INCERCAND SA EVITE ACCIDENTUL :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EU ZIC CA ARE CE CAUTA ... CONCLUZIA CA VITEZA MODERATA I-A PERMIS SA EVITE IN EXTREMIS E IMPORTANTA. IAR RUBRICA DE,, ACCIDENTE EVITATE,, NU-I SI NICI COD DE PROCEDURA CU CEI CARE AR FI PUTUT PROVOCA ACCIDENTE NU ESTE . IN PLUS TOLERAND FAPTELE SI PE CEI CARE APROAPE AU GENERAT UN ACCIDENT NU REPREZINTA O SOLUTIE. SA NU UITAM CA UNUI SOFER CARE A TAIAT CALEA UNUI MOTOCICLIST - MASINA NEINTRAND IN CONTACT FIZIC CU MOTOCICLETA- NU I SE POATE FACE NIMIC!... DESI MOTOCICLISTUL A CAZUT INCERCAND SA EVITE ACCIDENTUL :lol:

 

Offtopic: Vezi ca cineva si-a luat ban permanent pe forum pentru ca scria cu majuscule, chiar daca avea motive medicale serioase (fotofobie, daca nu ma insel, care nu ii permitea sa stea prea mult cu ochii in monitor si sa citeasca scrisul normal)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti de asemena sa ii faci o plingere mica la serviciu. In afara de cazul in care este seful de acolo, s-ar putea sa dea bine la "dosarul lui de cadre". Nu cred ca e vreo firma care sa isi doreasca sa aiba un angajat cu masina pe mina si care sa nu respecte regulile de circulatie - putind sa fie oricind implicat intr-un accident care sa atraga raspunderea angajatorului.

Macar o mustrare si tot scoti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti de asemena sa ii faci o plingere mica la serviciu. In afara de cazul in care este seful de acolo, s-ar putea sa dea bine la "dosarul lui de cadre". Nu cred ca e vreo firma care sa isi doreasca sa aiba un angajat cu masina pe mina si care sa nu respecte regulile de circulatie - putind sa fie oricind implicat intr-un accident care sa atraga raspunderea angajatorului.

Macar o mustrare si tot scoti.

 

Da o idee buna :cheers:

Chiar am sa ma duc dupamasa cand ajung in zona sa fac o plangere la receptie.

Domnii politisti nu cred ca au avut mare succes mai ales ca stim cu totii traficul din zona Otopeni,totusi a ramas la carnetel

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti de asemena sa ii faci o plingere mica la serviciu. In afara de cazul in care este seful de acolo, s-ar putea sa dea bine la "dosarul lui de cadre". Nu cred ca e vreo firma care sa isi doreasca sa aiba un angajat cu masina pe mina si care sa nu respecte regulile de circulatie - putind sa fie oricind implicat intr-un accident care sa atraga raspunderea angajatorului.

Macar o mustrare si tot scoti.

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic: Vezi ca cineva si-a luat ban permanent pe forum pentru ca scria cu majuscule, chiar daca avea motive medicale serioase (fotofobie, daca nu ma insel, care nu ii permitea sa stea prea mult cu ochii in monitor si sa citeasca scrisul normal)

ok ... e asa grav ? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...