Sari la conținut

Fara tinta in Grecia si Bulgaria


Postări Recomandate

Am plecat marti cu noaptea in cap si m-am intors ieri noapte. Am mers mult pentru ca scopul a fost sa calatoresc, nu sa vizitez. Si am ramas impresionat. Bulgaria mi-a demontat toate ideile preconcepute pe care le aveam despre ea, iar Grecia m-a uimit prin...prin tot.

Deviza plecarii mele a fost ceva de genu: merg low-cost, vad si nu vizitez. Am dormit in cort doua nopti, nu am mancat la restaurante, nu am cheltuit bani pe bilete de muzee sau pe taxe de feribot.

Un fel de jurnal al celor petrecute acolo am tinut pe blogul meu, pentru cine are chef sa citeasca.

 

Sanatate!

 

_DSC5951.jpg

_DSC5970.jpg

_DSC5959.jpg

_DSC5928.jpg

_DSC6001.jpg

_DSC6008.jpg

_DSC6013.jpg

_DSC6050.jpg

_DSC6065.jpg

_DSC6033.jpg

_DSC6074.jpg

_DSC6010.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit cu foarte mare placere povestirea excursie, iar pozele mi-au creat o mica imagine a calatoriei. Chiar si scurta cum a fost tura pare sa fi fost super.

 

De un an incoace ma tot bate gandul la o tura prin Grecia. Sper sa ajung si eu la anul :agree:

 

Numai bine si drumuri bune ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brava taticu'... respectele mele ! am fost si eu anul trecut Bulgaria-Grecia via Alexandropoli= 2300 Km, pana la Salonic si inapoi. Insa am fost in concediu si am stat o saptamana, cazare la hotel, mancat la restaurant. Plimbat, vizitat, piscine, rasfatzuri, etc. =3000 lei pt. 2 persoane (mai ieftin decat pe litoralul nostru de porc si jepcareala).

In mod special si separat am fost vreo 4 wekend-uri in Bulgaria. Cel mai ieftin a fost pana la Ruse cu masa de pranz= 150Lei (pt.2 persoane) incluzand si benzina. Adica mare eftenaciune ! ...inca o data brava taticu, baga mare si asfalt uscat !

post-55268-1273515751_thumb.jpg

post-55268-1273515878_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faina tura. Pana la urma, cat te-a costat?

 

Sincer, nici acum nu mi-am facut calcului. Dar cred ca undeva pe la 150 de euro, maximum. Din care gazul a avut 70% din vina :D

 

Am citit cu foarte mare placere povestirea excursie, iar pozele mi-au creat o mica imagine a calatoriei. Chiar si scurta cum a fost tura pare sa fi fost super.

 

De un an incoace ma tot bate gandul la o tura prin Grecia. Sper sa ajung si eu la anul :agree:

 

Numai bine si drumuri bune ;)

 

Da, a fost o experienta pe care nu o voi uita prea curand, mai ales ca am fost singur..

 

Brava taticu'... respectele mele ! am fost si eu anul trecut Bulgaria-Grecia via Alexandropoli= 2300 Km, pana la Salonic si inapoi. Insa am fost in concediu si am stat o saptamana, cazare la hotel, mancat la restaurant. Plimbat, vizitat, piscine, rasfatzuri, etc. =3000 lei pt. 2 persoane (mai ieftin decat pe litoralul nostru de porc si jepcareala).

In mod special si separat am fost vreo 4 wekend-uri in Bulgaria. Cel mai ieftin a fost pana la Ruse cu masa de pranz= 150Lei (pt.2 persoane) incluzand si benzina. Adica mare eftenaciune ! ...inca o data brava taticu, baga mare si asfalt uscat !

 

Bag, bag, mersi. Mai pregatesc una tot in Grecia la finalul lunii mai, dar cu pasager, apoi inca una prin Ungaria, Austria, Elvetia si Italia prin iulie-august daca ma ajuta Dumnezeu si Sfantul Cascaval

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tare,

 

pai success in urmatoare si sa te ajute Dl Cascaval ;)

 

 

Sar'na, si eu imi doresc sa ma ajute. Ar cam fi cazul, imi doresc tura aia spre Italia cu vreun an inainte sa imi iau motor....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fain !

Eh, cum e cu saua dupa atati km?

 

La dus am mers 700 si un pic de kilometri intr-o zi si nu am avut absolut nicio problema. La intors am facut aproape 800, dar ma cam ustura, ma scuzati, poponeata. Poate si pentru ca am parcurs trei randuri de serpentine prin muntii Bulgarilor....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratie !... a fost un prieten in Slovenia si mi-a povestit ca e mare adevaraciune. O tara plina de autostrazi si e mare cat Dobrogea noastra. S-ar putea in vara asta sa verific.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...