Sari la conținut

Micutza mea Ninja...... frumoasa si fierbinte!


sadixkid
 Share

Postări Recomandate

chen ai tach iu. uana bi mai aidol?

tach mi uer? .....nu multumesc

 

Ce consum scoți în oraÂş ?

depinde cum merg, cum e vremea afara.... bla, bla, bla.... de la 6% in sus

...acu pe frigu asta nu mi-a scazut sub 8%

 

Si ca o adaugare la intrebarea de mai sus, in ce turatii stai de iti ia 4% in afara?

 

PS: Frumos exemplar :P. Sa te bucuri de ea in continuare.

nu stiu ca nu am urmarit turatiile, cand mi-a luat 4% nu am sarit de 200 kmh... a fost un drum(spre munte-DN1) mai mult de relaxare, maxim 180 kmh.... am facut 304 km si am bagat 13.20 litri(alimentat full la OMV baneasa, realimentare dupa 304 km la OMV balotesti-cred)

 

sincer, nu prea ma intereseaza consumul, mai ales in Bucurestiu' nostru scump... :D

 

multumesc la fel :angryfire:

 

am kawa ca si a ta de vreo 3 ani si ceva...si niciodata nu am avut consum mai mic de 6%-7%... :)) nu stiu cum reusesti cu 4%....

sunt multi factori care pot influenta consumul, nici eu nu scot consum de 4% zilnic.... dar, atat mi-a luat cel mai putin.

 

daca as vrea sa-mi consume 15% cred ca as reusi un astfel de consum.... dar care-i farmecul, daca vreau sa-i dau maxim ma duc pe circuit, nu-mi place sa alerg pe drumurile noastre super asfaltate si ingrijite, pline de soferi super civilizati ;)

 

iti mai dau un exemplu, BUC-BV-SB-HD-VL-BUC, iti trec in dreapta cantitatea de benzina alimentata.... plecat din Bucuresti, alimentat full la OMV Baneasa... ceas urmarire km dat la zero, si am facut asa:

 

Bucuresti - Brasov - 170KM - 8.5L

Brasov - Sibiu - 151KM - 7L

Sibiu - Hunedoara - 146KM - 6.5L

Hunedoara - Hunedoara - 63KM - 4L

Hunedoara - Valcea - 236KM - 9.5L

Valcea - Bucuresti - 204KM - 9.5L

 

am alimentat numai din statiile OMV - benzina 95... viteza maxima putin peste 220kmh... afara erau peste 37grade, o caldura insuportabila...

 

nu stiu daca a consumat putin sau mult, cum am mai spus nu ma intereseaza consumul... nu stiu daca e cineva care da peste 6-7-10mii pe un motor si se uita la consum... daca ne uitam la consum ar trebuii sa luam tramvaiul... dar acest hobby este destul de scump... chiar tu ai bagat destui banuti in accesorii ;)

Mesaj completat

cred ca daca fac un drum pana la mare, pe autostrada Soarelui nu imi ia tot 4%.... poate daca merg cu 100kmh

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 80
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mie cel mai putin mi-a luat vreo 5.5,dar mers ca un bosorog Bucuresti-Buzau la 2 noaptea(viteza medie 120),fara sa fie turata.

Am mai mers odata 60 km pe rezerva,ca eram super obosit dupa 550 km si imi era asa o lene sa opresc la benzinarie. :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Oau. Lasand deoparte toate replicile despre casti de plastic, ceaune, cate accidente nu are fiecare si cat de adevarati sunt cei care au motorete de viteza, pe mine ma descumpaneste cum in Romania pana si cei care isi cumpara motocicleta supersport trag de ea sa scoata un consum cat mai mic, ca sa se poata apoi lauda cu "realizarea" lor... Oau.

 

E vorba de o MOTOCICLETA. Nu e tanc. Nu e tir. Nu e basculanta. Ti-o iei pentru ca iti place sa te dai pe ea. NU ca sa faci economii la combustibil. Apoi, e vorba in general de motoare de maxim 1000cc. CAT pot sa consume? 5? 10? .. hai 15l/100km (mai mult, inseamna ca ai gaura in rezervor). Daca nu iti permiti sa bagi atata benzina in motocicleta, o pui pe Bikeshop si iti cauti frumos o bicicleta. Punct.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oau. Lasand deoparte toate replicile despre casti de plastic, ceaune, cate accidente nu are fiecare si cat de adevarati sunt cei care au motorete de viteza, pe mine ma descumpaneste cum in Romania pana si cei care isi cumpara motocicleta supersport trag de ea sa scoata un consum cat mai mic, ca sa se poata apoi lauda cu "realizarea" lor... Oau.

 

E vorba de o MOTOCICLETA. Nu e tanc. Nu e tir. Nu e basculanta. Ti-o iei pentru ca iti place sa te dai pe ea. NU ca sa faci economii la combustibil. Apoi, e vorba in general de motoare de maxim 1000cc. CAT pot sa consume? 5? 10? .. hai 15l/100km (mai mult, inseamna ca ai gaura in rezervor). Daca nu iti permiti sa bagi atata benzina in motocicleta, o pui pe Bikeshop si iti cauti frumos o bicicleta. Punct.

 

corect...

eu am aceeasi parere, nu-ti permiti sa mergi cu moto, atunci poti merge pe jos...

...dar trebuie sa recunosti ca nu mereu scoti acelasi consum... consumul difera in functie de trafic/incarcatura/viteza... bla, bla, bla (in Bucuresti, in traficul nostru drag, nu cred ca poti sa-i faci un consum real... de fapt, daca stam bne si ne gandim, toti spun ca in capitala totu e mai scump, de ce n-ar fii si consumul mai mare :) )

 

cum am mai spus, nu m-a interesat niciodata consumul...

 

intr-adevar am luat-o pentru ca "imi place sa ma dau cu ea", nu am luat-o sa-i dau blana... am luat-o sa ma bucur de ea.

 

cat despre replici, nu sti ca pe forum toti se cred Rossi... iar echipamentele lor sunt cele mai bune, pe cand ale noastre sunt doar de design :)

Editat de sadixkid
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...