Sari la conținut

Cautam "anturaj" Pentru Plimbari In Zone De Langa Bucuresti


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 274
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

 

Propunere traseu:

1. plecare sambata la ora10:30 din Bucuresti.

2. Intalnire la OMV Berceni sau Sudului ca nu stiu cum ii zice.

3. Traseu: asfalt spre com. Berceni, drum de tara spre Dobreni, camp spre Gostinari, trecut Agesul spre Mironesti, drum de tara spre padurea Comana, iesire din padure spre Vlad Tepes, apoi drept pe camp spre Hotarele, pe camp spre Crivat, tecere pod Arges spre Budesti, ALIMENTARE CARBURANT, pe camp spre Nana, pe camp in directia Bucuresti si intrare in Bucuresti prin Pantelimon.

 

 

traseul asta il stiu este super ...mai ales in padure la comana / gostinari

 

singura chestie periculoasa este oprirea in budesti pt alimentare , este bine sa nu stai prea mult pe acolo pt ca este plin ochi de indieni (rromi) :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Propunere traseu:

1. plecare sambata la ora10:30 din Bucuresti.

2. Intalnire la OMV Berceni sau Sudului ca nu stiu cum ii zice.

3. Traseu: asfalt spre com. Berceni, drum de tara spre Dobreni, camp spre Gostinari, trecut Agesul spre Mironesti, drum de tara spre padurea Comana, iesire din padure spre Vlad Tepes, apoi drept pe camp spre Hotarele, pe camp spre Crivat, tecere pod Arges spre Budesti, ALIMENTARE CARBURANT, pe camp spre Nana, pe camp in directia Bucuresti si intrare in Bucuresti prin Pantelimon.

 

Facut traseul duminica.

Am facut modificare de traseu si nu am mai trecut prin Budesti sa alimentam si am alimentat la Hotarele.

Recomandare: daca vreti sa va dati pe dealuri cu o rampa pronuntata si lunga de 150m, mergeti in jurul satelor Hotarele si Radovanu. Este ca la munte. :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propunere traseu pe care l-am vazut mai devreme pe forum

1. plecare sambata la ora10:30 din Bucuresti.

2. Intalnire la OMV Berceni sau Sudului ca nu stiu cum ii zice.

3. Traseu: asfalt spre com. Berceni, drum de tara spre Dobreni, camp spre Gostinari, trecut Agesul spre Mironesti, drum de tara spre padurea Comana, iesire din padure spre Vlad Tepes, apoi drept pe camp spre Hotarele, pe camp spre Crivat, tecere pod Arges spre Budesti, ALIMENTARE CARBURANT, pe camp spre Nana, pe camp in directia Bucuresti si intrare in Bucuresti prin Pantelimon.

 

Facut traseul duminica.

Am facut modificare de traseu si nu am mai trecut prin Budesti sa alimentam si am alimentat la Hotarele.

Recomandare: daca vreti sa va dati pe dealuri cu o rampa pronuntata si lunga de 150m, mergeti in jurul satelor Hotarele si Radovanu. Este ca la munte.

Traseu luat de la

 

KETEMEU ..... E super traseu asta. Maine asta o sa fac . Cred ca o sa plec de pe la 10 am

 

:baldy:

Editat de giovan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intamplare :) , ramas intepenit in mocirla, chinuit 4 ore sa scot moto, ajutor de la sateni( cel mai apropiat sat 10 km).Cell mai rau e ca mi s-a rupt schimbatorul de viteze si ca a intrat apa in toba .

o SA INCERC DE ACUM SA NU MAI PLEC SINGUR.

Scuze daca nu am dat prea multe detalii, o sa revin.

poze

post-5170-1160843517_thumb.jpg

post-5170-1160843545_thumb.jpg

post-5170-1160843613_thumb.jpg

post-5170-1160843674_thumb.jpg

post-5170-1160843818_thumb.jpg

Editat de giovan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ! Sunt nou pe aici si intamplarea face ca duminica am iesit la o plimbarica langa Bucuresti .La Adunatii Copaceni am facut stanga pe langa Arges si am facut cam 40 km pe un drum facut de cei cu balastierele . E super ! Am fost singur si nu m-am aventurat la mai mult (oricum experienta mea de off road e aproape nula desi "calaresc" de mult) . Mi-ar face placere sa merg alaturi de un grup organizat asa ca astept propunerile voastre .

post-13671-1161022823_thumb.jpg

post-13671-1161022845_thumb.jpg

post-13671-1161022877_thumb.jpg

post-13671-1161022899_thumb.jpg

post-13671-1161022923_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...