Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Aprilia RS125


Postări Recomandate

Vizitator ALINU

Nu raspunde,incerc mai tarziu.Daca nu reusesc sa pun semnalizarea la loc...le schimb :) .Acum prioritare sunt carena si schimbatoru...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu raspunde,incerc mai tarziu.Daca nu reusesc sa pun semnalizarea la loc...le schimb :) .Acum prioritare sunt carena si schimbatoru...

 

da e foarte adevarat ce spui :) ma refeream daca ai bani de aruncat pe fereastra :) sa fie mai frumos rs-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Azi dimineata am vrut sa-mi comand teflon eu si inca 4 sa ne facem crash-paduri...e culmea nu?Mi-a raspuns byson,25 ron doar tija,pedala nu o are.Vopsitu 50 ron,facut crapatura cam 30 iar strikerele..oi vedea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da e foarte adevarat ce spui :) ma refeream daca ai bani de aruncat pe fereastra :) sa fie mai frumos rs-ul.

 

Ps: zice bine eriksson. :)

Mesaj completat

Azi dimineata am vrut sa-mi comand teflon eu si inca 4 sa ne facem crash-paduri...e culmea nu?Mi-a raspuns byson,25 ron doar tija,pedala nu o are.Vopsitu 50 ron,facut crapatura cam 30 iar strikerele..oi vedea.

 

stikere mertan facea,dar stiam ca la motoare de 125 nu vrea sa faca..acuma nustiu,am unu in lista care face stikere dar nustiu cat de serios este,daca vrei iti dau id-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

v-as recomanda sa nu cumparati crash-paduri din comert ca-s proaste.Luati bare de teflon cu diametrul de 120 mm si faceti-va voi.Un amic a cazut cu rs la 80 si nu a patit nimic nici motoru nici crash-padul.Iar alt amic a cazut cu crash-pad cumparat si s-a spart. :)

Mesaj completat

Nu ca stiu si eu pe cineva,dar nu stiu pretul inca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

v-as recomanda sa nu cumparati crash-paduri din comert ca-s proaste.Luati bare de teflon cu diametrul de 120 mm si faceti-va voi.Un amic a cazut cu rs la 80 si nu a patit nimic nici motoru nici crash-padul.Iar alt amic a cazut cu crash-pad cumparat si s-a spart. :)

Mesaj completat

Nu ca stiu si eu pe cineva,dar nu stiu pretul inca.

 

cat fuge rs-ul tau? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Nu i-am dat maxim in jur de 165...eu i-am dat doar 150 dar mai ducea,insa am nevoie de permis...azi vroiam sa-i dau maxim spre vama ca nu e nici dracu si e strada noua...dar uite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu i-am dat maxim in jur de 165...eu i-am dat doar 150 dar mai ducea,insa am nevoie de permis...azi vroiam sa-i dau maxim spre vama ca nu e nici dracu si e strada noua...dar uite.

 

ah,lasa ca il faci inapoi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
Ti-o iau maine la ciocan, boboc o fac.

Cand vii tu carena o sa fie la vopsitorie...pedala de la schimbator..poti sa o bati cu ciocanu cat vrei :) ,presimt ca o sa se rupa la indreptare.

Editat de ALINU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Nu m-am dat reisar nici pe forum nici pe strada...am cazut de la ceva banal...e singura strada cu linia unita de strada si pe care tre sa treci pprintre linii din cauza masinilor parcate...am evitat-o pana ieri,dar ma duceam la cineva care statea acolo,in fata blocului lui am patit-o.. :) .Byson are tija aia o da cu 25 ron microb,acum cauta si pedala.Iar cu carena in 2 zile termin. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-am dat reisar nici pe forum nici pe strada...am cazut de la ceva banal...e singura strada cu linia unita de strada si pe care tre sa treci pprintre linii din cauza masinilor parcate...am evitat-o pana ieri,dar ma duceam la cineva care statea acolo,in fata blocului lui am patit-o.. :) .Byson are tija aia o da cu 25 ron microb,acum cauta si pedala.Iar cu carena in 2 zile termin. :)

Ma eu ti-am mai zis, carena o faci degeaba. Eu as zice s-o mai lasi asa pana te obisnuiesti cu motorul sau pana ii faci niste crash pad-uri mai sanatoase.Ar fi pacat sa dai banii pe carena apoi s-o zgarii iar, mai bine mii dai mie (banii).

 

 

Cat despre linia de tramvai, cauti scuze degeaba. Braila e impanzina de linii de tramvai bagate si pe strazi cu noroi cat palma, pavaj si ce vrei tu. In loc sa zici ca e linia de vina mai bine ai zice ca ai fost fraier si ai franat pe linia de tramvai, mai era si viteza mica.

Oricum sa fii fericit ca ai scapat doar cu asta, daca era pe ploaie pe la 60-70km/h te faceai praf.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Da,dar e totusi o situatie in care nu am mai fost pus... :) .O fac ma complet ca noua,din vina mea nu mai cad merg mereu atent,doar daca e din vina altcuiva din trafic,deci mi-o face rca lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,dar e totusi o situatie in care nu am mai fost pus... :) .O fac ma complet ca noua,din vina mea nu mai cad merg mereu atent,doar daca e din vina altcuiva din trafic,deci mi-o face rca lui.

 

 

inseamna ca esti cel mai bun motociclist din lume..... si fraierul de rossi mai cade .... Dar tu?? cum sa cazi din vina ta??? aaaa am uitat te cheama Alinu'

 

scz dar nu m-am putut abtine.. abia ai inceput sa te dai pe motor ai cazut dintr-o banalitate si esti deja sigur k nu o sa mai cazi din vina ta????????? esti bun ... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OOOO ce ai facut reisare te-ai dezvirginat ??? vai ... dar cum ramane cu NECAZATORU DIN GALATI ??? vezi parerea mea sa nu mergi pe langa dunare sau daca mergi ia-l pe chivu cu tine ca poate se blocheaza acceleratia( NU DIN VINA TA NORMAL CA LA CAT MERGI DE ATENT ) ce draq se poate ??

PS. baieti noi suntem '' prosti '' nu nu avem noi smecheria lui ....... el merge atent si nu are nici o treaba da liniile astea de tramvai draq ce sa faci.... BAFTA CU REPARATIA .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OOOO ce ai facut reisare te-ai dezvirginat ??? vai ... dar cum ramane cu NECAZATORU DIN GALATI ??? vezi parerea mea sa nu mergi pe langa dunare sau daca mergi ia-l pe chivu cu tine ca poate se blocheaza acceleratia( NU DIN VINA TA NORMAL CA LA CAT MERGI DE ATENT ) ce draq se poate ??

PS. baieti noi suntem '' prosti '' nu nu avem noi smecheria lui ....... el merge atent si nu are nici o treaba da liniile astea de tramvai draq ce sa faci.... BAFTA CU REPARATIA .

Dezverginat !? :)

 

@ALinu am uitat sa iti zic, acum esti motociclist, vorba aia nu esti motorist daca nu cazi nici odata, eu inca sunt doar posesor de flashneta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Nu am niciun regret ca am cazut,azi am mers cu ea care e problema?Carena nu o fac,malsorte am cazut dintr-o chestie banala nu ca nu as fi eu reisar.Vorba lu chivu nu esti motociclist daca nu cazi.Azi am mers toata ziua numa cu pasager si am mers numai in powervalve :) ,faceam slalom...MALSORTE ia pwla retardule. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Grupul detinatorilor de Aprilia RS125

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...