Sari la conținut

Fake Hypercharger...


katran
 Share

Postări Recomandate

As vrea sa-mi montez asa ceva pe un intruder VS 800 ..........l-am gasit pe un site de customizari

american .......vreo 125 de dolari plus transport ......cred ca se monteaza in locul filtrului de aer ......

daca stie cineva mai multe va rog sa ma luminati si pe mine cum se monteaza .....daca am nevoie

si de alte piese .....multumesc frumos.....

 

 

Apropo ... site-ul este :

 

www.cruisercustomizing.com

post-361-1152103198_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca ala ii chiar hypercharger, nu e filtru de aier care arata a... shi trebuie sa il comanzi pt modelul tau exact. Nu shtiu daca e poza produsului pe care vrei sa-l cumperi, dar filtrele de aier care imita ca forma hyperchargerul nu au "fluturi" (discurile care inchid shi deschidaierul).

Acxuma la montat e simpla faza: primeshti chestia care se monteaza la carburator

Il prinzi shi furtunul care actzioneaza "fluturii" in montezi cu un T la vacumul de la carburator.

Ca sa ai performantze trebuie sa pui Dyno Jets in carburatoare (itzi zic ei exact de care) shi sa schimbi toba cu una de performantza.

Bafta majora!

 

La pretzul asta ma gandesc insa ca e un filtru de aier facut sa arate shi nu adevaratul Hypercharger.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ala e chiar housing only , just for looks.... iete...

 

There is no doubt about it, Hyperchargers are COOL! We constantly receive requests from individuals looking for empty Hypercharger housings that are going to be used for purposes other than functional air cleaners. Customizers use them to hide coils, horns, Nitrous Oxide components or other ugly necessities. Die hard motorheads bolt them to the hoods of their riding lawn mowers so they can have the fastest looking lawn tractor on the block. Creative types have installed clock movements in the trap doors or simply hung them on the walls as art to decorate shops or rec rooms.

 

This unit is just for looks. If you want to mount it on a bike you would need to fabricate a mounting bracket.

 

 

deci .....sunt in ceata ............

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fi atent: mounting bracket-ul e o punte mica gaurita la mijloc(unde intra aierul in carburator), shi are pe margini (picioare) gauri de prindere care se suprapun gaurilor de prindere ale filtrului de aier. Piesa asta potzi linishtit sa o fabrici tu.

Parerea mea insa, daca iei unul cinstit, sa il pui, daca nu.... ii cam sux. Numa carcasa pusa pe motor de frumusetze, mai mult strica!

Parerea mea!

P.S. Shi eu mi-am pus hypercharger .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa-mi montez asa ceva pe un intruder VS 800 ..........l-am gasit pe un site de customizari

american .......vreo 125 de dolari plus transport ......cred ca se monteaza in locul filtrului de aer ......

daca stie cineva mai multe va rog sa ma luminati si pe mine cum se monteaza .....daca am nevoie

si de alte piese .....multumesc frumos.....

Apropo ... site-ul este :

 

www.cruisercustomizing.com

 

ca sa-l pui pe intruder trebuie sa-i faci un adaptor

nu e filtru de aer si oricum n-ai avea cum sa-l montezi, intruderul are filtrul de aer din fata asezat central sub rezervor, flansa intre carburator si filtru vine pe lungime motorului peste cilindru din fata.

pacat de cilindrii aia sa-i maschezi cu gadget-uri de astea :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O.K. deci parerea generala e ca mai mult strica ........bineeeeeee...da' ce strica ? Air-flow-ul ? Ca altufel

da bine intre cilindri ....Mersi ptr pontul cu mounting-bracket-ul ...beton , am inteles cam cum se

monteaza ....

 

In sfarsit .....eu nu pentru putere marita vreau chestia asta .... doar de show ...ca arata bine si da o

nota de agresivitate .....multumesc mult ptr sfaturi .....

 

La Kuryakyn pe site sunt si hyperchargere pe bune , costa vreo 2-300 de parai , numa' ca nu au

pentru intruder 800 , doar alte metric cruisers , asa ca .........

 

Am mai gasit si un drive shaft cover , de asta ce ziceti ....

 

"""Shaft drive is a maintenance boon, that's true, but usually isn't much to look at. Check out Boulevard's Chromed Drive Shaft Covers, which slip into place over the normally unadorned arm to give a sparkle of light and a custom touch.

 

All Cobra products are made in the USA."""

post-361-1152105837_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fi atent: mounting bracket-ul e o punte mica gaurita la mijloc(unde intra aierul in carburator), shi are pe margini (picioare) gauri de prindere care se suprapun gaurilor de prindere ale filtrului de aier. Piesa asta potzi linishtit sa o fabrici tu.

Parerea mea insa, daca iei unul cinstit, sa il pui, daca nu.... ii cam sux. Numa carcasa pusa pe motor de frumusetze, mai mult strica!

Parerea mea!

P.S. Shi eu mi-am pus hypercharger .

 

ca sa pui un hypercharger pe intruder tre sa faci niste modificari mai serioase pentru ca filtrele de aer sunt pe lungime plus ca are 2 carburatoare si tre sa aduci o teava de la carburatorul din spate, vezi fotografia atasata. ala are un singur carburator dar cam tot asa ar trebui sa arate la final si modificarea ta

post-598-1152105896_thumb.jpg

 

O.K. deci parerea generala e ca mai mult strica ........bineeeeeee...da' ce strica ? Air-flow-ul ? Ca altufel

da bine intre cilindri ....Mersi ptr pontul cu mounting-bracket-ul ...beton , am inteles cam cum se

monteaza ....

 

In sfarsit .....eu nu pentru putere marita vreau chestia asta .... doar de show ...ca arata bine si da o

nota de agresivitate .....multumesc mult ptr sfaturi .....

 

La Kuryakyn pe site sunt si hyperchargere pe bune , costa vreo 2-300 de parai , numa' ca nu au

pentru intruder 800 , doar alte metric cruisers , asa ca .........

 

Am mai gasit si un drive shaft cover , de asta ce ziceti ....

 

"""Shaft drive is a maintenance boon, that's true, but usually isn't much to look at. Check out Boulevard's Chromed Drive Shaft Covers, which slip into place over the normally unadorned arm to give a sparkle of light and a custom touch.

 

All Cobra products are made in the USA."""

 

strica look-ul, asta strica. pacat de cilindri aia, compara si tu alte motoare in V, unde o sa vezi tot felul de cabluri, furtune, etc, asta n-are nimic, doar doi cilindri imensi

racirea e ok, nu e afectata, in plus la 800 e pe apa, si chiar ca nu-i nici o problema

 

drive shaft cover are renegade montat

tine de gust, imi place cromul da ce-i prea mult strica

depinde si ce culoare are motorul, poate da bine

pe-al meu nu da bine deloc ca e argintiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O.K. deci parerea generala e ca mai mult strica ........bineeeeeee...da' ce strica ? Air-flow-ul ? Ca altufel

da bine intre cilindri ....Mersi ptr pontul cu mounting-bracket-ul ...beton , am inteles cam cum se

monteaza ....

 

In sfarsit .....eu nu pentru putere marita vreau chestia asta .... doar de show ...ca arata bine si da o

nota de agresivitate .....multumesc mult ptr sfaturi .....

 

La Kuryakyn pe site sunt si hyperchargere pe bune , costa vreo 2-300 de parai , numa' ca nu au

pentru intruder 800 , doar alte metric cruisers , asa ca .........

 

Am mai gasit si un drive shaft cover , de asta ce ziceti ....

 

"""Shaft drive is a maintenance boon, that's true, but usually isn't much to look at. Check out Boulevard's Chromed Drive Shaft Covers, which slip into place over the normally unadorned arm to give a sparkle of light and a custom touch.

 

All Cobra products are made in the USA."""

 

 

Treaba e pe bune la kuryakyn pe site. Am vb eu la telefon cu una din state de la magazin.

Am dat si mail si baetii trimit in romania. Costa kitul de hypercharger pt VN800 classic ce am eu 300 dolari.

Acuma daca nu gasesti pe site-ul lor si vrei sa faci adaptari gaseste-ti un mecanic serios sa faca treaba sa nu te trezesti cu mai stiu eu ce.

Peste vreo luna o sa fac comanda pentru mine... daca te tenteaza ceva da-mi un mesaj ca am pe cineva in state care o sa imi trimita jucaria.

 

Asfalt Uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi fain ptr. sfaturi , eu tot o sa-l cumpar si vedem dupa aia ...... 150 de parai nu-i o suma de

speriat ....repet ....e doar de look ....nu e functional ....nici macar nu trebuie sa fie montat la

carburatoare ......in sfarsit ......vedem .....studiem ....intrebam ...ca d-aia avem grupul chopperistilor...

 

Oricum , motocicleta vine la sfarsitul lunii .....comanda e facuta la baietii din Bistrita ....i-am rugat sa-mi

aduca cel mai bun intruder de 800 care sa se incadreze in 5-6000 pret final ....fara comenzi avansate

ca nu mai ajung la ele .....fara ghidon dragbar ca nu-mi place ......( eu am 1.60 inaltime ....asa ca ....)!

 

Cum apare motorul , incep sa va bat la cap .....ce tunning se poate face ...alea alea ....cer scuze

anticipat ....

 

 

 

 

 

Cu adusul nu e problema , mersi fain , ma descurc cu frate-meu , are asta un spil , tot aduce smenuri

ptr. aerografie ( vopsele , scule , etc ) , si mi-a promis ca ma ajuta.

Editat de katran
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ptr. Renegade

 

Ce capac de cardan ai gasit tu acolo ptr Intruder 1400 ? La ce sectiune ?

Chrome dressup sau la engine dressup ? Ca eu nu-l gasesc neam !!!!

Da' si mie un link ceva !! Mersi fain !! Eventual o poza ?!?!

 

 

Ptr. rfuchs

 

Ce ai tu acolo e un intruder hot de tot , i-mi place aripa spate si aspectul general , atata ca eu n-o sa

pot sa-i pun comenzi avansate si dragbar ca sigur nu mai ajung la ele .........iar intre cilindri e ceva .....

nu prea inteleg eu ce .....ceva legat de admisia de aer ..... poti sa fii mai explicit pls ???

Editat de katran
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Roger , m-ai indus in oroare , eu credeam ca e cover ptr. ansamblul

de la roata , de fapt e cover ptr. tunelul axului cardanic....mersi fain!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Roger , m-ai indus in oroare , eu credeam ca e cover ptr. ansamblul

de la roata , de fapt e cover ptr. tunelul axului cardanic....mersi fain!!

 

Pai poza aia era de la drive-shaft cover adica capac cardan. Tu cauti asa ceva? Ii zice "rotor cover".

post-61-1152476846_thumb.jpg

post-61-1152476861_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...