Sari la conținut

problema Honda


Postări Recomandate

Buna,

am o honda Shadow si in mers s-a inecat dintr-o data unul din cilindrii,am schimbat bujiile...nimic..la fel,scanteie are.

Daca opresc benzina merge bine cat are in carburator apoi cand dau iar benzina se ineaca .....ce ar putea avea ?....va rog ajutor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca opresc benzina merge bine cat are in carburator apoi cand dau iar benzina se ineaca .....ce ar putea avea ?....va rog ajutor.

Plutitorul? Cred ca trebuie vorbit cu baietii care curata si sincronizeaza carburi..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu inchide cuiul poantou..poti incerca sa lovesti usor carbul cu o bucata de lemn..poate a ramas doar blocat..

sau cu manerul surubelnitei....daca ai loc...

Editat de fara roti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mizerie este la cuiu poantou ..ala de este impins de plutitor si inchide benzina,...sau e uzat .

 

acum incearca sa faci asa..in cazul in care,sa zicem, are mizerie:

 

lasa sa se umple carbul pina da pe supraplin,scoate furtunasul de alim cu benzina de la robinet,desfa surubelul de drenaj al carburatorului si in acelasi timp sufla pe furtunasul de alim cu benzina pina iese toate benzina ...asa sunt sanse sa iasa mizeria se la cui fara sa dai carbu jos mai ales daca nu te pricepi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi la toti...incerc sa dau carbul jos sa-l curat...sper sa nu-mi prind urechile.

Apropos....cum se regleaza carbul ?....e vreo metoda sau trebuie vreun aparat ceva ?

Editat de anaconda1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da..se regleaza...dar tine minte ..sau noteaza...fix cate ture desfaci jicloarele...si ce alte dracovenii mai sunt pe acolo..si le pui inapoi la fel..dar poate nu-l dai jos...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...