Sari la conținut

Fz6 S/N


Urs_meloman
 Share

Postări Recomandate

  • 4 weeks later...
  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

pentru oras recomand flip up-ul (utilizez asa ceva - shoei multitec, si ceva mai rar vara, pe caldura -open face), dar la drum lung se schimba problema din cauza zgomotului, iar acolo recomand integrala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am luat flip-flop Caberg Duke 2. Pret imbatabil - 139€ la mult hulitul Louis (.de). E super pt oras, are camp vizual mult mai larg decat batranul meu XR1000, insa face o harmalaie... Ciudat ca in teste si recenzii e apreciata ca silentioasa! Si eu ziceam ca Shoei e cam galagios. In asta simt vantul pe la bot si pometi, nu prea placut in sezonul asta.

New question: am suport + topcase Givi si mi-am luat niste saddle bags textile de 2x15l. N-am gasit pe site la Givi nici un fel de suport pt ele, si oricum nu cred ca merita cumparat. As vrea sa confectionez niste bare care sa le tina la locul lor, ma puteti ajuta cu o idee/poza/link? Am probat si par a se incadra fara sa deportez semnalele, dar clar le trebuie sustinere sa nu balangane spre roata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, băieți! Aș vrea să schimb anul viitor cauciucurile de la moto. În prezent, e echipată cu Michelin Pilot Road 2, cu DOT 2010. Nu știu cu ce alta marcă să le înlocuiesc, un echivalent la Michelin.Pe față,am dimensiunea de 110 și căutând varianta actuală de Pilot Road, am găsit Pilot 4 dar cu lățime de 120,de 110 nu se găsesc pt.că nu sunt atât de cerute, așa mi-a zis băiatul de la magazin.Variante ar fi cu DOT recent da' nu știu ce s-ar potrivi, ce mărci. Sau aș pune tot de la Michelin însă nu știu ce model. Mulțam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu peste tot am vz 120/70 fata si 180/55 spate la FZ6. Inclusiv pe abtibildul de pe bascula. Ma gandesc ca, daca din motive care imi scapa, ai 110 in civ, ar fi poate mai productiv sa mergi la rar sa adauge 120. Gama din care poti alege e mai vasta, preturile probabil mai mici. My 2 bani opinion.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate sa devina incomod la viteze mari daca esti mai inalt,posibil sa iti devieze vantul chiar in gat/casca....estetic arata mult mai bine decat cel stock,o sa iti mareasca si putin consumul,eu as fi optat pentru double buble,arata mult mai bine si nu e asa lat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu aveam ultima oara cand m-am masurat 1m78. Si parbrizul stock imi da vantul fix in gat, sub casca. Cu mainile n-am probleme, e maibine decat cu lopatelele de la Transalp. Am renuntat la ideea de a schimba parbrizul, la transplant schimbasem dupa o izba Givi touring cu un MRA mai inalt si aveam curentul fix in casca, tare nasol. Treaba cu gatul ma deranjeaza doar cand e f frig, cateva grade peste 0°C.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Am luat flip-flop Caberg Duke 2. Pret imbatabil - 139€ la mult hulitul Louis (.de). E super pt oras, are camp vizual mult mai larg decat batranul meu XR1000, insa face o harmalaie... Ciudat ca in teste si recenzii e apreciata ca silentioasa! Si eu ziceam ca Shoei e cam galagios. In asta simt vantul pe la bot si pometi, nu prea placut in sezonul asta.

New question: am suport + topcase Givi si mi-am luat niste saddle bags textile de 2x15l. N-am gasit pe site la Givi nici un fel de suport pt ele, si oricum nu cred ca merita cumparat. As vrea sa confectionez niste bare care sa le tina la locul lor, ma puteti ajuta cu o idee/poza/link? Am probat si par a se incadra fara sa deportez semnalele, dar clar le trebuie sustinere sa nu balangane spre roata.

Asta cauti?

http://motomus.ro/piese-accesorii/accesorii/genti-cutii-coburi/suporti-topcase-genti/Suport-Side-Case-MONOKEY-Yamaha-FZ6-S2-FZ6-PL360

 

Gasisem la un momentdat( ca si eu am cautat, dar pana la urma am luat un topcase gigantic) unele mai mici si in jurul a 100e, care erau speciale pentru gentile textile mici.

 

Salut, băieți! Aș vrea să schimb anul viitor cauciucurile de la moto. În prezent, e echipată cu Michelin Pilot Road 2, cu DOT 2010. Nu știu cu ce alta marcă să le înlocuiesc, un echivalent la Michelin.Pe față,am dimensiunea de 110 și căutând varianta actuală de Pilot Road, am găsit Pilot 4 dar cu lățime de 120,de 110 nu se găsesc pt.că nu sunt atât de cerute, așa mi-a zis băiatul de la magazin.Variante ar fi cu DOT recent da' nu știu ce s-ar potrivi, ce mărci. Sau aș pune tot de la Michelin însă nu știu ce model. Mulțam!

Eu am PR4, foarte multumit de ele pe FZ6.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm, alea de la mus sunt pt sidecase-uri (f)rigide, trebuiesc deportate semnalele, nu pont. Am gasit ceva la Kappa, TK351 le zice. Sa vaz cat or costa la colegul @sfert, desi parca sunt prea mari/coborate pt gentutele Louis de 2x15l.

 

post-5325-0-56364500-1515089394_thumb.png

 

Eu am un Metzeler Interact Z8 pe fata si am pus pe spate in vara Pirelli Angel ST - n-am prins oferta din iarna la metz si asta a fost cel mai bun pret pt o anvelopa OK. Nu ma dau cu genunchiul jos, commuting, ceva oras si touring cu pasager. Multumit, diferenta de la cer la pamant fata de PR avute anterior, insa alea aveau ceva vechime. M-am dat inclusiv astazi prin oras, pe mazga si 2.8 grade la plecarea de acasa, burnita cu ceva albicios printre picaturi la mine in zona. Stiu, nu sunt sanatos, sa sara sfatosii pe mine! :P

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • Admin

Salutare,

 

Baieti, caut pentru un amic un S / N, sa fie musai cu ABS (dupa 2009?) si in mintile ei. Nu ma intereseaza neaparat kilometrajul, cat faptul ca mobra sa fie cinstita, ingrijita. Daca aflati sau stiti ceva la vanzare va rog sa imi dati de stire.

 

Multam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare!

 

Baieti, bateria mea de pe Fazer si-a dat duhul si vreau sa cumpar una noua. Ati cumparat careva baterie Yuasa de la Motodiscount sau aveti vreun feedback ceva ? Imi pare buna la pret, dar nu as vrea sa am surprize pentru un banut in minus.. Am atasat si un link cu ce vreau sa cumpar.

 

http://motodiscount.ro/Acumulator-YT12B-BS-EXIDE

 

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer sa fiu habar nu am de care e. Văd ca sunt cam rezervați în detalii..

» Post actualizat in 09 Mar 2018 09:25

In legatura cu bateria, m-am hotarat sa iau Exide, am comandat, urmeaza sa vina si sa o ridic.

 

Am o intrebare, stiti cumva vreo statie ITP care face si ITP moto in zona Tunari - Pipera - Baneasa - Sector 2 ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Sincer sa fiu habar nu am de care e. Văd ca sunt cam rezervați în detalii..» Post actualizat in 09 Mar 2018 09:25In legatura cu bateria, m-am hotarat sa iau Exide, am comandat, urmeaza sa vina si sa o ridic.

 

Am o intrebare, stiti cumva vreo statie ITP care face si ITP moto in zona Tunari - Pipera - Baneasa - Sector 2 ?

Itpgrup catalin are pe strada dobrogeanu gherea statie itp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...