Sari la conținut

Peugeot Speedfight2 206 Wrc


NIKU
 Share

Postări Recomandate

De ceva timp tot caut sa`mi cumpar un scuter,am avut un sr(an:2000),l`am dat,vroiam un sr 2002>(injectie) toti zik "nu`ti lua injectie",acu am vazut cateva oferte peugeot sp2 206wrc(2004),vreau si eu cateva pareri,posesori,oameni care au mers cu el.cum se infige,cam cat alearga,plecare de pe loc,probleme care pot aparea..sfaturi,..Se merita sa`mi cumpar unu?(este vb de modele sh )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intre WRC si sp2 normal nu e nici o diferenta.Decat abtibildele acelea il fac mai scump cu 12 mil :bounce: dar le poti comanda la 4 :rolleyes: .Asa,sp2 e un scuter foarte bun,se infige bine si nu prea ai probleme cu el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intre WRC si sp2 normal nu e nici o diferenta.Decat abtibildele acelea il fac mai scump cu 12 mil :lol: dar le poti comanda la 4 :lol: .Asa,sp2 e un scuter foarte bun,se infige bine si nu prea ai probleme cu el.

:disappointed: :crack: :sick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Decat oglinzi cu look de carbon mai bine iti ti drq banii si schimbi setu' motor cand o fi nevoie.Oglinzile alea tot cu un fel de autocolant sunt acoperite ca de carbon nu sunt .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SpeedFight2 206WRC difera de modelul normal prin :

- abtibildele

- oglinzi

- podeaua este acoperita cu metal post-6679-1152284434_thumb.jpg

- pe spate are frana pe disc

- o chestie la amortizor care nu stiu ce e (nu ma pricep) post-6679-1152284134_thumb.jpg

 

si cam atat cred.

 

daca ai bani, ia-ti 206wrc , e mai frumos :disappointed:

Editat de Sima7x
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amortizoarele cu butelie sunt reglabile.

 

si speedfightu ala nu WRC are frana disc pe spate.

chestia aia de la amortizor ii rezervor de ulei. si suspensia este mai mult su mai putin reglabila(adik mai tar sau mai moale)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda... scuze...acum am vazut pe site-ul peugeot din franta (cel din romania e cam varza)

 

modele de speedfight2 cu racire pe aer au frana pe tambur

si cele cu racire pe aer au frana pe disc

 

 

deci mari diferente nu sunt...

 

dar tot mai frumoasa e seria WRC

Editat de Sima7x
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie unu' nu-mi place combinatia aia de rosu cu alb...arata mult mai misto albastru cu gri sau rosu cu gri.Si nu as fi dispus sa dau 12 mil in plus doar pt niste abtibilde,oglinzi si 2 foi de aluminiu care le pot face si eu.

P.S. Vad ca esti dispus sa oferi in jur de 1000 euro.Iti spun de acum ca nu o sa gasesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

SpeedFight2 206WRC difera de modelul normal prin :

- abtibildele

- oglinzi

- podeaua este acoperita cu metal post-6679-1152284434_thumb.jpg

- pe spate are frana pe disc

- o chestie la amortizor care nu stiu ce e (nu ma pricep) post-6679-1152284134_thumb.jpg

 

si cam atat cred.

 

daca ai bani, ia-ti 206wrc , e mai frumos :smoke:

io am PEGEOUT SPEEDFIGHT 2 wrc 206 si nu este PEGEOUT SP2 sau wrc 206 el se numeste : PEGEOUT 2 wrc 206 :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam scumpe scuterele astea de la peugeot noi sau second oare chiar merita investitie tinand cont ca exista destul de multe alternative (consacrate in domeniu)

 

merita in felu' lor... probleme tehnice par sa nu aiba, de aratat... arata chiar foarte bine, si sunt cu putin mai ieftine decat aprilia, piaggio, sau alte nume grele in scutere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea e ca daca ai probleme gasesti mai greu piese decat pt alte marci cu renume din moment ce sunt destul de putine in romania iar de aratat nu zic ca nu arata bine dar nu au experienta altora in domeniu ca sa zic asa :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea e ca daca ai probleme gasesti mai greu piese decat pt alte marci cu renume din moment ce sunt destul de putine in romania iar de aratat nu zic ca nu arata bine dar nu au experienta altora in domeniu ca sa zic asa :banana:

 

la experienta, intradevar... nu se pot compara cu aprilia sau piaggio care fac scutere de peste 100 de ani...

dar... atata timp cat nu au nici o problema(ca FB si gopop), si sa mai punem la socoteala ca Peugeot are service-uri autorizate in toate orasele mari, eu zic ca merita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...