Sari la conținut

Tura prin Europa ultra low budget


binox
 Share

Postări Recomandate

Acum citesc si eu topicul...in primul rand felicitari si in al doilea rand poate ma poti ajuta...marti plec si eu in austria, slovacia, ungaria....spune-mi te rog ce intelegi tu prin a campa "clandestin"...am inteles ca "afara" nu iti poti pune cortul oriunde....ca vine politia si te ia la rost...voi cum ati reusit acest lucru? Unde ati pus cortul???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 127
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

In Austria de exemplu l-am pus intr-o parcare pe autostrada.(deaia fara benzinarie dar cu toaleta si robinet cu apa termala afara :D ) In Italia la campie intram pe drumurile de pamant dintre lanurile cu porumb, de fiecare data au trecut masini biciclete sau tractoare dimineata pe langa noi si nu ne-a zis nimeni nimic. Tot in Italia la munte am avut cortul pus mai multe zile pe marginea unui drum forestier destul de circulat, la fel nu am avut nici o problema. In Franta am dormit o noapte pe marginea unui drum (RGA) si iar n-am avut nici o problema. Nu stiu exact legislatia franceza in domeniu dar din ce am inteles de la un endurist francez la ei campatul nu ar fi problema in schimb daca iti parchezi motorul sau masina la mai mult de 1 m distanta de sosea e grava treaba.

Oricum daca-ti pui cortul pe inserat nu chiar la vedere si-l strangi repede dimineata si nu lasi gunoaie nu cred ca-ti zice nimeni nimic. Am vazut multi ciclisti dormind pe marginea drumului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...