Sari la conținut

Honda Crf 450 R Din 2005


Postări Recomandate

Si-a luat fratele meu - mort dupa japoneze desi avea o Yamaha YZF 450.

Are kit VERTEX de care zice ca-i umfla cilindrea la 490 cmc. Are cilindru inscriptionat cu VERTEX pe el si cred ca are alezajul marit.

Oricum fata de Yamaha se pare ca e mai tare, are cuplu jos si mediu mai bun - chiar daca nu pare sa se tureze cu aceeasi placere.....Oricum pe piatra poate rupe un cauciuc in cateva zeci de minute.....

Dupa ce am condus cateva zile Yamaha si m-am urcat pe Honda - radeam ca prostu' in casca. Are un agrement mecanic, niste suspensii si o bicicleta superba. are furca Showa exclusiva, cu tijele amortizoarelor negru carbon, diametru de 48 mm, jug BUD, ghidon AFAM, cadru de aluminiu extrudat ca la vitezane, camere heavy duty extrem de groase evacuari si toba Leo Vince cred (vezi foto).....

Si acum intrebarea:

Si la kitul Vertex trebuie sa-i schimbam pistonul la 15 ore? De unde putem lua vreo doua - trei pistoane?

post-2175-1153832744_thumb.jpg

post-2175-1153832939_thumb.jpg

post-2175-1153834275_thumb.jpg

post-2175-1153834566_thumb.jpg

post-2175-1153834926_thumb.jpg

post-2175-1153835020_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-o stapaneasca sanatos. De la cine a luat-o?

Parerea mea - mai bine isi lua una noua de enduro cu starter.

 

Pistonul trebuie schimbat la 15 ore numai daca se da tare in campionatul mondial de MX. Altfel cred ca nu :cheers:. La enduro soliciti mult mai putin motorul fata de circuitul de cross

 

Baietii de pe www.thumpertalk.com au facut un poll. Mai mult de 65% il schimba dupa 100 de ore de functionare.

http://www.thumpertalk.com/forum/showthrea...ton+replacement

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu esti singurul cu aceiasi problema.si eu caut un cilindru gilardoni 353C cu piston cu tot,k cand miam luat ktmu nu mam uitat la cilindru dak ii original dar se pare k era kit.si dupa vreo 150 km mio puscat:-cilindru

-piston

-cosarca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...