Sari la conținut

In Amintirea Unuia Dintre Noi


Edgji
 Share

Postări Recomandate

Vizitator DXU

am cateva relatii la NATIONAL TV.si mi-au zis de acolo ca daca era linie continua si acum este discontinua iese scandal mare mare.. indiferent ca era soferul primarului sau soferul presedintelui...

 

este un cacao de om care ne-a omorat un PRIETEN :( si va platii pt asta (sper din tot sufletul) ;)

 

 

sa speram ca ne facem auziti...pacat ca a trebuit sa se duca unul dintre noi...

 

eu am aflat de accident de la prieteni..m-am cutemurat...cu o seara ianinte ne adumasem la pub18 in regie, am stat de vorba cu el... :P

eu in septembrie, anul trecut , in urma unui accident stupid , am ramas fara motor.

Roro , Mezdrea si inca cativa prieteni terceau aproape zilnic pe la mine prin fata blocului si ambalau motoarele...(sa ma faca sa-mi iau alt motor)..cu o seara ianinte sa se prapadeasca ma inteba ce masina mai am ca sa site cand sunt acasa ... si acum cand imi aduc aminte mi se face pielea de gaina....a doua zi sa aflu ca el era cel implicat in accident... :( :( :(

 

SA-TI FIE TARANA USOARA RORO...de acolo de sus , de unde esti sa ai grija de noi...

 

sunt de acord cu o campanie pentru educarea soferilor tembeli :)

sunt de acord sa ajutam familia cu cat poate fiecare...femeia aia naste in maxim o luna...haideti sa facem ceva ....

 

m-a deranjat cel mai tare lumea care a venit marti la intalnire doar asa ca sa fie si ei acolo.....PRIETENI , NOI NE-AM ADUNAT SA PLANGEM MOARTEA UNUI PRIETEN !!! NU SA NE DISTRAM CA "UITE CATE MOTOCICLETE SUNT AICI..MAMA CE TARE !!"

DECAT SA VENITI PT DISTRACTIE , STAI DRAK ACASA !!!!! :) :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt de acord cu o campanie pentru educarea soferilor tembeli :(

sunt de acord sa ajutam familia cu cat poate fiecare...femeia aia naste in maxim o luna...haideti sa facem ceva ....

 

m-a deranjat cel mai tare lumea care a venit marti la intalnire doar asa ca sa fie si ei acolo.....PRIETENI , NOI NE-AM ADUNAT SA PLANGEM MOARTEA UNUI PRIETEN !!! NU SA NE DISTRAM CA "UITE CATE MOTOCICLETE SUNT AICI..MAMA CE TARE !!"

DECAT SA VENITI PT DISTRACTIE  , STAI DRAK ACASA !!!!! :)  :)  :)

perfec d'acord cu ce a spus omul asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-i fie tarana usoara!

 

cum pot ajuta....?

 

am fost azi la scoala de soferi., (la Mogosoaia), eram in taxi,dar am coborat la cimitirul din bucurestii noi, unde cred ca a fost inmormantat, dar din pacate nu cunosc pe nimeni care a fost azi acolo... oricum, mi-am luat un moment in care m-am gandit la Roro, la cine a fost, si cat de mare este pierderea...

 

Condoleante familiei, si prietenilor...

 

Ares.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cat de la locul ei e intrebarea.. dar sper sa nu ma intelegeti gresit.......

 

I-ati cantat o simfonie a motoarelor? cei care ati fost cu motoarele.....

 

Am incercat sa fac tot posibilul sa vin si eu... dar nu am putut.... :(

 

Stau si ma gandesc.... ca nu a apucat sa-si vada copilul... si ma infior... cata cruda este viata.... si toate din cauza unui tampit.....

 

Pentru cei ce pot sa ii contacteze rudele.... as putea sa ajut si eu cumva.....:

 

Daca aveti probleme pe la autoritati cu certificatul de deces.. sau cu ridicarea ajutorului de inmormantare.. ori alte sicane de la stat.. va rog sa-mi spuneti.... si voi incerca sa va ajut....

 

PS: va rog.. cine poate sa-i transmita sotiei sau familiei mesajul meu.... macar atat lucru sa fac si eu pentru el.....

 

Odihneste-l Doamne in pace... alaturi de motorul sau.. pe lumea in care a ajuns..... lasa-l cavaler al motocicletei.... pe veci.... :):(:):(:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-am cunoscut pe RORO si acum nu-mi vine sa cred ca nu mai este printre noi.In ziua cand s-a produs accidentul trebuia sa plec si eu cu ei la munte doar ca eu nu m-am trezit la timp si n-am mai ajuns la intalnire. Am aflat vestea mortii de la Nana, care era cu el, la nici o ora de la accident. Am fost la comemorarea lui RORO marti seara.

RORO s-a dus dar sper ca macar noi ceilalti care am ramas sa nu mai patim nimic.

DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA IN PACE!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa se odihneasca in pace...

Mie since mi se inclesteaza dintii,pumnii si mi se umfla venele in gat cand vad aud si se intampla astfel de nenorociri.

DOMNILOR,va garantez ca in momentul in care Doamne-fereste mi se va intampla asa ceva vreodata ,pentru ca motocicleta imi voi lua cu siguranta,si daca voi scapa,

respectivul sofer va primi o bataie sora cu moartea mai ceva ca de la racketi,sa se

duca vorba peste tot in media ASA CUM SE DUCE ACUM ,si asa ar trebui sa facem

la orice mica greseala a nemernicilor care nu asigura siguranta celorlalti in trafic.

ASTA este educatia care trebuie data,si orice mica greseala chiar daca pe moment spui ia uite-l si pe ala ce face,trebuie sanctionata sa TE TINA MINTE RESPECTIVUL SI SA TE VADA SI RESTUL POPORULUI, ca nu te poti juca in imbecilitatea ta cu vietile oamenilor!!!!!

Asa ca domnilor,ce sa mai pacat ca moartea unui om aduce numai compasiune si durere,un mare sacrificiu pentru...ce?Eu asa vad situatia,un om sacrificat si nici un efect!

Daca aveti de gand sa faceti vreo actiune caritabila particip negresit!

Si ar fi binevenita!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DXU

@dogg

Mie since mi se inclesteaza dintii,pumnii si mi se umfla venele in gat cand vad aud si se intampla astfel de nenorociri.

DOMNILOR,va garantez ca in momentul in care Doamne-fereste mi se va intampla asa ceva vreodata ,pentru ca motocicleta imi voi lua cu siguranta,si daca voi scapa,

respectivul sofer va primi o bataie sora cu moartea mai ceva ca de la racketi,sa se

duca vorba peste tot in media ASA CUM SE DUCE ACUM ,si asa ar trebui sa facem

la orice mica greseala a nemernicilor care nu asigura siguranta celorlalti in trafic.

 

nu este frate greu sa te dai jos de pe motor sa-i dai cateva in freza...dar ce rezolvam??

se vorbeste pe alt forum despre cum sa facem sa aratam ca nu suntem niste huligani , niste golani.. ci niste oameni ca toti ceilalti...doar ca suntem pasionati de motoare..

 

iti spun eu ca daca facem cum ai zis tu..nu facem decat sa-i invrajbim mai tare impotriva noastra..si acum pe bune...nu te pui niciodata cu 4 roti...

 

@toata lumea..

voi ce parere aveti???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era vorba de idee...de imprastierea IDEII

Daca nu ar fi intrebarea 'ce s-a intamplat' ,ar fi mai frecventa intrebarea

' DE CE S-A INTAMPLAT '

...si ca sa ne putem trai pasiunea trebuie sa fim cel putin intregi,nu dintr-o pasiune sa traim o tragedie,e normal ,ai dreptate ,stiu,dar nu vezi,altfel CUM?O sa rezolve ceva ca ala face parnaie,sau ca ia amenda?Nu o sa conteze decat pentru noi si familii, pentru altii nu o sa fie mai mult decat un furt ,un viol,un jaf vazut la televizor.Si alea sunt intentionat facute pentru scopuri nenorocite , nu din neatentii

si ignorante de o asemenea masura monstruoasa BLEAH...

Oricum daca nu am dreptate sunt primul care merg si stau la stop la unirii si impart fluturase cu "Imi cer scuze pentru afirmatiile facute!"

Pana si ala care a provocat accidentul,crezi ca acum nu si-ar fi dorit pe toti sfintii din lume DOAR,simplul DOAR,sa fie atent?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce era sa fiu doborat astazi la semafor cand ma strecuram printre masinile oprite m-am gandit sa tiparesc niste fluturasi si s-i impart la fiecare sofer care nu ma vazut in trafic. Pur si simplu bat i9hn geam si-l intreb foarte calm de ce era sa ma omoare, apoi ii ofer un fluturas. Nu stiu cum ar trebui sa arate un asemenea fluturas. Trebuie sa-i starneasca atentia, sa aibe un mesaj usor de retinut si citit, toata comunicarea vizuala sa se desfasoare in cateva secunde. Altfel risca sa fie aruncat pe motov ca nu are timp de citit (sunt convins ca oricum aruca fluturasul) dar atunci cand primeste flututrasul, se uita pe el sa vada despre ce este vorba. Atata trebuie sa duraze transmiterea mesajului din fluturas 2 secunde.

Care sunteti psihologi please help.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ce ma, esti MIG sa te doboare? :( cand mi-a taiat o proasta calea (m-a depasit ca sa se bage in fata mea si sa franeze la semafor) i-am ciocanit in geam si i-am explicat frumos de ce nu e bine sa faca astfel de manevre cu motociclistii si mi-a raspuns intr-o scarba totala: "haaaaaai ma ca nu ti-am taiat calea rau, ma lasi?" de atunci m-am jurat ca nu mai incerc sa educ pe nimeni. le arat degetul si merg unde am treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ce ma, esti MIG sa te doboare?  :( cand mi-a taiat o proasta calea (m-a depasit ca sa se bage in fata mea si sa franeze la semafor) i-am ciocanit in geam si i-am explicat frumos de ce nu e bine sa faca astfel de manevre cu motociclistii si mi-a raspuns intr-o scarba totala: "haaaaaai ma ca nu ti-am taiat calea rau, ma lasi?" de atunci m-am jurat ca nu mai incerc sa educ pe nimeni. le arat degetul si merg unde am treaba.

....nu renunta sa faci educatie.....Sa vezi ce face fac atunci cand dupa un raspuns sictirit tu continui pe un ton calm discutia despre siguranta traficului......

Totusi eu vreau sa-mi pun planul in aplicare.... rau nu cred ca fac

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....nu renunta sa faci educatie.....Sa vezi ce face fac atunci cand dupa un raspuns sictirit tu continui pe un ton calm discutia despre siguranta traficului......

Totusi eu vreau sa-mi pun planul in aplicare.... rau nu cred ca fac

cred ca ai o vointa f. mare...si rabdare.Incearca tu sa-i educi pe JMEKERI, pe TARANI care acum vin de la sapa, sau tipi cu ceafa lata.Eu am incercat doua zile dupa moartea lui Roro sa incerc sa le spun ca nu e bine sa treaca pe rosu, ca trebuie sa se asigure cand schimba directia de mers.Stii care au fost reactiile?In cel mai fericit caz(un taximetrist)se uita fix la mine, iar in celelalte cazuri, imi aratau degetul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce era sa fiu doborat astazi la semafor cand ma strecuram printre masinile oprite m-am gandit sa tiparesc niste fluturasi si s-i impart la fiecare sofer care nu ma vazut in trafic. Pur si simplu bat i9hn geam si-l intreb foarte calm de ce era sa ma omoare, apoi ii ofer un fluturas. Nu stiu cum ar trebui sa arate un asemenea fluturas. Trebuie sa-i starneasca atentia, sa aibe un mesaj usor de retinut si citit, toata comunicarea vizuala sa se desfasoare in cateva secunde. Altfel risca sa fie aruncat pe motov ca nu are timp de citit (sunt convins ca oricum aruca fluturasul) dar atunci cand primeste flututrasul, se uita pe el sa vada despre ce este vorba. Atata trebuie sa duraze transmiterea mesajului din fluturas 2 secunde.

Care sunteti psihologi please help.......

eu cred ca e o idee buna. si daca omu n-ar fi singurul care sa faca asta ar fi si mai bine. 100 de motoristi care sa imparta fluturasii aia ar fi ceva. si un mod civilizat de a-i inmana ar face o impresie puternica.

4 fluturasi pe o foaie a4, trasa la xerox nu costa mult. e un gest care merita facut. daca dupa ce ai impartit 1000 de fluturasi ai reusit sa eveti producerea unui accident, atunci poti sa spui ca actiunea a avut succes.

merita. e mai mult decat nimic. poate daca bivolul care a intrat in roro ar fi primit un fluturas, ar fi fost mai atent. poate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:( :) Din pacate, cum nu am reusit sa ajung marti seara, nu am reusit sa ajung nici la inmormantarea lui Roro. :) :)

 

Dar m-am dus dupa-amiaza si am pus o floare si o lumanare la locul accidentului.

Era un mosulica sarman pe acolo si mi-a spus cu lacrimi in ochi ca o sa aprinda el lumanarile cand se sting. Mi-a spus ca e foame si i-am promis ca ii duc niste mancare cand ma intorc, dar nu l-am mai gasit, insa aprinsese lumanarile. Sper sa il gasesc astazi.

 

Oricum deoarece trec zilnic pe acolo o sa duc mereu cate o lumanare ca sa nu uite lumea niciodata ce s-a intamplat acolo. Propun sa facem si ceva care sa ramana acolo, nu stiu, o cruce...ceva...

 

Pentru orice actiune caritabila sunt primul care sare, numai sa stiu de ea.

Nu l-am cunoscut personal pe Roro, dar asta nu schimba cu nimic ce am simtit cand am auzit, iar cand am auzit si de copii mi-au dat lacrimile.

 

In alta ordine de idei, vreo trei mi-au taiat ieri fata cu conservele, cel mai imputit a fost un taximetrist care desi m-a vazut ca veneam (si destul de tare), la nici o suta de metri de mine mi-a intors in fata (de pe contrasens). Ce sa le faci.....?Sa-i bati? Nu cred ca rezolvi nimic.

 

Oricum, anuntati imediat ce se pun bazele unei actiuni caritabile pt familia lui Roro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stimabilior... daca sunteti de acord.. ma voi ocupa eu de fluturasi.... si vii voi aduca sa-i impartiti fiecare.. pe unde mergeti.... caci eu inca nu am motor dupa cate stiti....

 

Ma voi interesa si de cruce metalica... sa vad ce pot face.....

 

dati-mi un ragaz sa vorbesc cu un psiho.. si incerc sa rezolv aceasta problema

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ce ma, esti MIG sa te doboare?  :( cand mi-a taiat o proasta calea (m-a depasit ca sa se bage in fata mea si sa franeze la semafor) i-am ciocanit in geam si i-am explicat frumos de ce nu e bine sa faca astfel de manevre cu motociclistii si mi-a raspuns intr-o scarba totala: "haaaaaai ma ca nu ti-am taiat calea rau, ma lasi?" de atunci m-am jurat ca nu mai incerc sa educ pe nimeni. le arat degetul si merg unde am treaba.

bai mi s-a intamplat shi mie asta... a intrat pe cedeaza in intersectzie, am ocolit-o pe franare shi m-am intors la ea... cica "ma opream, ca am frane..." se oprea peste mine, da-i-ash...

 

unii ar trebui pur shi simplu scoshi din mashina...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l adihneasca in pace !!!

 

.. se pare ca asemenea treceri peste 2* linii continue e ceva la ordinea zilei ..parca pt soferi sunt inexistente ! in toamna anului trecut s-a intamplat o tragedie cu aceleasi date in "ecuatia mortii"

Accidentul a fost in Zalau jud. salaj doual linii continue in mijlocul orasului..o duba intoarce iar inevitabilul se produce ! .. ramane in urma sotia indoliata si copilul ce urma sa se nasca peste doar cateva saptamani !

 

Din pacate majoritatea soferilor sunt prea increzatori in sine ..iar daca mai este cate un individ care are cat-de-cat capul pe umeri si se gandeste daca face sau nu manevra cu siguranta motivul pt care renunta la anumite actiuni este faptul ca daca domne fereste se intampla ceva .." tinichigiul lucra scump" nicidecum ca ar pune viata unui om in pericol [mai trebuie mentionat un anumit aspect ... poate ma insel dar proprietarul unui autovehicul asigurat .. FULL CASCO este foarte pasiv la actiunile sale si la tot ce se intampla in jur (doar masina este asigurata iar reparatul nu costa nika !) oare viata este atat de nepretuita ? ]

 

Ma gandesc ca nu ar strica putina educaite si la scoala de soferi si in licee .. poate ca asa peste cati-va ani lucrurile vor sta putin altfel iar motocilcistii nu vor fii atat de ingnorati !!!

 

sincere condoleante familiilor indoliate !!!

 

 

Dumnezeu sa ne aiba in paza !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce educatie poti face unor idioti care isi iau carnetul pe spaga, care nu stiu unde este Ilioara? ce educatie poti face unor tigani beti in masini straine? ati vazut cum pleaca baietii seara din dumars? ati vazut catzi handicapati au masini de peste 100 CP? oricum, ideea cu fluturasii este excelenta...ma bag si eu la distribuit oricand..

poate ma insel si soferii nu sunt asa cum cred eu.

bafta

L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din nou trist dar cam adevarat oricat am incerca sa ne pacalim ca e iluzie....

D-zeu sa-l ierte!

se duc astia dintre noi de parca am fi prea multi pe 2 roti...

r.i.p.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...