Jump to content
Sign in to follow this  
Urs_meloman

Fz6 S/N

Recommended Posts

Am luat flip-flop Caberg Duke 2. Pret imbatabil - 139€ la mult hulitul Louis (.de). E super pt oras, are camp vizual mult mai larg decat batranul meu XR1000, insa face o harmalaie... Ciudat ca in teste si recenzii e apreciata ca silentioasa! Si eu ziceam ca Shoei e cam galagios. In asta simt vantul pe la bot si pometi, nu prea placut in sezonul asta.

New question: am suport + topcase Givi si mi-am luat niste saddle bags textile de 2x15l. N-am gasit pe site la Givi nici un fel de suport pt ele, si oricum nu cred ca merita cumparat. As vrea sa confectionez niste bare care sa le tina la locul lor, ma puteti ajuta cu o idee/poza/link? Am probat si par a se incadra fara sa deportez semnalele, dar clar le trebuie sustinere sa nu balangane spre roata.

Asta cauti?

http://motomus.ro/piese-accesorii/accesorii/genti-cutii-coburi/suporti-topcase-genti/Suport-Side-Case-MONOKEY-Yamaha-FZ6-S2-FZ6-PL360

Gasisem la un momentdat( ca si eu am cautat, dar pana la urma am luat un topcase gigantic) unele mai mici si in jurul a 100e, care erau speciale pentru gentile textile mici.

Salut, băieți! Aș vrea să schimb anul viitor cauciucurile de la moto. În prezent, e echipată cu Michelin Pilot Road 2, cu DOT 2010. Nu știu cu ce alta marcă să le înlocuiesc, un echivalent la Michelin.Pe față,am dimensiunea de 110 și căutând varianta actuală de Pilot Road, am găsit Pilot 4 dar cu lățime de 120,de 110 nu se găsesc pt.că nu sunt atât de cerute, așa mi-a zis băiatul de la magazin.Variante ar fi cu DOT recent da' nu știu ce s-ar potrivi, ce mărci. Sau aș pune tot de la Michelin însă nu știu ce model. Mulțam!

Eu am PR4, foarte multumit de ele pe FZ6.

Hmm, alea de la mus sunt pt sidecase-uri (f)rigide, trebuiesc deportate semnalele, nu pont. Am gasit ceva la Kappa, TK351 le zice. Sa vaz cat or costa la colegul @sfert, desi parca sunt prea mari/coborate pt gentutele Louis de 2x15l.

post-5325-0-56364500-1515089394_thumb.png

Eu am un Metzeler Interact Z8 pe fata si am pus pe spate in vara Pirelli Angel ST - n-am prins oferta din iarna la metz si asta a fost cel mai bun pret pt o anvelopa OK. Nu ma dau cu genunchiul jos, commuting, ceva oras si touring cu pasager. Multumit, diferenta de la cer la pamant fata de PR avute anterior, insa alea aveau ceva vechime. M-am dat inclusiv astazi prin oras, pe mazga si 2.8 grade la plecarea de acasa, burnita cu ceva albicios printre picaturi la mine in zona. Stiu, nu sunt sanatos, sa sara sfatosii pe mine! :P

Edited by john17

Caut pt fz6:

-clema far naked

-scarite pasager de s2 + bratele de prindere

De preferat din Bucuresti

Edited by walking^human

Salutare,

Baieti, caut pentru un amic un S / N, sa fie musai cu ABS (dupa 2009?) si in mintile ei. Nu ma intereseaza neaparat kilometrajul, cat faptul ca mobra sa fie cinstita, ingrijita. Daca aflati sau stiti ceva la vanzare va rog sa imi dati de stire.

Multam!

S-a fabricat fz6 si dupa 2009?

S2 s-a fabricat pana in 2011.

Salutare!

Baieti, bateria mea de pe Fazer si-a dat duhul si vreau sa cumpar una noua. Ati cumparat careva baterie Yuasa de la Motodiscount sau aveti vreun feedback ceva ? Imi pare buna la pret, dar nu as vrea sa am surprize pentru un banut in minus.. Am atasat si un link cu ce vreau sa cumpar.

http://motodiscount.ro/Acumulator-YT12B-BS-EXIDE

Multumesc!

daca nu e toplite yuasa si e yuasa de la mama ei se merita,oricum bateriile parca au aceeasi garantie.

Sincer sa fiu habar nu am de care e. Văd ca sunt cam rezervați în detalii..

» Post actualizat in 09 Mar 2018 09:25

In legatura cu bateria, m-am hotarat sa iau Exide, am comandat, urmeaza sa vina si sa o ridic.

Am o intrebare, stiti cumva vreo statie ITP care face si ITP moto in zona Tunari - Pipera - Baneasa - Sector 2 ?

Avand in vedere ca am troznit mobra recent, caut cu interes intreg ansamblul de plasticaraie fata plus faruri pentru un FZ6S 2004. Daca stiti pe cineva cu asa ceva la dezmembrari, dau o bere pentru pont.

Cauta-l pe userul square

El are piese de fz6.

Arunca-i o intrebare.

Sincer sa fiu habar nu am de care e. Văd ca sunt cam rezervați în detalii..» Post actualizat in 09 Mar 2018 09:25In legatura cu bateria, m-am hotarat sa iau Exide, am comandat, urmeaza sa vina si sa o ridic.

Am o intrebare, stiti cumva vreo statie ITP care face si ITP moto in zona Tunari - Pipera - Baneasa - Sector 2 ?

Itpgrup catalin are pe strada dobrogeanu gherea statie itp

Suna ma la 0765336589

Inca valabil!

Ma intereseaza faza cu cablul de ambreiaj fara cot, daca merge si la FZ6S-ne-2!

Edited by john17

u

Si cu ce schimbi?

u

Si cu ce schimbi?

BMW R 1200 GS ADVENTURE

» Post actualizat in 21 Mar 2018 07:35

Ma intereseaza faza cu cablul de ambreiaj fara cot, daca merge si la FZ6S-ne-2!

Nu stiu sa-ti spun sigur, dar banuiesc ca trebuie sa mearga.

Cablul vine drept de la maneta, nu mai are cotul metalic. Am schimbat trei cabluri (ca agata / mergea sacadat) pana l-am pus pe asta si nu am mai avut probleme.

Merci. Imi poti da o sursa, un cod, ceva de care sa ma agat?

greuta motoretuta dar 3 clase peste yamaha fz6 (consum, tractiune, etc). am avut placerea sa o testez vreo 2 luni (din pacate doar in oras). felicitari pentru alegere.

Poti sa-mi trimiti o poza si un pret pe privat?

scrie mi pe whatsapp te rog. 0765336589