Sari la conținut

Weekend in Dobrogea, cu o dimineata in Vama Veche


Postări Recomandate

post-45030-1272495667_thumb.jpgpost-45030-1272495686_thumb.jpgpost-45030-1272495708_thumb.jpgpost-45030-1272495737_thumb.jpgpost-45030-1272495748_thumb.jpgpost-45030-1272495758_thumb.jpgpost-45030-1272496149_thumb.jpg

 

pe blogul meu sunt filmari de pe drum, panorama de la Enisala, Histria si alte poze pe care nu am putut sa le incarc aici fiind prea mari, si povestea traseului.

Mesaj completat

harta traseului:post-45030-1272500525_thumb.png

Mesaj completat

intoarcerea prin harsova: post-45030-1272500690_thumb.jpg

Editat de mennens
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super pozele si povestirea, Dobrogea e o zona deosebit de frumoasa. Ati alergat ceva in excursia asta :peace:

Cazare mai gasesti acolo in satele de pescari la peturi modice, 10 roni si daca mergi si cu o sticla de tarie esti primit regeste. Am vazut ca v-ati dus la Navodari pe un drum judetean, e bun drumul acela? Ma tenteaza si pe mine sa fac traseul pe care l-ati facut voi, nu am ajuns la cetatea Enisala pana acum si vreau sa o vad intr-un weekend.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la Mihai Viteazu la Sacele drumul este foarte prost, sari dintr-o groapa intr-alta. Dupa Sacele, prin Corbu pana la Navodari asfaltul nu este nemaipomenit de bun dar sunt mai putine gropi si denivelari, este acceptabil.

 

Despre cazarea la pescari mi-a mai spus un prieten, data viitoare o sa innoptez acolo :laugh:

 

Merita sa mergi la Cetatea Enisala, privelistea de sus este deosebita iar drumul, chiar daca mai prost pe anumite portiuni, iti da ocazia sa vezi niste peisaje extraordinare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa tura

Mi se pare comic ca ai acoperit kilometrajul in film. Crezi ca o sa te caute polita? :laugh:

 

nu, dar mergeam atat de incet incat m-as fi facut de ras daca s-ar fi vazut ca pe drum drept am 15 km/ora iar in curbe 5-10 :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
si ce ma distreaza la voi in sud sunt drumuri in care ti se face dor sa iei o curba ;)

 

si vitze versa :lol: io cand am cate o lucrare mai lunga prin ardeal, abia astept sa ma intors sa mai gasesc si un drum drept, eventual langa un lac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...