Sari la conținut

Croatia 2010


todea
 Share

Postări Recomandate

Salutare! Planuiesc o tura in luna iulie-august pana in Croatia insa deocamdata doar motoru e pregatit ;) de traseu,atractii turistice,insule habar nu am.Daca careva a facut o tura pe acolo si poate sa-mi dea cateva detalii in special cu locurile de vizitat , insule,plaje,traseu ar fi super.Tin sa precizez ca ruta preferata ar fi pe Ungaria cu iesire pe la Oradea.Cel mai mult m-ar interesa insulele si plajele usor accesibile cu motorul si cazarea cat mai eftina.Va multumesc si astept detalii picante :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super traseu Croatia nene, eu am fost anu trecut da cu masinul

ca suntem multi si pe drujba nu e loc de sezlong, cort si alea trebuincioase respectiv cele 5 valize ale lui madame,

he, he, he,

Plaje gasesti cat china multe sunt comerciale adica doi metri de iarba si restu petre

 

da mai sunt alea de boscheti, adica mergi juma de ceas pe un drum de zici ca e parasit,

praf de creta cat incape si dai de o plaja cu umbra cu soare cu cos de gunoi si un nene care inchiriaza

scaune de plaja la pretul pe zi a unei paini slabe de la ei, in rest cazare e campinguri destule deci daca cortul e ok

poate te vecinezi cu un holendeza sau o jermana.

 

Daca asculti un sfat drumul fal mai pe toamna ca te coci vara la ei pe motor si pe langa, respectiv in septembre e mai eftin totul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Eu cu sotia mea (''dark angel'' pe forum) si cu inca doi prieteni, am facut anul trecut acelasi traseu Romania-Ungaria-Croatia. Un concediu de o sapatamana, calare pe motociclete, pe tarmul Adriaticii.

Daca te ajuta cu ceva, avem un topic la sectiunea ''Imagini din calatorii pe doua roti" cu intreaga poveste si calatorie.

Link-ul aici: /index.php?...&hl=croatia

 

Numai bine iti doresc si sper sa-ti fie cu folos si inspiratie calatoria noastra :lol:

 

ps: Si anul acesta vom face, prin iulie-august, concediul tot intro tura prin Croatia, doar ca de aceasta data vom merge pe alt traseu ( Romania-Serbia-Muntenegru-Croatia-Ungaria-Romania).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te pot ajuta si eu cu ceva info, uita-te in semnatura, la tura din 2008 am avut obiectiv principal insula KRK si Parcul National Plitvice si la sfarsitul turei din 2009 vara, am scris si pe forum, dar am si ceva info pe blog.

 

Ride Safe!

Editat de Hosszu Toll
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine vad ca e iar hotarata soarta,

acuma a gasit madama si adepti mergem 7 sau 9 da tot cu masinile :lol:

 

Habar nu am cum reusesc aia sa aiba drumuri in croatia?

E munti si vai si pietre si tuneluri la noi toot fac 3 kilometrii in 15 ani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine vad ca e iar hotarata soarta,

acuma a gasit madama si adepti mergem 7 sau 9 da tot cu masinile ;)

 

Habar nu am cum reusesc aia sa aiba drumuri in croatia?

E munti si vai si pietre si tuneluri la noi toot fac 3 kilometrii in 15 ani

 

si in grupul nostru se merge cu masina dar eu nu las mobra akas :wave: chiar am de gand sa-mi car singur toate bagajele ca in 8 ore vreau sa fiu acolo,am sa plec seara sa evit caldura dp zi :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Planuiesc o tura in luna iulie-august pana in Croatia insa deocamdata doar motoru e pregatit ;) de traseu,atractii turistice,insule habar nu am.Daca careva a facut o tura pe acolo si poate sa-mi dea cateva detalii in special cu locurile de vizitat , insule,plaje,traseu ar fi super.Tin sa precizez ca ruta preferata ar fi pe Ungaria cu iesire pe la Oradea.Cel mai mult m-ar interesa insulele si plajele usor accesibile cu motorul si cazarea cat mai eftina.Va multumesc si astept detalii picante :lol:

 

 

cate zile si cati bani ai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Eu cu sotia mea (''dark angel'' pe forum) si cu inca doi prieteni, am facut anul trecut acelasi traseu Romania-Ungaria-Croatia. Un concediu de o sapatamana, calare pe motociclete, pe tarmul Adriaticii.

Daca te ajuta cu ceva, avem un topic la sectiunea ''Imagini din calatorii pe doua roti" cu intreaga poveste si calatorie.

Link-ul aici: /index.php?...&hl=croatia

 

Numai bine iti doresc si sper sa-ti fie cu folos si inspiratie calatoria noastra :lol:

 

ps: Si anul acesta vom face, prin iulie-august, concediul tot intro tura prin Croatia, doar ca de aceasta data vom merge pe alt traseu ( Romania-Serbia-Muntenegru-Croatia-Ungaria-Romania).

 

 

sa traiesti rockere

 

ca tot am deschis sezonul anul asta la Bike on Ice (eram " masina " de suport") cred ca m-as baga la ce ai scris tu pe acolo (in special muntenegru,albania :lol:

 

cand te decizi da un semn te rog

respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite inca o idee din 2008:

 

CROATIA

 

nu evita autostrazile pana acolo,daca vi prin ungaria,pt ca sunt ieftine..asa iti va ramane mai mult timp pt croatia.Nu le evita nici in Croatia,pt ca sunt ff misto,virajate si spectaculoase...un fel de Cheia cu 2 benzi pe sens.

 

PS: prea cald in perioada aia..daca te razgandesti pt iunie, 17-19.06 ne vedem in P.ula.

PPS: ia-ti cort dupa tine.Campinguri excelente,sau in curtile oamenilor.

 

Bafta!

Editat de raducu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...