Sari la conținut

Care Benzina E Mai Buna?


butcher
 Share

Postări Recomandate

benzina cea mai buna este "gazolina" :crack:

 

nu benzina cea mai buna este benzina ieftina....dupa capul meu.. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vino la Buftea si minuneaza-te! Exista benzina CU Pb si inca se vinde in draci la dacistii batrani!Cand am timp o sa fac si o poza.

 

interesant... dar de unde o cumpara cei de la benzinarie... ca daca in benzinariile petrom sau rompetrol nu au, banuiesc ca nu-i facuta pe la rafinariile romanesti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci pana la urma din cate am citit cea mai buna firma ar fi Petrom insa inca nu m-am convins care e diferenta intre cea de 95(em vazut ca sunt 2 tipuri-pe una scrie eco ...si pe cealalta scrie ..fara plumb) si 99 sau ce tipuri mai au ei. As incerca sa bag si eu un tip care sa se consume mai greu nu vreau neaparat super putere mai ales ca al meu e limitat la 50 ( Gilera Runner de 50 cc). As vrea un tip de benzina care sa ii fie bine motorului nu una care sa ii dauneze in timp sau sa ii creasca artificial performantele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti idee de ce mi se termina asa de repede benzina si ce as putea sa fac sa consume mai putin(gilera runner-top speed 45-50).De mentionat ca nu doresc performante ridicate de la el ci doar sa aiba un consum ceva mai mic(ultima oara am alimentat de la Petrom -95 fara plumb).

 

Astept pareri , sugestii :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti idee de ce mi se termina asa de repede benzina si ce as putea sa fac sa consume mai putin(gilera runner-top speed 45-50).De mentionat ca nu doresc performante ridicate de la el ci doar sa aiba un consum ceva mai mic(ultima oara am alimentat de la Petrom -95 fara plumb).

 

Astept pareri , sugestii :crack:

 

Eu zic sa incerci sa mergi pe langa el! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar delimitarea inseamna un consum mai mic. Daca il are limitat si merge cu 45 km/h consuma la fel de mult ca si cand ar fi delimitat si ar merge cu el cu 70 km/h(sau cat o prinde delimitat), sau? :crack:

 

acelasi consum nu cred ca ar fi... poate cam cu 0,5% - 1% mai mult decat limitat... dar difera timpul deplasarii :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...