Sari la conținut

Accident Pertresti ( jud SM )


DiVeR
 Share

Postări Recomandate

Statzionam la intrare in Petresti cu motociclistii din MITING , asteptam masina de politie ( care facuse accident ) iar cea de a 2 masina era la un al 2 le accident , vazusem o motocicleta rosie in santu , rosie cu numarul de imatriculare SM 12 RAI , si vazusem pe circa 50 m imprastiate bucatile unui scuter... am facut poza dar nu se vede nimic , nare rost sa l postez pe site ca nu se vede nimika . daca stiti vre un detalii desptre starea ranitilor astept raspunsuri ... :| :rolleyes: dar din cele vazute... :laugh: :D :P slabe sperantze ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Statzionam la intrare in Petresti cu motociclistii din MITING , asteptam masina de politie ( care facuse accident ) iar cea de a 2 masina era la un al 2 le accident , vazusem o motocicleta rosie in santu , rosie cu numarul de imatriculare SM 12 RAI , si vazusem pe circa 50 m imprastiate bucatile unui scuter... am facut poza dar nu se vede nimic , nare rost sa l postez pe site ca nu se vede nimika . daca stiti vre un detalii desptre starea ranitilor astept raspunsuri ... :| :rolleyes: dar din cele vazute... :laugh: :D :P slabe sperantze ...

 

nu ai formulat corect..nu se intelege nimic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca incerc eu sa descalcesc problema.

In primul rand nu aici trebuia deschis topicul, ci la "accidente".

Deci, de vineri pana azi a fost un mars , o campanie de sensibilizare a soferilor si nu numai etc. (detalii sunt altundeva) care a cuprins 3 judete Satu Mare, Salaj si Bihor).

In cadrul manifestarii asteia, in timp ce coloana se deplasa pe ruta Oradea-Satu Mare, la un momendat , in ceva sat, era o motocicleta rosie cazuta (urat) in santul ( adanc) de pe marginea drumuui si la cativa metrii ceea ce a mai ramas dintr-un scuter ( motorul acestuia fiind la cativa zeci de metrii mai incolo). Pe o distanta mare erau numai bucati din cele 2 vehicule, insa nu erau (cred) si alte vehicole implicate, deci probabil impactul a fost intre cele doua. Era politia acolo, din fericire niciunul din cei implicati nu erau pe jos, probabil erau la spital. Accidentul se petrecuse de ceva vreme. Inca nu stiu/stim exact ce s-a intamplat.

Cativa km mai incolo, un Golan de Pulitie era cazut intr-un sant cu fata facuta muci. Probabil o fi evitat sau chiar lovit alta masina, mai erau cateva oprite dar nu am vazut daca era lovita vreuna.

Ideea e ca poate ar trebui mutat la accidente topicul, poate il vede careva din zona SM si ne scrie si noua ce s-a intamplat , si eventual sterse arogantele dinainte. Omul nu a fost foarte coerent, probabil de la drumul lung din cele 3 zile.

Asfalt uscat.

Editat de alin_barburas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recunosc , nu vorbesc bine limba romana ... Dar bine ca eu mi am facut si imi fac grija pt conducatorii celor 2 vehicule si voi ma luati la "Misto" ... defapt alceva nu stiti sa faceti ... bvo "INTELIGENTILOR" :peace: , Esentialul este ca a avut loc un accident rutier , intre o motoreta , rosie cu nr SM 12 RAI si un moped , motocilcleta rosie se afla in santul din stanga... iar bucatile mopedului erau imprastiate in raza da 50m ceea ce rezulta un impact puternic ...

Ms alin ," Omul nu a fost foarte coerent, probabil de la drumul lung din cele 3 zile.

Asfalt uscat. " intradevar , eram obosit , atunci am ajuns acasa .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca incerc eu sa descalcesc problema.

In primul rand nu aici trebuia deschis topicul, ci la "accidente".

...

Topicul a fost deschis acolo unde trebuia, dar un "inteligent" de moderator (care n-a putut să observe că omul nu stăpîneÂşte limba, dar vrea să ne dea o informație despre un accident de motocicletă) l-a mutat aici. Moderatorule, oricare ai fi fost, repară-ți greÂşeala Âşi mută topicul înapoi, dar c.urăță-l de miÂştourile care nu-Âşi au locul!

P.S. Eu am înțeles încă de ieri ce s-a întîmplat, de ce le-o fi unora atît de greu?

Editat de cicloburu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topicul a fost deschis acolo unde trebuia, dar un "inteligent" de moderator (care n-a putut să observe că omul nu stăpîneÂşte limba, dar vrea să ne dea o informație despre un accident de motocicletă) l-a mutat aici. Moderatorule, oricare ai fi fost, repară-ți greÂşeala Âşi mută topicul înapoi, dar c.urăță-l de miÂştourile care nu-Âşi au locul!

P.S. Eu am înțeles încă de ieri ce s-a întîmplat, de ce le-o fi unora atît de greu?

[Offtopic] Scuzele mele, sunt greu de cap. Am gasit topicul cu un inceput destul de ambiguu, un raspuns serios ("Reformuleaza, nu se intelege nimic!") si in rest 6-7 misto-uri. Acum, ca m-am prins, nu mai sunt misto-uri si topicul e inapoi la accidente...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...