Sari la conținut

BMW-ul meu


aurelian_mz_rt125
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 60
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu tai nimic cu flexul. Incalzesti puternic si apoi apuci de cilindru si il rotesti in jurul axei pistonului. Ar fi ideal sa nu se zgarie camasa.

Ar fi ideal sa nu se zgarie camasa aceea originala jermana, in perfecta stare, si f.f.f.valoroasa! ;) ..sau doamne fereste sa nu se rupa vreun segment!

Cel mai pacat este de florile alea frumoase de rujina!

Bun venit in lumea motocicletelor vechi si valoroase , pastrare cu grija de batrani vechi si valorosi, ( care au facut rezboi' cu ele)....

Si restul parcului are sanse maxime sa ajunga la fel de vechi si valoros...trebuie doar sa zaca suficient sub corcodusi.....

PS

trebuie mers foooarte mult la sala , si mancata muuulta mamaliga pentru a putea roti /smulge/druculi ceva acolo....da' noh , sala este , mamaliga se gaseste....Asta ca sa fim in tonul optimist al fericitului posesor.....

Editat de drobu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuie mers foooarte mult la sala , si mancata muuulta mamaliga pentru a putea roti /smulge/druculi ceva acolo....da' noh , sala este , mamaliga se gaseste....Asta ca sa fim in tonul optimist al fericitului posesor.....

 

Nu trebe mers la sala, am io in dotare utilajul la care se referea tovarasul @simson:

post-35810-1286131235_thumb.jpg

 

;)

Mesaj completat

Lasind gluma la oparte, de cheltuiala cu un set de pistoane si segmenti cred ca nu scapi ,pistonul din poza oricum e compromis, cilindrul trebe rectificat si trecut la o cota(poate chiar doua) superioara, la fel si celelalt cilindru.

Ce dobitoc este cel ce a lasat bmw-ul sa ajunga in halul asta :)

Editat de krokodilu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu trebe mers la sala, am io in dotare utilajul la care se referea tovarasul @simson:

post-35810-1286131235_thumb.jpg

 

;)

Mesaj completat

Lasind gluma la oparte, de cheltuiala cu un set de pistoane si segmenti cred ca nu scapi ,pistonul din poza oricum e compromis, cilindrul trebe rectificat si trecut la o cota(poate chiar doua) superioara, la fel si celelalt cilindru.

Ce dobitoc este cel ce a lasat bmw-ul sa ajunga in halul asta :)

 

nu umblati cu prosti si tot felul de rotopercutor ca nu va iesi fara sa faca pagube....sparge pitoanele ca nu costa o avere noi,daca nu va iesi nici cum cu metode clasice trebuie sparte si asta e...

decit sa fermi pe acolo biele si alte minuni mai bine pistonele si gata.

crocodile sti tu ce trebuie facut acolo fara pagube :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tin sa multumesc pe aceasta cale domnului @drobu - atotstiutorul (sunt curios cum arata motorul/motoarele dumnealui)

si sa imi exprim bucuria imensa pe care ne-a oferit-o de cateva zile incoace de a ne mai descreti fruntile, probabil omul o fi terminat lucrul prin gradina , ca de'h a venit toamna, ba chiar a trecut.am observat ca omul e sezonier pe forum

datorita acestui fapt speram sa-l vedem mai des cu postari interesante si ajutatoare in acelasi timp, pentru a readuce la viata vechiturile alea de au facut razboiul , ca inca o data de'h aduc cu toatele un mare plus (nu va zic care e alea toatele , se prinde el @drobu ) ;)

 

tin sa-i multumesc lui Sunny care mi-a timis sfaturi pe privat, sunt la obiect :)

 

sal'tare la toata lumea

 

P.S.

@drobule, am cules prunele, am facut rachia, se duc dracu frunzele si eu ce fac cu motoarele? ca la cat e curtea de mica nu prea am unde sa le duc

 

:P

 

 

te rog mult pune o poza cu motorul tau. pleaseee

Editat de aurelian_mz_rt125
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
ma poate ajuta cineva cu niste sfaturi , ce as putea folosi, ce modalitate de desfacere/deblocare exista?

daca nu o sa reusesc , cred ca, intr-un final, o sa tai cu flexul cilindrul si pistonul si o sa achizitionez unele noi, dar nu pana nu o sa epuizez toate variantele, sunt al dreq de scumpe noi :D

 

 

Cu presa hidraulica de 20 tone am deblocat si eu unul azi si nu arata mai bine ca al tau.Trebuie doar sa ai posibilitatea de a baga 2 platbenzi solide in spatele cilindrului.

Editat de 4bike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...