Sari la conținut

Accident Bucuresti (KTM cu Dacia Nova) 21.04.2010


marius45jml
 Share

Postări Recomandate

Azi pe la 14:45 (conform unor martori neaudiati), Dacia patrunde in intersectie fara sa se asigure (avea cedeaza)....motociclistul pune frana si intra in lateralul Daciei.

Din care am auzit motociclistul este ok, mobra nu are mare lucru, Dacia indoita putin in dreptul usilor.

Ciudat este ca toti martorii audiati de catre politie au declarat ca nu au vazut cum s-a intamplat accidentul, insa 2 pusti au vazut totul si din cate am inteles politia nu i-a bagat in seama.

 

Cu detalii si poze o sa vina Dl. Dan Popescu, care a luat si numele si nr. de tel. a celor 2 pusti, in caz ca va fi nevoie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate suna stupid, dar daca nu au vazut nimic ce fel de martori mai sunt ei?!?

Erau angajati la un fast food( care este exact pe colt), si o vanzatoare la un magazin........nu au vazut cum s-a intamplat, dar au putut sa indice locul vehiculelor dupa impact....conteaza si asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu martorii este ciudat, adica cei doi tineri cu toate ca s-au adresat agentilor de politie nu au fost luati in seama, explicandu-le ca nu sunt necesari, iar cand m-am adresat eu politistului, mi-a spus ca-i identificase el inainte si urmeaza sa fie chemati. nu seamana pozitia martorilor cu cea a agentului.

Despre faptas, este simplu. o sa-l observati in poza de mai jos. Atitudinea lui a fost sub orice critica, vocifera, era agitat si un pic cam agresiv. Inclusiv de cel care l-a pozat s-a luat ca de ce-i face poza. I-a explicat o explicatie care nu i-a convenit, probabil.

Am numarul de telefon si numele martorului major, mai este si un minor ce poate fi audiat in prezenta parintilor (conform legii). Nu o sa le dau aici (protectia martorilor) ci numai familiei. Tatal motociclistului a ridicat KTM-ul de la accident si nu a avut nevoie de ajutor pentru chestia asta.

post-3201-1271862469_thumb.jpg

post-3201-1271862507_thumb.jpg

post-3201-1271862530_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate suna stupid, dar daca nu au vazut nimic ce fel de martori mai sunt ei?!?

Martori marca AuMR. :wacko:

Editat de ser79ban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi pe la 14:45 (conform unor martori neaudiati), Dacia patrunde in intersectie fara sa se asigure (avea cedeaza)....motociclistul pune frana si intra in lateralul Daciei.

Din care am auzit motociclistul este ok, mobra nu are mare lucru, Dacia indoita putin in dreptul usilor.

Ciudat este ca toti martorii audiati de catre politie au declarat ca nu au vazut cum s-a intamplat accidentul, insa 2 pusti au vazut totul si din cate am inteles politia nu i-a bagat in seama.

 

Cu detalii si poze o sa vina Dl. Dan Popescu, care a luat si numele si nr. de tel. a celor 2 pusti, in caz ca va fi nevoie.

Daca motociclistul este OK si mobra nu are mare lucru, inseamna ca totul s-a petrecut in "scurt" si chiar nu avea cum sa evite accidentul.

Este clar ca nimeni nu a vazut nimic, pentru ca nu s-a auzit niciun motor turat care sa atraga atentia, cum se intampla in alte cazuri, ceea ce ne da de inteles ca motociclistul mergea incet.

 

Sanatate motociclistului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...