Sari la conținut

lepsa -durau-sovata-transalpina-sadu


Postări Recomandate

Concediu 2010

 

 

Bucuresti –Buzau-Focsani-Lepsa(jumatate din drum se afla cu foarte multe gropi si poduri in lucru)La Lepsa am stat 2 zile la intrunirea transalpistilor am vizitat cheile Tisitei si forestierul care merge la Putna. Lepsa-Poiana sarata(Forestier foarte greu bolovani ,pietre ,noroaie Pe golul Alpin caini ciobanesti care te pun un pic pe fuga Sunt 3 stane de oi forestierul are 45 de KM si merita vazut foarte multe peisaje virgine nu mam intalnit cu nici un vehicul Poiana sarata Slabic moldova forestier acest forestier nu are deloc noroaie….peisaje de vis Slanic moldova targu ocna -comanesti- Faget - lunca de jos, (Lunca de jos-Bicaz chei40 Km forestier fara noroaie doar ca lipsesc vreo 3 poduri care au fost rupte de viitura la inundatii, trecerea se face prin apa avand adancimea 60 cm peiseaje de vis la puntea lupului si valea damacului)- Bicaz chei – bicaz -izvorul muntelui- durau-borsec-toplita-ditrau ( Ditrau-Sovata forestier-remetea,lapusna,pista lui Ceausescu sovata , forestier foarte dificil si foarte pustiu peisaje de vis km intregi de noroaie pustietati ,forestierul a meritat tot efortu doar ca ma cam epuizat complet este foarte dificil dupa cel de la oituz ar fi al 2_lea ca dificultate si lungime) sovata –sighisoara- medias – sibiu-sebes(transalpina sugag- obarsia –lotrului- ranca -novaci) novaci-bumbesti-jiu – Vulcan –petrosani obarsia lotrului-tartarau(forestier pana la sadu forestierul este foarte usor cu foarte multe peisaje valea sadului valea frumoasei - talmaciu – brezoi-valcea-pitesti-bucuresti.

 

 

 

http://picasaweb.google.com/11241736573096...KWRjMOv79G5nAE#

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SUPER!!

 

Concediu pe gustul meu! Tocmai m-am intors si eu din 3500 km prin tara si am batut multe din traseele (offroad) de mai sus. Totusi, cum se descurca un First Bike pe coclauri?

 

se descurca bine ca motor,dar accesoriile carene suruburi cam pica de pe ea,becurile se cam scutura de la vibratii,in rest merge destul de bine,am mers si cu alti colegi cu motore performante si am tinut pasul cu ei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se descurca bine ca motor,dar accesoriile carene suruburi cam pica de pe ea,becurile se cam scutura de la vibratii,in rest merge destul de bine,am mers si cu alti colegi cu motore performante si am tinut pasul cu ei

Esti cam modest...de ce nu spui ca ne dai clasa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...