Sari la conținut

KTM 950 SMR


Daan
 Share

Postări Recomandate

Dupa o scurta relatie cu un KTM Duke am trecut la ceva mai serios, KTM 950 SMR, model 2008. Am luat-o in scopul de a-mi proteja italiencele si a o folosi zi de zi (lucratoare), ca motocicleta de oras. Asta a fost si scopul pt care am cumparat Duke dar SMR mi-a facut cu ochiul. Nu e la fel de potrivit in oras cum era Duke datorita surplusului de greutate insa e foarte prompt la accelerare (V2, carburator...) si sta pe curbe mai bine decat m-as fi asteptat. Frane... Brembo, dublu disc (mai mult nu tre' sa spun). La minusuri as trece tobele care sunt cam urate, se incing si se racesc greu. Dar asta se poate rezolva cu 1500 eur. Inca nu am iesit cu el afara din oras, nu stiu cum se comporta la viteze mai mari.

post-13268-1277933261_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce e DT?

nu-s din bucuresti, dar cred ca se referea la drumu taberei. cumva, te-a inclus in categoria "cocalar de terasa". ;) (specimenu ala care-si ia motor sa-l parcheze in fata teraselor).

 

oricum eu iti doresc s-o stapanesti sanatos si sa revii cu impresii si mai multe poze. imi place f mult modelul asta si cred ca-i f potrivit pt mersu in oras.

sa ai bafta si sa te bucuri de el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MIsto mobra! daca te dai la ea...face minunni jucaria asta! ;) acum vreo 3 saptamani ne-a incins(1198, K9, B-king, K5, R6, ZX9) un nene din Anglia pe Cheia cu una d-asta! Bine...omul avea 30 de ani de experienta moto si era la a 45-a mobra! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din baTatura. ;))) Cartierul asta al nostru unde bate porumbul in geam.

 

Ce roti are? Merg montate 003urile alea de pe Brutale?

 

Marchesini.

Cred ca ma confunzi cu tipul proprietar de Brutale si terasa in Drumul Taberei care a avut accident acum vreo 2 saptamani. Nu sunt eu.

Mesaj completat

nu-s din bucuresti, dar cred ca se referea la drumu taberei. cumva, te-a inclus in categoria "cocalar de terasa". ;) (specimenu ala care-si ia motor sa-l parcheze in fata teraselor).

 

oricum eu iti doresc s-o stapanesti sanatos si sa revii cu impresii si mai multe poze. imi place f mult modelul asta si cred ca-i f potrivit pt mersu in oras.

sa ai bafta si sa te bucuri de el.

 

Nu m-a inclus la categoria mentionata, cu siguranta m-a confundat cu omul care a avut accident acum doua saptamani cu un Brutale. El e proprietar de terasa in Drumul Taberei si e normal ca motocicleta sa fie vazuta langa terasa fara a fi cocalar.

Multumesc, la fel!

Mesaj completat

MIsto mobra! daca te dai la ea...face minunni jucaria asta! :P acum vreo 3 saptamani ne-a incins(1198, K9, B-king, K5, R6, ZX9) un nene din Anglia pe Cheia cu una d-asta! Bine...omul avea 30 de ani de experienta moto si era la a 45-a mobra! :blbl:

 

Hai ca inteleg ca a incins japonezele, dar chiar si 1198-ul??? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-s din bucuresti, dar cred ca se referea la drumu taberei. cumva, te-a inclus in categoria "cocalar de terasa". ;) (specimenu ala care-si ia motor sa-l parcheze in fata teraselor).

 

pe vremuri la terasele alea... serban, millenium, nisa sa... apareau noutatile... acolo am vazut 1100xx, hayabusa, R1 si alte acareturi care abia ce aparusera pe piata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Salut Dane, ar trebuie sa o mai plimbi si tu motorul, l-am vazut cam des in parcare in ultimul timp...sau te incanta aerul conditionat de la "the super conserva"?

 

Asfalt uscat.

 

La care te referi?

Mesaj completat

Frumoasa rau bestiuta :P

 

 

Exista si la vreo 700+TVA ;) http://www.leovince.com/it/catalogo-ktm/te...oto_r_2007/9686

 

Da, multumesc de sfat, insa eu ma gandeam la Akrapovic cu cap carbon, alea imi plac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...