Sari la conținut

aliniere motor pe sasiu


beby
 Share

Postări Recomandate

Salut,

 

Drum de tara pietruit, viteza mica, 2 caini mari si negri, frana brusca, cazatura pe partea stanga.

 

Dupa eveniment partile afectate pe motocicleta (yamaha fzs600) sunt: capac motor parte stanga zgariat, semicareana sparta, maneta stanga zgariata.

 

Intrebarea mea este daca o asemenea cazatura poate afecta alinierea motorului pe sasiu. Mentionez ca nu am simtit nici o schimbare in ciclistica motocicletei.

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu sunt urme evidente la prinderi, nu prea cred ca se misca motoru ala in cadru. Ar trebui sa se foarfece suruburile pentru asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Drum de tara pietruit, viteza mica, 2 caini mari si negri, frana brusca, cazatura pe partea stanga.

 

Dupa eveniment partile afectate pe motocicleta (yamaha fzs600) sunt: capac motor parte stanga zgariat, semicareana sparta, maneta stanga zgariata.

 

Intrebarea mea este daca o asemenea cazatura poate afecta alinierea motorului pe sasiu. Mentionez ca nu am simtit nici o schimbare in ciclistica motocicletei.

 

Multumesc.

Nu se sramba cadrul la nivelul asta de cazatura!

Cel putin o maneta de schimbator ,ambreiaj si ceva dezaliniere la ghidon. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cea mai simpla verficare este sa vezi daca suruburile de prindere pe cadru se pupa adica desurubezi si insurubezi daca merge lin fara mare greutate nu ai treaba , la fel la partile din plastic daca se umbla la fel de usor la suruburi nu ai treaba . am intilnit cazuri cind mergeau mai greu dar nu era o problema grava ,daca zici ca nu sa schimbat nimic in mers mergi linistit ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...