Sari la conținut

Plimbare 03-04 Iulie 2010


Postări Recomandate

ATENTIE: Data schimbata la cererea initiatorilor !

 

Buna ziua,

 

Asa cum am promis, in luna IUNIE vom face o plimbare de doua zile.

Perioada de desfasurare va fi 26,27.06.2010, iar locatia propusa de noi este in Plaiul Foii (mai sus de ZARNESTI).

Asteptam si alte propuneri pana in data de 13.06.2010 (Duminica).

Pentru propuneri va rugam sa aveti in vedere:

-- o distanta de max. 250-300 km dus.

-- locatia propusa trebuie sa ofere posiblitatea de cazare si posibilitatea de camping (pentru cei care vor la cort).

 

Cei interesati sunt rugati sa confirme participarea printr-un email (contact@scoalamotolouis.ro) in care sa ne precizati urmatoarele informatii: nume, prenume, nr. tel.,nr. de Km efectuati.

 

In curand vom posta mai multe informatii cu privire la locul unde va trebui depus avansul de bani necesar rezervarii locatiei si termenul limita de depunere a acestuia.

 

La Sarata Moneoru au participat 45 de pasionati pe 35 de motociclete.

 

POZE AICI

 

Sunt asteptati si cei care nu doresc sa ramana peste noapte si vor sa ni se alature.

 

Ca si la iesirea anterioara vom fi insotiti de o masina cu remorca moto echipata pentru acordarea unei asistente tehnice minime (bujii, cablu acceleratie/ambreiaj, pene, compresor, remorcare).

Participantii sunt rugati sa poarte echipament de protectie, sa aiba actele obligatorii (BI/CI, PC, ITP, RCA ) si sa-si verifice starea tehnica a motocicletei (ulei, lant, plinul de benzina, pneuri, placute de frana).

Nu vor fi admise manifestari de genul:

- curse pe traseu (liniute)

- depasiri hazardate

- mers pe o roata

- mers fara maini

- manevre care ii pun in pericol pe ceilalti participanti la trafic.

 

 

Asfalt uscat,

Marius Vasile

Editat de Thomas
ATENTIE: Data schimbata la cererea initiatorilor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sustin Plaiu Foii, mancare buna la preturi ok de priveliste nu mai zic singura "problema" e drumul din zarnesti pana acolo cca. 9 km drum neasfaltat dar ok daca se merge incet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna tare bine si tocmai vroiam sa ma inscriu, cand mi-am adus aminte ca in weekendul respectiv sunt concerte grele in Bucuresti.

http://ro.sonispherefestivals.com/

Se poate decala cu o saptamana?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sustin Plaiu Foii, mancare buna la preturi ok de priveliste nu mai zic singura "problema" e drumul din zarnesti pana acolo cca. 9 km drum neasfaltat dar ok daca se merge incet.

 

 

Sunt vreo 13-14 km, am fost cu masina in toamna drumul era ma i prost decat acum 2 ani cand mai fusesem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa este, iar Metallica e chiar pe 26.

Cu o saptamana mai devreme nu se poate?

 

...da, e superb traseul si, daca se schimba weekendu-ul, respectiv 19-20.06.2010, ma inscriu si eu. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

 

 

Imi cer scuze pentru intarzierea raspunsului.

Deoarece am primit multe solicitari sa schimbam data deoarece aceasta coincide cu Sonisphere, vom decala cu o saptamana plecarea, adica in weekendul 3-4 iulie.

Locatia a ramas Plaiul Foii. Plecarea se va face tot din Ilioara. Drumul pana la Zarnesti este ok iar din Zarnesti sunt aprox 12 km de drum pietruit.

Cazarea se va face la pensiune sau cort. Pentru cei care doresc sa doarma la pensiune pretul este aproximativ 50 lei /persoana.

Cheltuielile cu mancarea vor fi in jur de 100 lei / persoana - pranz, cina si mic dejun (la cabana Plaiul Foii).

Cei care doresc sa participe sunt rugati sa achite avansul de 50 lei / persoana pentru cei care dorm la cort si 100 lei de persoana pentru cei care aleg cazarea la pensiune, pana pe data de 20 iunie. Avansul se achita in Poligonul Ilioara la rulota MotoLouis.

 

 

Cu stima,

Vasile Marius

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Salut,

 

Imi pare rau dar excursia se va anula din motive independente de noi (cerere redusa si prognoza meteo nefavorabila).

 

Va tin la curent cu urmatoarea excursie.

 

Asfalt uscat!

Marius Vasile.

pacat

Mesaj completat

Eu plec in transfagarasean / defapt noi ca suntem 2 moto. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...