Sari la conținut

SUZUKI GSR 600 2006-2012


septimiu JFK
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 66
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

sunt mai mute modele de amortizor d ghidon HyperPro, nu mai stiu pretul dar ceva peste 300 de euroi

este f util dc stii sa-l folosesti dar s nu crezi k face minuni dc tu esti varza, iar banii eu zic k si-i merita

Si eu care credeam ca ia virajele singur :) Multumesc oricum ;)

 

Prietene,, nu ca e folositor amortizorul ,,, este o necesitate,,crede-ma,, daca dispui de cascaval ia-ti fara discutie

 

Prietene ... era bine daca veneai si cu argumente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este bun in situatii extreme (el e facut sa stapaneasca voblajul). Daca te dai tare pe curbe si incepi sa pierzi aderenta, ti-l mai controleaza, daca o salti pe o roata si o pui stramb jos, te ajuta sa nu vobleze prea rau, daca franezi f tare ajuta sa nu 'unduiasca' motorul asa rau. Nu este necesitate dar este un plus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

de ex:

pe autostrada il dau pe la maxim de tare si merg mai fara griji

prin oras il setez la un 20-25 din 32 de nivele si ma ajuta cand dau prin gropi, mai ales noaptea cd nu le mai vad

pe Amck il dau la un 25 si pana acum m-a scos dintr-un mic voblaj si cateva high-side-uri cu tenta de voblaj

pe o roata nu o dau k nu ma mananca si nici nu le am cu figurile ...

plus ca faci muschi pe la brate k mere mai greu volanul q amortizor :scratch:

mie cel mai mult imi place cand ma intreaba toti ... ce face chestia aia rosie , si eu le zic k face bine :crack:

Editat de septimiu_J F K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

de ex:

pe autostrada il dau pe la maxim de tare si merg mai fara griji

prin oras il setez la un 20-25 din 32 de nivele si ma ajuta cand dau prin gropi, mai ales noaptea cd nu le mai vad

pe Amck il dau la un 25 si pana acum m-a scos dintr-un mic voblaj si cateva high-side-uri cu tenta de voblaj

pe o roata nu o dau k nu ma mananca si nici nu le am cu figurile ...

plus ca faci muschi pe la brate k mere mai greu volanul q amortizor :scratch:

mie cel mai mult imi place cand ma intreaba toti ... ce face chestia aia rosie , si eu le zic k face bine :crack:

 

 

:thanks:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat sa imi schimb becurile de pozitii cu led-uri cumparate din targ-Vitan, am luat si cu rezistenta si fara si am dat si o groaza de bani pe ele, in jur de 45-55 lei un set

pana acum am schimbat vreo 5 seturi si toate dupa cateva luni incepeau sa palpaie lumina la ele la inceput si dupa cateva zile se mai si stingeau

problema e ca mi se pare ca doar becul din dreapta imi facea problemele astea .. nu mai stiu dc si cel din stanga

 

acum mi-am cumparat un set de leduri de la philips cu 68,98 lei

sunt f misto, nu se compara lumina cu cele luate din targ, si sper s nu se fu.ta si astea

http://www.philips-shop.ro/71802.p.html

problema e ca, cu becurile aftermarket / becurile originale nu am avut probleme .. doar cu led-urile

 

daca a mai avut careva aceasi prb s imi zica si mie sa stiu c sa fac

 

...si cateva poze q ultimele zgarieturi ... tuning :crack:

ps: gumele sunt doar tocite un pic)), nu sunt slicuri ..

 

asfalt uscat :cheers:

post-44366-0-76686900-1318069657_thumb.jpg

post-44366-0-91216700-1318069840_thumb.jpg

post-44366-0-45224000-1318069945_thumb.jpg

post-44366-0-45476900-1318070045_thumb.jpg

post-44366-0-45137100-1318070159_thumb.jpg

post-44366-0-71647500-1318070254_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat sa imi schimb becurile de pozitii cu led-uri cumparate din targ-Vitan, am luat si cu rezistenta si fara si am dat si o groaza de bani pe ele, in jur de 45-55 lei un set

pana acum am schimbat vreo 5 seturi si toate dupa cateva luni incepeau sa palpaie lumina la ele la inceput si dupa cateva zile se mai si stingeau

problema e ca mi se pare ca doar becul din dreapta imi facea problemele astea .. nu mai stiu dc si cel din stanga

 

acum mi-am cumparat un set de leduri de la philips cu 68,98 lei

sunt f misto, nu se compara lumina cu cele luate din targ, si sper s nu se fu.ta si astea

http://www.philips-s...ro/71802.p.html

problema e ca, cu becurile aftermarket / becurile originale nu am avut probleme .. doar cu led-urile

 

daca a mai avut careva aceasi prb s imi zica si mie sa stiu c sa fac

 

...si cateva poze q ultimele zgarieturi ... tuning :crack:

ps: gumele sunt doar tocite un pic)), nu sunt slicuri ..

 

asfalt uscat :cheers:

 

 

Referitor la becurile SMD pentru pozitie, iti pot spune, dar strict numai la auto, ca sunt foarte proaste si anume la cei cu masini vechi se ard foarte repede si la cei cu auto noi dau diverse erori in bord. Cica sunt unele bune (foto) chiar asa le spune "fara eroare" care cred ca sunt la fel cu cele Philips cumparate de tine .Tinand cont de ce ti-am spus mai sus, eu mi-am cumparat pt. GSR becuri normale (nu stiu firma), numai ca sunt albastre si au o lumina mai alba fata de becurile normale, de care sunt multumit .De apreciat consecventa :ok:

Cu "zgarieturile" presupun ca daca nu se rupea crash pad-ul nu se intampla chestia asta.:(

post-67394-0-17915800-1318080191_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Majoritatea W5W pentru auto din targ sunt niste porcarii chinezesti . Nu sunt calculate corect , unele nici nu dau aceeasi nuanta si intr-adevar incet , incep sa se arda ori din cauza ca nu suporta fluctuatia de la 12 - 14,4 v , ori ca se incing prea tare si nu au timp/loc sa se raceasca . Cu cat sunt mai puternice , cu atat sunt mai scumpe si cu atat se ard mai repede .

Pentru becuri ok , puteai incerca Philips Blue Vision W5W( 12 ron setul ) , sunt albastre , dar lumineaza alb rece . Eu nici la auto nu cred ca voi da pe 2 leduri 68 ron ... e mult , sincer , mai ales ca un kit de xenon acum e cam 150 ron . Eu am vazutceva interesant ... dar depinde de gusturi , led in capacul de la ventil . Cand mergi , se vede conturul jantelor acea culoare . Mi s-a parut super interesant efectul creat , apoi esti chiar mai vizibil daca alegi un rosu sau alb-rece.

Editat de marius_eugen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Salut, Septimiu. E si la mine pe lista de cumparaturi:

 

- eu intentionez sa il iau pe asta: http://www.motocard.com/en/engine_guards/engine_guards-givi-tn535.aspx

 

- dar poti sa il pui si pe asta, sunt cam la fel: http://www.kappamoto.ro/accesorii-suzuki-gsr-600-06-09/660-sistem-kappa-kr116.html

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e acelasi model in ambele linkuri

 

eu am mai gasit modelul asta:

http://www.polo-motorrad.de/en/sturzbugel-schwarz-suzuki-gsr-600.html

 

si asta:

http://www.ebay.com/itm/SUZUKI-GSR-600-Crash-Bars-Black-/400187665545?hash=item5d2d0b2c89&item=400187665545&pt=UK_Motorcycle_Parts&vxp=mtr

 

http://www.biker-discount.co.uk/suzuki-gsr-600-fehling-crashbars-black-1620-p.asp

 

deci in total 3 modele ar fii

acu tre sa ma decid care e mai fiabil si sa vad cine le aduce

 

mersi si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Majoritatea W5W pentru auto din targ sunt niste porcarii chinezesti . Nu sunt calculate corect , unele nici nu dau aceeasi nuanta si intr-adevar incet , incep sa se arda ori din cauza ca nu suporta fluctuatia de la 12 - 14,4 v , ori ca se incing prea tare si nu au timp/loc sa se raceasca . Cu cat sunt mai puternice , cu atat sunt mai scumpe si cu atat se ard mai repede .

Pentru becuri ok , puteai incerca Philips Blue Vision W5W( 12 ron setul ) , sunt albastre , dar lumineaza alb rece . Eu nici la auto nu cred ca voi da pe 2 leduri 68 ron ... e mult , sincer , mai ales ca un kit de xenon acum e cam 150 ron . Eu am vazutceva interesant ... dar depinde de gusturi , led in capacul de la ventil . Cand mergi , se vede conturul jantelor acea culoare . Mi s-a parut super interesant efectul creat , apoi esti chiar mai vizibil daca alegi un rosu sau alb-rece.

Unde pot gasi capacele cu leduri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cele pe care ti le-am gasit eu, sunt intr-adevar la fel, dar sunt fabricanti diferiti - eu intentionez sa il iau pe ala de la givi. Kappa sigur iti aduce iar motocardul ti-l livreaza cam intr-o saptamana fara costuri suplimentare(sunt seriosi, eu am mai comandat de la ei).

Si alea pe care le-ai gasit tu vezi ca acopera destul de precar capacele alea de la motor.....

Editat de adrianpurcarin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...