Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 7,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Moama si voi ma :laugh: vreau sa-mi iau eu bujie, vor toti :). Ssergiu, pentru o bujie nu platesti avans nimic, iti trimit prin posta, e 3 lei transportul. Suntem 3 la comanda, deci pana acum ar fi 7 euro de caciula...gasiti mai multi si o sa fie mai rentabil :(

 

Ia-o usor rolly :D...am zis ca in caz ca vreau..Daca e 7 euro numai livrarea+bujia iti dai seama ca nu-mi renteaza!Sa vedem daca se mai baga cineva :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei care se plictisesc le recomand un film bun. The Bank Job . In luna martie a fost lansat, si in luna asta a fost lansat in Romania. E un thriller foarte reusit, inspirat dupa fapte reale. Eu tocmai l-am terminat de vizionat, si chiar nu m-a plictisit deloc! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa vad iron man... :laugh: l-ati vazut?

 

Ssergiu...am zis ar fi ...nu ca sunt :) asteptam. Te cred ca nu-ti renteaza :P Stai calm ca si eu imi iau de 15-20 euro...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ATENTIONARE! Din propria experienta va zic sa aveti mare grija cu desfacutul variatorului...nu folositi voi parghi, parghiute si alte vrajeli. Doua solutii: 1. pistolul pneumatic; 2. cheie speciala de blocare a variatorului(asa cum am eu) Daca bagati cheie, asa cum a zis cineva, in capul cilindrului, riscati sa omorati capul pistonului, filetul chiuloasei, ambielajul, etc. Eu am facut parghie cu o surubelnita si ghiciti ce? A zburat marginea variatorului. A doua oara la fel...am mers ce am mers (nu prea mai mergea el)...cand am cumaprat cheie speciala si am scos variatorul, rolele erau jumatati, se prindeau in muchia variatorului si acolo ramaneau. Cum variatorul e din antimoniu, nu se poate suda, deci altul :P Asa ca fiti atenti, fara improvizatii.

vezi tu omule .. acum depinde cum gandesti si atunci cand incerci sa desfaci ceva.. :| eu sincer n-am reusit sa rup nici o paleta din aia micuta de pe flansa variatorului .. se pare ca m-am orientat bine cand am desfacut variatore .. si am desfacut destule :( .. o parte cu pistolul cu socuri, dar din lipsa de pistol a trebuit sa gasesc o alta metoda. Singurul lucru care trebuie sa il faci .. e sa gandesti putin si o sa vina si solutiile .. si apropo .. cheia care se prinde in chiuloasa si blocheaza pistonul .. e chiar ok .. acum depinde cum e facuta (daca e improvizata)... :laugh: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa vad iron man... :laugh: l-ati vazut?

 

Ssergiu...am zis ar fi ...nu ca sunt :) asteptam. Te cred ca nu-ti renteaza :P Stai calm ca si eu imi iau de 15-20 euro...

 

 

Peace rolly,in fine nu conteaza cum ai zis...Cine mai doreste cine mai pofteste ceva de pe easyparts.nl ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Peace rolly,in fine nu conteaza cum ai zis...Cine mai doreste cine mai pofteste ceva de pe easyparts.nl ???

 

eu,euuuu :laugh:

da-mi add la id-ul ktaa13 :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Casca 345ron(comandata dupa louis)

Scuterul 3850ron(cumparat nou din magazin :laugh: )insa imi cam pare rau de alegerea facuta cu scuterul

cumparati si ochelari, da bine cu casca :P s`o porti sanatos :(

 

 

PS: ce mi`am batut joc de un chinez de 50 cc =))) ce ma jucam cu el pana in 50-60 la ora :)))

 

PS2: aveti idee de ce imi da in "nas" cand merg la blana si da sa se opreasca ?? din cate am observat asta se intampla cand merg mai mult cu el ( nu in blana)

Editat de haste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Casca 345ron(comandata dupa louis)

Scuterul 3850ron(cumparat nou din magazin :laugh: )insa imi cam pare rau de alegerea facuta cu scuterul

 

 

Esti din Bucuresti,asa?Cat te-a costat livrarea pentru casca,de pe louis.de???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna eu am un scooter piaggio x9 de 180cc din 2002 si as avea nevoie de un manual pe engleza sau italiana daca nu se gaseste in limba romana.ma poate ajuta cineva cu un manual sau unde as putea sa gasesc unul ca de 2 zile caut pe net si nimik.

id mess: candea_cipri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de urari!

Acum sa raspund la niste intrebari:

Sunt din Alexandria si pretul a fost 345 cu tot cu drum,tva,etc.

Casca e super,eu chiar am nimerit-o,prima data a intrat foarte greu pe cap,s-a mai lasat si acum intra la fix,comfortabila,nu mai bate vantu asa din toate partile.

Ochelari o sa-mi cumpar,nu prea am probleme cu vantu ca eu port ochelari de vedere :lol:

Cazatura deja a luat dupa oglinda scuterului,in cap cateva zgarieturi da nu e nimic grav.

Uitati cum arata din spate :lol:

post-20339-1210362217_thumb.jpg

Editat de adysme55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de urari!

Acum sa raspund la niste intrebari:

Sunt din Alexandria si pretul a fost 345 cu tot cu drum,tva,etc.

Casca e super,eu chiar am nimerit-o,prima data a intrat foarte greu pe cap,s-a mai lasat si acum intra la fix,comfortabila,nu mai bate vantu asa din toate partile.

Ochelari o sa-mi cumpar,nu prea am probleme cu vantu ca eu port ochelari de vedere :lol:

Cazatura deja a luat dupa oglinda scuterului,in cap cateva zgarieturi da nu e nimic grav.

Uitati cum arata din spate :lol:

periculoasa casca!!

Vezi sa no zgarii..:lol:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nasol ca nu auzi :lol:

 

dar e bine ca vezi

 

Hai oameni buni,terminati...Red_eye lasa-l pe om in pace,se mai intampla sa gresesti,sa nu citesti bine!Poate din neatentie n-a observat ca a spus adysme ca a zgariat-o deja...doar toti scuteristii de pe forum suntem o mare familie,nu?????Am spus bine de pe forum,ca aici vezi doar scuteristi pasionati,nu si pe cei fara numar fara numar fara numar,fara cashcheta si cu GEM si ochelari de soare sprijiniti pe cap :lol: !! Peace :lol: :lol: !si un claxon drept salut! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...