Sari la conținut

TURUL MARII NEGRE


ianachim
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 91
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

hai, ma, deja te simti exclus?

sau nu te-a invitat inca nimeni, oficial...se referea si la tine :D

nu mai poate sa zica omu o gluma ...

ca-i si sari la gat :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam cati km are acest tur?

 

pai noi vrem sa ocolim marea neagra cat mai pe langa tarm

so

fara prea multe calcule exact "diametrul" marii negre

plus minus 200 km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt cam 4000km sa ocolesti..

depinde cum tai (sevastopol sau mariupol)

 

granita gerogiana, cu rusia, s-a deschis in martie anul asta daca nu ma insel, deci ar trebui sa fie ok :D

 

daca granita rusia-gerogia nu e deschisa, se poate ocoli georgia, dar asta dureaza.. in rest, drum bun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt cam 4000km sa ocolesti..

depinde cum tai (sevastopol sau mariupol)

 

granita gerogiana, cu rusia, s-a deschis in martie anul asta daca nu ma insel, deci ar trebui sa fie ok :D

 

daca granita rusia-gerogia nu e deschisa, se poate ocoli georgia, dar asta dureaza.. in rest, drum bun

 

sa traiti bine

deci cine vrea si e interesat de ceva poate

cine doar intreaba...doar intreaba

ho bere la dvs sefu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa traiti bine

deci cine vrea si e interesat de ceva poate

cine doar intreaba...doar intreaba

ho bere la dvs sefu

 

ba ce rau esti !

 

da de exemplu cu ce viteza se va merge ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ca data plecarii s-a stabilit dupa 15 septembrie (sa inceapa copii scoala si unii dintre noi sa fie mai liberi) iar unora nu le-a convenit (din motive personale), propun sa plecam dupa 15 octombrie...nu mai este asa de cald... pe bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ca data plecarii s-a stabilit dupa 15 septembrie (sa inceapa copii scoala si unii dintre noi sa fie mai liberi) iar unora nu le-a convenit (din motive personale), propun sa plecam dupa 15 octombrie...nu mai este asa de cald... pe bune

 

 

Ce misto. vreau sa fac si eu o excursie ca asta, dar daca nu mergeti de 1 decembrie ca e zi libera nu pot. poate la anu' si la multi ani!

Cu ce viteza mergeti? Eu nu merg nici incet si nici repede. Pot merge cu motocicleta nevestei? Are un Tricker de 250cm :) si la vale prinde 130km/h, la deal cam 60-80km/h

Cosuma putin, de criza, are rezervor de 6 litri si o autonomie de 250km. Bagajele le pun la voi :blbl: .

Hai, ca dau o bere, o amanati pana de 1 decembrie? Iar daca merg prea incet pentru voi ma puteti tracta. Iau eu sufa. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce misto. vreau sa fac si eu o excursie ca asta, dar daca nu mergeti de 1 decembrie ca e zi libera nu pot. poate la anu' si la multi ani!

Cu ce viteza mergeti? Eu nu merg nici incet si nici repede. Pot merge cu motocicleta nevestei? Are un Tricker de 250cm :P si la vale prinde 130km/h, la deal cam 60-80km/h

Cosuma putin, de criza, are rezervor de 6 litri si o autonomie de 250km. Bagajele le pun la voi :blbl: .

Hai, ca dau o bere, o amanati pana de 1 decembrie? Iar daca merg prea incet pentru voi ma puteti tracta. Iau eu sufa. :ok:

 

 

...bai, estinebun? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ASA CUM SPUNE SI TITLUL

UNDEVA IN SEPTEMBRIE

UN TUR DE MAREA NEAGRA

CAZARI SOFT DAR FARA CORT

CIRCA 7- 9 ZILE

 

vreau si eu

mai sunt locuri libere? :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ca data plecarii s-a stabilit dupa 15 septembrie (sa inceapa copii scoala si unii dintre noi sa fie mai liberi) iar unora nu le-a convenit (din motive personale), propun sa plecam dupa 15 octombrie...nu mai este asa de cald... pe bune

 

Si eu sunt pentru octombrie, poate nu 15, dar intre 1 si 10 e ok.

DanS

 

PS. DeltaX e mistocar..., da nebun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt pentru octombrie, poate nu 15, dar intre 1 si 10 e ok.

DanS

 

PS. DeltaX e mistocar..., da nebun!

 

 

Vad ca incep polemici cu data plecarii.

Pe 15 octombrie imi para cam tarziu

Inte 1 si 10 octombrie? Ce mi-e 10 ce mi-e 15

Pentru mine intre 20 septembrie- 1 octombrie plecare din Bucuresti e cel mai OK

Haide-ti sa stabilim o data si sa terminam asta nu de alta , dar ii umplm paginile lui Ianachim si-n doua saptamani ajunge la postul 1000.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atunci hai sa plecam sambata pe 25.09 si sa ne intoarcem duminica pe 03.10.2010.

mai important ar fi sa stabilim traseul si orasele in care ne oprim si sa vedem daca ne ajung cele 9 zile.

eu as vrea neaparat sa stam 2 nopti in instanbul, adica 1 zi de plimbare pe acolo.

de la istanbul oricum venim direct la bucuresti.

in prima zi probabil ca putem merge si dormi la odessa.

cristi, poate ne vedem intr.o seara si mai creionam traseul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atunci hai sa plecam sambata pe 25.09 si sa ne intoarcem duminica pe 03.10.2010.

mai important ar fi sa stabilim traseul si orasele in care ne oprim si sa vedem daca ne ajung cele 9 zile.

eu as vrea neaparat sa stam 2 nopti in instanbul, adica 1 zi de plimbare pe acolo.

de la istanbul oricum venim direct la bucuresti.

in prima zi probabil ca putem merge si dormi la odessa.

cristi, poate ne vedem intr.o seara si mai creionam traseul.

 

 

25.09 e o data buna de plecare.

Hai sa facem traseul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

25.09 e o data buna de plecare.

Hai sa facem traseul

atunci Bogdane, hai sa facem rost de niste harti si sa ne vedem deseara undeva si sa creionam traseul, si cand vin domnii din alpi sa aiba traseul facut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am mai interesat, prima etapa, Odessa nu se poate face prin Galati ca ne trebuie viza de Transnistria si nu se da decat pt rude de gradul 1, asa ca Unghieni scrie pe noi. 605 km pt prima zi cu cazare si ramanere a doua zi le Odessa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am mai interesat, prima etapa, Odessa nu se poate face prin Galati ca ne trebuie viza de Transnistria si nu se da decat pt rude de gradul 1, asa ca Unghieni scrie pe noi. 605 km pt prima zi cu cazare si ramanere a doua zi le Odessa

mai, esti dili ?

eu maine plec acolo si tu spui ca nu se poate?

 

sper sa nu ma intorc mainse seara cu coada intre picioare..dar cred ca daca au fost acum cateva zile unii la odessa FARA nici o viza..se poate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am mai interesat, prima etapa, Odessa nu se poate face prin Galati ca ne trebuie viza de Transnistria si nu se da decat pt rude de gradul 1, asa ca Unghieni scrie pe noi. 605 km pt prima zi cu cazare si ramanere a doua zi le Odessa

 

Tu ai capul intre picioare? Se trece pe la Gura Prut, Galati, in Republica Moldova, dupa care se intra in Ucraina. Ce treaba ai in Trasnistria?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...