Sari la conținut

Cine Are Hayabusa?


bh99mes
 Share

Postări Recomandate

va salut!

 

de loc nu sunt mare prieten de suzuki, dar trebe sa recunosc ca hayabusa e cel mai frumos motor pe care l-am vazut vreodata in viata mea (bineinteles sunt si care se gandesc altfel...ma rog....)

dar ma bate gandul sa-mi cumpar una... :smoke:

de VFR-ul meu "batranel" sunt extrem de multumit, dar prostia omeneasca de a dorii intotdeauna altceva, m-a convins :-L

urmatorul meu motor va fii oricum un "big-bike":

-ZZR 1100

-honda xx 1100

-hayabusa

deci asta e problema :lol:

daca ar fi numai dupa lucrurile technice, fara nici o gandire mi-as cumpara XX-ul, doar e honda :-L

dar ca si aspect nu prea imi place :moron:

ceea ce m-a facut sa nu mai am incredere in suzuki, a fost un gsxr, un gsxf si doua bandituri una dupa alta desfacute si cu pinioane in cutie absolut mancate..era groaznic, nici n-as fi gandit ca exista asaceva, deci era ceva brutal cum aratau... :banana:

dar cel mai trist a fost cand un prieten a fost nevoit sa cheama trailer pentru hayabusa cu 8.000 (OPT mii)!!! de km ca a ramas cu biela f...tuta :laugh: asa ca nu prea mai am incredere in suzuki.dar nu pot sa scap de gandul ca ala e cel ai frumos :P

 

ce ziceti?

 

este cineva aici care are experiente serioase despre hayabusa (sa zicem 40-50 de mii de km)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau sa fiu rau aici, dar problema asta de gandire exista si la masini.

daca prietenii tai care au avut probleme cu suzukiuri nu le-au luat de noi nu se poate pune ce-au patit. nu stii la ce 10000km a schimbat uleiu fostul proprietar, cata forja la roshu au luat, si mai gasesti unele cu 40k+ km care au filtru de ulei original.

 

gata cu discutiile, sariti cu busele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alex, tre' sa recunosc, ai 100% dreptate, dar hai sa fii si tu sincer un pic si spune-mi, pe tine nu te-ar enerva treaba asta (faptul ca auzi sau vezi atatea lucruri rele despre un model)?

 

nu vreau sa fiu nici prea incantat nici taran, dar de exemplu despre VFR (fie din '86, fie model nou) n-am auzit nici un rau. si tocmai pentru asta am vrut sa intreb daca aveti cumva pareri, sau ceea ce ar fi si mai bun, experienta cu busa :banana:

 

a, si inca ceva: VFR-ul meu e din '90 si are 76.000 km!!! l-am cumparat cu 59.000 si habar n-am cine cum a avut grija de ea (sau nu) si p[e langa astea, nici cu cea mai mare rautate nu pot sa gasesc probleme in ea (am fost la mecanic,i-am oferit bani sa-mi faca daca cumva are cea, si dupa 2 zile cand am mers dupa motor, mi-a zis ca "efectiv nu am ce face pe ea" -bine in afara de reglaj de tacheti-)

 

deci daca nu as fi asa de indragostit de ceva foarte maaare :laugh:, nu l-as vinde

 

toate cele bune si asfalt uscat! :smoke:

 

astept pareri

Editat de bh99mes
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E foarte simplu .. vfr-ul e o motoreta pentru oameni cu cap care-si iubesc agregatu, il ingrijesc.

Pe de alta parte GSX-R, Hayabusa, Bandit atrag pe linga pasionati si tot felu de papagali care nu stiu decit sa dea in ele pina mor si dupa aia urla in toate partile ca sint proaste sau le vind unor nefericiti care se bucura de un chilipir.

 

Ia cauta tu povesti horror cu CBR-uri .. sint sigur ca vei gasi la fel de multe ca si cu GSX-R-uri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am busa(desi n-ar strica una la casa omului,hehehe),insa ca parere de "chibitz":ideea e ca nu are rost sa le cauti defecte de proiectare/constructie pentru ca n-au.E vorba doar de "utilizatori",omu' care sfintzeste sau impute locul.La acelasi rulaj ai sa gasesti si vfr-uri cu matzele scoase de imbecili si niepre care functioneaza ireprosabil cu service-ul aferent.

Editat de S George
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

POTI SA AI ORICE MOTOR...ATATA TIMP CAT ITI BATI JOC DE EL SAU CINEVA INAINTEA TA SHI-A BATUT JOC DE EL...VEI AVEA PROBLEME...nimic nu rezista o vesnicie...iar la noi shi nu numai vitezanele sunt cam abuzate... :what: shi ajung asa :crack: ...iar in privinta km... :what: ...am vazut acu ceva timp un motor pe care am vrut sa-l iau eu direct de la propietar din germania...stare f buna da avea aproape 60000 km...E...la noi a ajuns la vanzare cu treizeci shi ceva de mii... :crack: ...ASFALT USCAT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot off topic, ca nu ma pot abtine :crack:

Poate la drumul Germania-Romania au tras motocicleta cu spatele, sa mearga km inapoi :crack:)

On Topic: Yamaha XJ 600 cu 65000 de km cumparata - cu 72000 vanduta - probleme 0! (numai consumabile)...

 

Orice iti iei, sa te uiti cu grija, ca nu sunt ieftine :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...