Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

deja de 3 ori so uitat la mine...cand ma prinde sigur ma opreshte!

am scuter de la 12 ani si niciodata nu ma oprit politia...doar anu asta am iesit oleaca cu framiu fara casca(eram pe drum) si ma oprit...m`a intrebat cati ani am..eu n`am raspuns nimic si ma fac ca nu`l aud si il chem pe framiu..vb el cu politaiu..aburei,vraja si am scapat.

Ce sa`i zic cand ma opreste?

sa ma lase in pace ca scot la anu cursu? :moto: sau :(

arata-i tu :) .. si dupa ; spune-ne si noua ce s-a intmplat :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zic eu... Ieri mi-am schimbat suspensia spate cu una sport(cu arc galben ;) )...caci aia veche era cam moale si cam frecam cu scuteru pe jos la denivelari. SI am observat ca, cu noua suspensie e mult mai stabil in curbe...

Inca nu m-am obisnuit cu suspensia...am impresia ca stau pe alt scuter, deoarece acuma e mult mai sus de spate ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Cine este interesat in a lucra ca livrator de pizza pentru "PHD by Pizza Hut" este invitat sa depuna CV la magazinul din Calea Vitan nr.23D sau in Calea Dorobanti 5-7 (Pizza Hut). Ne puteti contacta si pe www.PHDpizza.ro sau la telefon 021 201 17 60 sau 0749 099 041.

 

Multumim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Cine este interesat in a lucra ca livrator de pizza pentru "PHD by Pizza Hut" este invitat sa depuna CV la magazinul din Calea Vitan nr.23D sau in Calea Dorobanti 5-7 (Pizza Hut). Ne puteti contacta si pe www.PHDpizza.ro sau la telefon 021 201 17 60 sau 0749 099 041.

 

Multumim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu il vand...si tot cam atata cer pe el ;)

Eu vreau sa trec ceva mai sus de 125cc...ori scuter de la 150cc in sus.

Dar pe lista pt mine ar fi n motor:) UN gs500f, un kawa zxr400, un bandit...maiu multe variante.

 

Salut!

 

Cine este interesat in a lucra ca livrator de pizza pentru "PHD by Pizza Hut" este invitat sa depuna CV la magazinul din Calea Vitan nr.23D sau in Calea Dorobanti 5-7 (Pizza Hut). Ne puteti contacta si pe www.PHDpizza.ro sau la telefon 021 201 17 60 sau 0749 099 041.

 

Multumim!

Mai ce ai facut tu aici e SPAM. Da e Spam curat si foarte evident, desi esti pe un forum de scuteristi...faci reclama gratis, la firma ta. Poate iti da si siteul trilulilu.ro ceva iepuroi de ti-ai pus niku asta. Editat de don' juan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai ce ai facut tu aici e SPAM. Da e Spam curat si foarte evident, desi esti pe un forum de scuteristi...faci reclama gratis, la firma ta. Poate iti da si siteul trilulilu.ro ceva iepuroi de ti-ai pus niku asta.

 

deja ma dispera ;) ;) :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are cineva capacul ala de plastic ce imbraca motorul?de preferabil pt malaguti centro dar daca merge si de altceva nu am nimic impotriva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un chinez 4t / 6500km, si se apropie schimbul de ulei. In carte scrie 15w40. Sunt probleme daca ii "torn" 10w40? Scuterul a fost sh, cumparat de la un prieten (avea 4000km), iar el a bagat numai 10w40, la fel si eu vreo 3 schimburi. Motorul merge perfect. Ma gandeam tot la Castrol GTX5 Magnatec 10w40, dar nu sunt sigur daca e sanatos sa ii pun 10 in loc de 15.

Multumesc anticipat.

Editat de plici
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un chinez 4t / 6500km, si se apropie schimbul de ulei. In carte scrie 15w40. Sunt probleme daca ii "torn" 10w40? Scuterul a fost sh, cumparat de la un prieten (avea 4000km), iar el a bagat numai 10w40, la fel si eu vreo 3 schimburi. Motorul merge perfect. Ma gandeam tot la Castrol GTX5 Magnatec 10w40, dar nu sunt sigur daca e sanatos sa ii pun 10 in loc de 15.

Multumesc anticipat.

nu prea conteaza de care ii pui,vara e mai bun ala de 15w ca e mai gros,dar nu are nimic daca ii pui 10w

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De obicei, cel mai bun ulei, e cel recomandat de cartea tehnica...

 

Sincer asta era motivul pentru care eram in dubii. Ma gandeam ca daca folosesc uleiul specificat, sansele sa gresesc sunt mai mici decat in cazul utilizarii unui alt tip de ulei.

Oricum deja am luat 1l Castrol 10w40 cu 40 lei, si cu ce mai ramasese de la ultimul schimb am pentru 2000km (asta daca nu se hotaraste sa se apuce de halit ulei ;) ). Acum mai ramane sa il schimb in weekend.

Editat de plici
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un chinez 4t / 6500km, si se apropie schimbul de ulei. In carte scrie 15w40. Sunt probleme daca ii "torn" 10w40? Scuterul a fost sh, cumparat de la un prieten (avea 4000km), iar el a bagat numai 10w40, la fel si eu vreo 3 schimburi. Motorul merge perfect. Ma gandeam tot la Castrol GTX5 Magnatec 10w40, dar nu sunt sigur daca e sanatos sa ii pun 10 in loc de 15.

Multumesc anticipat.

de preferat 15w deoarece fiind mai vascos .. preia din potentialele jocuri .. din motor .. ;) ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.sunt nou pe aici si am catevea nelamuriri in leg cu rodajul. de vreo 5 zile mi am luat si eu scuter,aprilia sr 50 street si nu prea stiam care e faza cu rodajul.in prima zi cand l am luat am mers 2 pe el vreo 7-8 km,am mers constant cu 30-40 dar i-am dat si 50 dar nu am mers cu viteza asta foarte mult timp.cand mai merg singur ii mai dau din cand in cand mai tare adica cu "acc la fund" pana cand ajung la 50(viteza maxima). inca un aspect care mi a dat de gandit este consmul mare cu 1 plin am facut vreo 100 de km si nu cred ca e bine.este ceva daunator in asta?ce credeti despre modelul asta de scuter?

Editat de yanu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.sunt nou pe aici si am catevea nelamuriri in leg cu rodajul. de vreo 5 zile mi am luat si eu scuter,aprilia sr 50 street si nu prea stiam care e faza cu rodajul.in prima zi cand l am luat am mers 2 pe el vreo 7-8 km,am mers constant cu 30-40 dar i-am dat si 50 dar nu am mers cu viteza asta foarte mult timp.cand mai merg singur ii mai dau din cand in cand mai tare adica cu "acc la fund" pana cand ajung la 50(viteza maxima). inca un aspect care mi a dat de gandit este consmul mare cu 1 plin am facut vreo 100 de km si nu cred ca e bine.este ceva daunator in asta?ce credeti despre modelul asta de scuter?

 

pai daca nu i-ai facut rodaju iti consuma mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...