Sari la conținut

Kawasaki KLE 500


Postări Recomandate

E un motor frumusel dar destul de rar pe la noi plus ca e mai scump decat un KLR de 600 in general.

Parca am vazut la vanzari si o Honda Dominator de 500.

Daca vrei enduro sub 500 te poti orienta si spre un Suzuki Dr 350 care sunt reusite.

(Daca ai vazut un reportaj cu niste englezi care au plecat sa faca inconjorul lumii ei au optat pt DR 350)

 

Daca vrei sa-ti aduci motor din Germania spune-mi si poate te pot ajuta gratuit sau la pret simbolic cu dusul si adusul in duba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Axa,

Eu am trecut prin procesul asta de selectie acum cateva luni. Am fost norocos si am avut ceva mai multi bani. Pana la urma mi-am luat o Aprilia Pegaso din 97, f bine intretinuta la 3000 Euro. E un motor super OK si ai avantaj ca gasesti piese la preturi rezonabile.

 

La 1500 nu o sa gasesti ceva bun. Din ce am vazut eu pe piata noastra, e un prag de 2,300 - 2,500 Euro sub care nu prea gasesti un enduro inmatriculat in toate mintile. Poate mai faci un efort ...

 

KLE 500 merge de plimbari. Am citit multe articole pe net. Insa nu e de tavaleala. Motorul nu e gandit pentru enduro. E motorul cu 2 cilindri in paralel care este si pe GPZ-uri. Trebuie sa-l tii in ture ca sa ai cuplu bun. Si cand o sa dai de drum greu o sa fie fnashpa faza asta.

 

De acord cu Dan - Suzuki DR de 350 e intr-adevar o legenda. Fiabilitatea lor e vestita. Si ai mai multe sanse sa gasesti ceva mai aproape de banii pe care esti dispus sa-i dai. Cere opinii de la posesori si despre motorul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, m-am prins de idee....hm, stiu ca DR 350 este un motor foarte bun, dar nu prea se preteaza la ce am de gand eu cu el.Este intradevar foarte bun pentru teren greu, dar nu prea se descurca bine cu pasager/bagaje si drumuri lungi.. M-am gandit ca daca tot imi pun pielea la saramura pentru bani , macar sa fie pentru ceva care mi se potriveste perfect.1500 de euro sunt oricum mai mult cu 1000 decat am eu acum,dar as putea face rost de ei.Inca 800-1000 nu pot sa imprumut,pentru ca nu am de unde sa-i dau inapoi...

Deci revenim la concluzia anterioara...toti mi-au zis la fel pana acum:"oi vrea tu dar NU AI BANI" :)

 

Looking for a new job, anyone offers? :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal Axa!!!

Vezi in Moto LIfe nr 21/martie ca la rubrica Motociclete second-hand la firma Actionland din Sibiu este de vanzare un Suzuki DR 650 fabricat 1993 la pretzul de 1500 Euro. Mai demult cereau 2100 Euro shi ultima data cereau pe el 1900. Vad ca acuma il au la 1500 shi vroiam sa il iau eu, dar ........

 

Nr lor de tel este: 0788770088 shi mail: ANGELO.X@XNET.RO

 

Shtii tu, bafta shi pulan exagerat..... :(

 

Mihai Nanu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am un kle 500 si sunt foarte multumit de el,este un motor

mai mult de strada decit de munte cu toate ca pe drumurile

noastre mai tot timpul ai senzatia ca esti la munte.

de pret ce sa zic al meu e din 1992 am platit pe el 1700 in

germania avea 22000 km mers doar vara si e impecabil

la asta mai pui 780 taxa vamale si aprox. 400 numere

germane(eu am venit pe el)asigurare , autostada , benzina

si e destul de mult.acum cred ca gasesti cu 1400.1500

in germania si daca ai pe cineva care sa-l aduca pe bani

putini e ok.

 

 

salutare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...