Sari la conținut

Yamaha TT 350


cs-marius-b
 Share

Postări Recomandate

Salut

De ceva vreme caut detali privind cum se prezinta la of,din ce am vazut pe net,pe YouTube ma surprins placut.

Daca e vreun posesor si poate sa ne inpartaseasca din experienta lui.Pacat ca nu sa fabricat decat cativa ani si nu sunt foarte raspandite.

Ce mar interesa daca are pb cu racirea prin padure ?

Frati mei mam indragostit de ea,trebuie sa am neaparat una in curte.... :P

post-28762-1283090479_thumb.jpg

post-28762-1283090497_thumb.jpg

Editat de cs-marius-b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut un TT 350 din 88 aproximativ un sezon de enduro. Probleme avute cu ea la rulmenti, care se terminau repede din cauza practicarii de hard cand motocicleta e de soft.

 

Nu te dezamageste, are putere dozabila, odata ce te inveti cu ea o sa fi multumit.

 

Consum mic, undeva pe la 3-4 la suta. Nu am avut tura in care sa raman fara benzina (asta in conditi de hard-zapada,noroi deci forja unde tura e pe la 110 120 de km)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze, dar zici ca e un dr 350 pe care scrie yamaha... de ce cauti fix modelul asta care cred ca e cam exotic pe la noi. in plus la dr ai si disc spate si un motor care s-a dovedit a fi foarte fiabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze, dar zici ca e un dr 350 pe care scrie yamaha... de ce cauti fix modelul asta care cred ca e cam exotic pe la noi. in plus la dr ai si disc spate si un motor care s-a dovedit a fi foarte fiabil.

Poi am un SuperTenere,am avut Tenere 660, deci raman tot pe Yamaha,de Suzuki sa nu aud.

Ar mai fi Honda xr 400 dar e prea scumpa.Deci Honda nu Suzuki sau Kawa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In nr 2 al revistei Dirt Bike zone este un articol pertinent despre Yamaha TT 350. Vezi aici: http://dirtbikezone.ro/flipper/Main.php?MagID=4&MagNo=10. Daca vei gasi una intr-o forma buna, cred ca te vei intelege bine cu ea, cu conditia sa nu mergi la Romaniacs cu ea. Este cam grea pentru asa ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu imi ramane decat sa astept pe BikeShop o mobra in mintile ei.

 

iti doresc multa bafta. Ca idee, daca ai sa urmaresti anunturile de pe bike shop, ai sa vezi ca sunt acolo baieti care scot in mod regulat, motoare la vanzare. Tipii cam cu asta se ocupa: aduc mobre de afara si le vand aici. Iti sugerez sa contactezi pe unul din ei si sa discuti direct. Daca te intelegi cu el, iti poate aduce la comanda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
Salut

De ceva vreme caut detali privind cum se prezinta la of,din ce am vazut pe net,pe YouTube ma surprins placut.

Daca e vreun posesor si poate sa ne inpartaseasca din experienta lui.Pacat ca nu sa fabricat decat cativa ani si nu sunt foarte raspandite.

Ce mar interesa daca are pb cu racirea prin padure ?

Frati mei mam indragostit de ea,trebuie sa am neaparat una in curte.... :lol:

SAL, DIN CATE STIU E ACEIA-SI XT 350, AM UNA SI NU DA NICI-O PROBLEMA,FIABILA, CONSUM FF MIC,E UN MAGAR CREDINCIOS CE TINE LA DISTRACTIE, PERFORMANTA FOARTE BUNA PENTRU 89, SI IEFTINA LA PRET CEEA CE COMPENSEAZA CU MODA ANILOR 2011.

NU PIERZI NIMIC DACA O CUMPERI! BAFTA...

post-41253-1295729521_thumb.jpg

post-41253-1295729578_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • 1 month later...
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...