Sari la conținut

Explore Romania


Postări Recomandate

post-39285-1277115261_thumb.jpg post-39285-1277115286_thumb.jpg post-39285-1277115305_thumb.jpgpost-39285-1277115358_thumb.jpg post-39285-1277115380_thumb.jpg

 

Toate pozele de pe drum precum si povestile sunt mai jos:

 

Prima seara, in Sighisoara - link

 

A doua seara, in Campulung Moldovenesc - link

 

Putna. Locul unde se termina drumul - link

 

Cristi si cu ploaia se duc spre Iasi - link

 

Piatra Neamt si niste capsuni in buza muntelui - link

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa excursia:) "Dincolo de Roman, spre Iași, e doar lupta cu curbele pe timp de ploaie. Sau așa speram, pentru că la ieșirea din Războieni era să mă ducă în lumea celor drepți o ambulanță." ----> Asta e culmea norocului, sa te omoare o ambulanta :P)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

f frumosa tura, parca vroiai sa pleci in turneu prin Italia? cand? asteptam poze si de acolo :P

 

In italia vreau sa plec in august...daca ma ajuta finantele

 

Interesanta si relaxanta povestire pana la "ungur imputit". Daca imi revine cheful poate am sa citesc mai departe.

 

la fel cum am zis si romani idioti...zic si ungur imputit...si bulgar (cuvant urat)...samd...nu e nimic personal cu ungurii ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesanta si relaxanta povestire pana la "ungur imputit". Daca imi revine cheful poate am sa citesc mai departe.

Nu cred ca merita. S-a caracterizat singur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca merita. S-a caracterizat singur.

 

 

V-ati blocat iremediabil pe expresia aia? Am explicat ca nu era nimic legat de natie, era pur si simplu o expresie, asa cum o folosesc si in cazul romanilor, americanilor, bulgarilor....etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V-ati blocat iremediabil pe expresia aia? Am explicat ca nu era nimic legat de natie, era pur si simplu o expresie, asa cum o folosesc si in cazul romanilor, americanilor, bulgarilor....etc.

 

Degeaba, ti-ai capatat renume de rasist , cel putin in comunitatea de origine maghiara. Ca sa te scoti, trebuie sa mergi in Tg Mures cu steagul Ungariei legat de motor cantand Isten, ĂĄldd meg a magyart (nah glumeam). Dar se vede ca lumea e mai sensibila la acest fel de comentarii mai rautacioase. Eu unul am fost sa cumpar in jud. Harghita paine si mi-au vorbit numai in ungureste, se faceau ca nu stiu romaneste. Tot acolo m-am imprietenit f bine cu niste baieti maghiari, in cele cateva luni cat am lucrat in zona. Diferente rasiale nu prea exista deci, dar anumite persoane fac tot cu putinta sa accentueze aceasta asa zisa 'ura' intre popoare. Eu unul nu sunt rasist, incerc sa vad 'the whole picture' nu doar fragmente.

(Repet, daca vii in Italia sa imi faci o vizita :laugh:) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...