Sari la conținut

19 sau 20 iunie2010 plimbare de o zi (drum bun pt orice motoras)


septimiu JFK
 Share

Postări Recomandate

plimbarica pt orice motoras care fuge cu 130

 

DATA: .....................19 sau 20 IUNIE 2010 (19sau20 in functie de vreme si de ce o sa posteze majoritatea)

 

TRASEUL: ..............Bucuresti -Campina(alimentam+mic popas) -Lacul Paltinul(popas de sandwich 1-2h) -apoi Tesila - Secaria -Comarnic -Bucuresti

 

LOCUL PLECARII: noi cei din gasca din Titan plecam de la gura de metrou Titan(cea din parc)

ceilalti pute-ti sa va intalniti la prima benzinarie pe dreapta dupa iesirea din Buc. (dupa ce facem dreapta de pe BD. Aerogarii spre DN.1 urmeaza prima benzinarie pe dreapta ... cam in 500m .. cred k e LUkoil )

 

ORA: .....................intre 8 si 10 dar dati-va si voi cu parerea si apoi decidem

CONDITII: ............plimbare de o zi, drumul este bun si pt vitezane

dc se anunta ploaie si alte cataclisme o lasam pe weekendul urmator

VITEZA: .................va fii limita legala +20-max30km/h in plus, deci max130

 

 

ps:dc se pricepe careva sa faca un itinerariu pe harta sa vada lumea mai bene drumul e invitatul meu, mie nu mi-a iesit...

 

contact: Septimiu 0752447970, septimiu_21

dati-va si voi cu parerea...ce preferati referitor la ora si data plecarii

post-44366-1275592902_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

traseul este foarte simplu , nu ai cum sa te ratacesti . Daca sunt acasa adica la comarnic poate va insotesc , sunt satul de traseula ala:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

plimbarica pt orice motoras care fuge cu 130

 

DATA: .....................19 sau 20 IUNIE 2010 (19sau20 in functie de vreme si de ce o sa posteze majoritatea)

 

TRASEUL: ..............Bucuresti -Campina(alimentam+mic popas) -Lacul Paltinul(popas de sandwich 1-2h) -apoi Tesila - Secaria -Comarnic -Bucuresti

 

LOCUL PLECARII: noi cei din gasca din Titan plecam de la gura de metrou Titan(cea din parc)

ceilalti pute-ti sa va intalniti la prima benzinarie pe dreapta dupa iesirea din Buc. (dupa ce facem dreapta de pe BD. Aerogarii spre DN.1 urmeaza prima benzinarie pe dreapta ... cam in 500m .. cred k e LUkoil )

 

ORA: .....................intre 8 si 10 dar dati-va si voi cu parerea si apoi decidem

CONDITII: ............plimbare de o zi, drumul este bun si pt vitezane

dc se anunta ploaie si alte cataclisme o lasam pe weekendul urmator

VITEZA: .................va fii limita legala +20-max30km/h in plus, deci max130

 

 

ps:dc se pricepe careva sa faca un itinerariu pe harta sa vada lumea mai bene drumul e invitatul meu, mie nu mi-a iesit...

 

contact: Septimiu 0752447970, septimiu_21

dati-va si voi cu parerea...ce preferati referitor la ora si data plecarii

 

 

UPPppPPppPPppPPpPpP !!! :ok:

Mesaj completat

plimbarica pt orice motoras care fuge cu 130

 

DATA: .....................19 sau 20 IUNIE 2010 (19sau20 in functie de vreme si de ce o sa posteze majoritatea)

 

TRASEUL: ..............Bucuresti -Campina(alimentam+mic popas) -Lacul Paltinul(popas de sandwich 1-2h) -apoi Tesila - Secaria -Comarnic -Bucuresti

 

LOCUL PLECARII: noi cei din gasca din Titan plecam de la gura de metrou Titan(cea din parc)

ceilalti pute-ti sa va intalniti la prima benzinarie pe dreapta dupa iesirea din Buc. (dupa ce facem dreapta de pe BD. Aerogarii spre DN.1 urmeaza prima benzinarie pe dreapta ... cam in 500m .. cred k e LUkoil )

 

ORA: .....................intre 8 si 10 dar dati-va si voi cu parerea si apoi decidem

CONDITII: ............plimbare de o zi, drumul este bun si pt vitezane

dc se anunta ploaie si alte cataclisme o lasam pe weekendul urmator

VITEZA: .................va fii limita legala +20-max30km/h in plus, deci max130

 

 

ps:dc se pricepe careva sa faca un itinerariu pe harta sa vada lumea mai bene drumul e invitatul meu, mie nu mi-a iesit...

 

contact: Septimiu 0752447970, septimiu_21

dati-va si voi cu parerea...ce preferati referitor la ora si data plecarii

 

S-A STABILIT DATA SI ORA EXACTA A PLECARII

 

DATA: Sambata 19 iunie

 

ORA:

1. cei care pleaca din Titan: adunarea 9 si se pleaca la 9:30

2. cei cu care ne intalnim la iesire la LukOil -plecam la 10:00 dc nu mai sunt intarzieri

 

LOCUL:

1.gura de metrou Titan ( cea din parc)

2. prima benzinarie pe dreapta dupa iesirea din Buc. (dupa ce facem dreapta de pe BD. Aerogarii spre DN.1 urmeaza prima benzinarie pe dreapta ... cam in 500m .. cred k e LUkoil )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 moto 100% merg, mai asteptam sa confirme si alte pers

 

Daca vreti sa faceti o deplasare reusita plecati la cel tirziu 8 din Bucuresti, alegeti traseul prin Plopeni-Scorteni-Urlata-Banesti si mai departe Cimpina-Trestieni sau Scorteni-Telega-Trestieni, sunt trasee prin padure, pe malul apei, virajate, o frumusete. La Telega sint bai sarate se poate face baie si plaja ca si la capatul lacului Paltinu, este o pajiste cu verdeata. Este pacat sa bateti DN1 si la dus si la intors asata daca primiti un sfat de la un cunoscator al zonei, toate bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vreti sa faceti o deplasare reusita plecati la cel tirziu 8 din Bucuresti, alegeti traseul prin Plopeni-Scorteni-Urlata-Banesti si mai departe Cimpina-Trestieni sau Scorteni-Telega-Trestieni, sunt trasee prin padure, pe malul apei, virajate, o frumusete. La Telega sint bai sarate se poate face baie si plaja ca si la capatul lacului Paltinu, este o pajiste cu verdeata. Este pacat sa bateti DN1 si la dus si la intors asata daca primiti un sfat de la un cunoscator al zonei, toate bune!

 

mersi, o sa propun oamenilor, nu prea imi place k sunt ceva gropi pe acolo si trecam cam prin multe sate, dar sa vedem , o sa las majoritataea sa decida, mie unul imi place bucata de drum pana in Plopeni , am un apartament acolo si bat mereu drumul:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vreti sa faceti o deplasare reusita plecati la cel tirziu 8 din Bucuresti, alegeti traseul prin Plopeni-Scorteni-Urlata-Banesti si mai departe Cimpina-Trestieni sau Scorteni-Telega-Trestieni, sunt trasee prin padure, pe malul apei, virajate, o frumusete. La Telega sint bai sarate se poate face baie si plaja ca si la capatul lacului Paltinu, este o pajiste cu verdeata. Este pacat sa bateti DN1 si la dus si la intors asata daca primiti un sfat de la un cunoscator al zonei, toate bune!

1. Stii sigur ca drumurile alea sunt asfaltate? Ca eu ma cam indoiesc de unele. (pe mine ma doare la basca, dar baietii cu mobre mai de asfalt s-ar putea sa nu fie foarte fericiti)

2. Pe traseul ala scapam exact de partea cea mai lejera din DN1. Eu as prefera sa scap de Bucuresti-Pliesti, nu de Ploiesti-Campina

3 Cand zici Trestieni te referi la Traisteni, ultimul sat din Valea Doftanei? Daca da, de acolo va trebui sa ne intoarcem pana in Tesila, cu mobrel;e baietilor nicio sansa de a o lua pe alta ruta.

3. Cum e drumul Baicoi-Scorteni-Telega? Asta ar fi o idee ca sa nu mai trecem prin Campina. Desi cred ca o sa trebuiasca, pentru aprovizionare.

4. Din Brebu s-a terminat marea asfaltare pana in Lunca Mare? Ca daca da e si asta o varianta.

5. Baieti, daca cumva nu va insotesc, va recomand cu mare insistenta evitarea popasului la Paltinu. Pajistea aia e plina sambata de toti meltenii, toti cocalarii si toti manelistii din Judet. Gasiti mai sus sau mai jos locuri destule de poposit, linistite si curate.

6. Poate ne vedem, totusi, sambata la Titan.

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Stii sigur ca drumurile alea sunt asfaltate? Ca eu ma cam indoiesc de unele. (pe mine ma doare la basca, dar baietii cu mobre mai de asfalt s-ar putea sa nu fie foarte fericiti)

2. Pe traseul ala scapam exact de partea cea mai lejera din DN1. Eu as prefera sa scap de Bucuresti-Pliesti, nu de Ploiesti-Campina

3 Cand zici Trestieni te referi la Traisteni, ultimul sat din Valea Doftanei? Daca da, de acolo va trebui sa ne intoarcem pana in Tesila, cu mobrel;e baietilor nicio sansa de a o lua pe alta ruta.

3. Cum e drumul Baicoi-Scorteni-Telega? Asta ar fi o idee ca sa nu mai trecem prin Campina. Desi cred ca o sa trebuiasca, pentru aprovizionare.

4. Din Brebu s-a terminat marea asfaltare pana in Lunca Mare? Ca daca da e si asta o varianta.

5. Baieti, daca cumva nu va insotesc, va recomand cu mare insistenta evitarea popasului la Paltinu. Pajistea aia e plina sambata de toti meltenii, toti cocalarii si toti manelistii din Judet. Gasiti mai sus sau mai jos locuri destule de poposit, linistite si curate.

6. Poate ne vedem, totusi, sambata la Titan.

 

Sint toate asfaltate si sint in stare buna, am fost in primavara.

Traisteni ai dreptate, asta ca sa vedeti Valea Doftanei.

Cind vorbeam de o poiana nu desre ce de la popas de linga baraj era vorba ci de cea din coada lacului.

Prin Brebu nu am fost, nu stiu cum este, poti intreba la politie.

Mesaj completat

Sint toate asfaltate si sint in stare buna, am fost in primavara.

Traisteni ai dreptate, asta ca sa vedeti Valea Doftanei.

Cind vorbeam de o poiana nu desre ce de la popas de linga baraj era vorba ci de cea din coada lacului.

Prin Brebu nu am fost, nu stiu cum este, poti intreba la politie.

 

Cua a ramas? mai plecati?

Eu vreau sa urc la Telega pentru baie, apoi pina la Paltinu pentru un gratar, poate ne vedem pe traseu,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

treaba buna,eu care eram asa entuziasmat sa ma alatur si eu grupului vostru,parca nu ma mai interesa nici vremea la ce chef am de plimbare ;) :P

 

mai o lasam in coada de peste pana maine dimineata , mai verificam vremea atunci si decidem pe la ora 8 dc plecam sau nu

Mesaj completat

MERGEMMMMMMMMMMMMMMM

care mai vine

putem de cala un pic ora de intalnire k sa ajunga toata lumea

Mesaj completat

deci la gura de metrou titan ne putem vedea pe la 9:30 si pleca pe la 9:45

 

si la LUKoil ne vedem pe la 10:15

 

mai e cineva pe receptie??

 

luati nr meu si zice ti care veniti

0752447970

Mesaj completat

mai o lasam in coada de peste pana maine dimineata , mai verificam vremea atunci si decidem pe la ora 8 dc plecam sau nu

Mesaj completat

MERGEMMMMMMMMMMMMMMM

care mai vine

putem de cala un pic ora de intalnire k sa ajunga toata lumea

Mesaj completat

deci la gura de metrou titan ne putem vedea pe la 9:30 si pleca pe la 9:45

 

si la LUKoil ne vedem pe la 10:15

 

mai e cineva pe receptie??

 

luati nr meu si zice ti care veniti

0752447970

 

ORELE SE DECALEAZA DIN CAUZA INTARZIERIILOR

 

ORA 10 PLECAREA DE LA GURA DE METROU TITAN ( CEA DIN PARC)

 

SI LA LUKOIL PE LA 10:30 - 10:45 NE VEDEM

 

SUNATI-MA DC VRETI SA VA ASTEPTAM !!! SI NU AJUNGETI la orele fixate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mers pana la urma, nu pot zice ca nu ne-a plouat.... dar au fost niste peripetii grozave :) Am plecat 5... am facut toate curbele alea tari dintre campina-sinaia-brasov-aproape pana la sighisoara. Oricat de mult uram serpentinele... cred ca incepe sa-mi placa. :P ;) la cat mai multe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mers pana la urma, nu pot zice ca nu ne-a plouat.... dar au fost niste peripetii grozave :P Am plecat 5... am facut toate curbele alea tari dintre campina-sinaia-brasov-aproape pana la sighisoara. Oricat de mult uram serpentinele... cred ca incepe sa-mi placa. :P ;) la cat mai multe

Te cred si eu dar o mare parte din vina o poarta si monsteru'. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Siiii pozele aferente plimbarii

Am plecat de la titan pe la 10, eu, alexandra cu ducati, un scuter de 250 care a facut fata cu brio, Ciocio cu RR-ul lui si un Gixxer de 1000

Pe centura ploiestiului l-am pierdut pe gixxer care se intalni cu niste prieteni si o luara pe alt drum asa k am ramas 4 motoristi si o pasagera

Fata de anul trecut s-a cam stricat drumul spre Paltinul , dar asta si din cauza viiturilor ce au venit pe sosea ... asta a fost pana sa inceapa curbele si serpentinele pe care ne-am dat super ok. La lac am bagat mancarica vreo 2 ore apoi am plecat spre Comarnic, drumul a fost super bun cu curbe bune pentru dat cu genunchiul dar pt cine stia nu pt mine :)

La comarnic am luat-o pana la Sinaia(facusem un plan sa ocolim la intoarcere prin Sinaia - Targoviste -Bucuresti) , la Sinaia iar popas si ne vine ideea sa plecam spre Deva unde era un eveniment ceva cu parapante, eu aveam bunicii acolo ..aveam cazare , la fel si Ciocio avea ceva camarazi pe acolo , deci totul era OK, din pacate cel cu Burgmanul nu a putut veni cu noi si s-a intors, noi insa am plecat la drum.

Pe la brasov am intalnit un inceput de furtuna cu un vant F puternic de deabia mergeam cu 50 la ora inclinati la ficare pala de vant si cu frica in san sa nu ne doboare cumva vantuletul care zici k era taifun.

Din pacate in loc sa o luam spre Fagaras am gresit drumul si am luat-o spre tg Mures , pe langa k am gresit drumul am si luat-o spre nori si spre centrul furtunii. Am ajuns fara sa ne ploaie pana aproape de Hogiz cand am oprit la o carciuma si ne-a spus cineva k nu asta era drumul spre Deva. Ne-am uitat noi pe harta si am gasit un drum care o taia de la Hoghiz spre drumul bun cu Fagarasul ( Hoghiz-Sercaia). Ni s-a spus k e drumul rau dar noi ne-am bazat k erau doar vreo 20 de km.

Am intrat pe drumul asta , la inceput erau cateva gropi in asfalt apoi a inceput pietris cu gopi , apoi hartoape de te cruceai cand le vedeai. Beleaua a venit cd Alexandra a cazut din cauza unei hartoape acoperite de apa , i s-a rupt maneta de ambreiaj in doua , a indoit schimbatorul de viteze... belea mare ce sa mai zic.

Totul s-a rezolvat cu un tirist care ne-a dat o teava sa o bagam pe schimbator si sa-l asezam cat de cat la locul lui , iar ambreiajul mergea tras si de jumatatea ramasa. Si tocmai incepuse si o ploaia cea nasoala asa k am facut cale intoarsa. Am mai oprit in Brasov sa mancam ceva si sa ne storcem hainele care se imbibasera cu apa, apoi am plecat spre Sinaia cu gandul sa inoptam caci venise si noaptea si eram terminati.

Am fost facuti burete pana la Sinaia unde rapusi de frig , de intuneric si de oboseala am apelat la cineva care ne-a facut rost de un apartament cu 3 camere la 150lei....super oferta mai ales k am avut loc sa ferim si motoarele de ploaie.

Noaptea ne-am dat supararea pe cateva sticle de vin, am petrecut pana pe la 4 dimineata, am dormit vreo 6 ore si apoi am plecat multumiti k ploaia se oprise .

Am mai bagat o ciulama la o carciuma de la intrarea in Corbu, apoi ne-am oprit si pe la Amkart k sa ne mai lungim ziua.

a fost o super aventura chiar dc m-a udat ploaia pana la os , dar asta e , asta face parte din a fii motociclist

 

 

sambata asta o sa mai facem o excursie , o sa postez pe Joi - Vineri detalii ..asta dc ploaia nu ne va sta in cale

post-44366-1277234678_thumb.jpg

post-44366-1277234706_thumb.jpg

post-44366-1277234733_thumb.jpg

post-44366-1277234766_thumb.jpg

post-44366-1277234802_thumb.jpg

post-44366-1277234841_thumb.jpg

post-44366-1277234891_thumb.jpg

post-44366-1277234918_thumb.jpg

post-44366-1277234938_thumb.jpg

post-44366-1277234972_thumb.jpg

post-44366-1277235019_thumb.jpg

post-44366-1277235035_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:smoke: , asteptam cu mare interes plimbarea de sambata :lol:

 

DAP,

Sambata asta dc nu mai ploo tre sa mai tocim un pic gumele

o sa postam ce si cum pe joi-vineri

 

 

auzi io cred k fac un topic cu titlul: PLIMBARI marca Septimiu

si bagam acolo toate plimbarile care le organizam k sa nu mai deschidem de fiecare data alt topic la fiecare plimbare

ce zici

Editat de septimiu_J F K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...