Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salut!

sunt nou pe aici, si vreau sa`mi cumpar si eu un scuter..

sincer sa fiu m-am gandit sa`mi cumpar GILERA DNA.. dar inca nu sunt sigur.. pe la ce pret gasesc o gilera dna ok? cam la cati km trebuie refacut motorul ?

.. daca doriti sa ma ajutati va rog sa`mi dati idul de mess pe privat.

 

multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce am citit eu, am inteles ca n-ar fi recomandat sub 4 g pt a fi un echilibru intre viteza maxima si acceleratie, dar cred ca ramane la latitudinea fiecaruia.

oricum scuterul avea demarajul foarte bun cand a venit pe mana mea acum vreo 3 luni dar in ultima vreme a mai pierdut din el.In timp isi ia viteza si merge ca inainte dar demarajul a scazut (o mai fi si de la motor ceva :) ) de aceea vreau sa ii schimb rolele si sa nu pierd prea mult din viteza...deci ii iau de 4g. daca are cineva si nu le`a folosit astept pm :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este ceva competitie de offroad prin transilvania? ca am vazut pe sosea vreo 50 de enduristi... :unsure: . Echipati din cap pana in picioare... si cu GPS, etc... nu stie nimeni?:)

 

Cred ca este "ENDURO TRANSILVANIA 2race" ...cam asta am gasit pe google. In rest, eu nu am auzit nimic.

 

Ps: Salutare forum...ca nu am mai postat de ceva vreme :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar putea fi o problema de la muzicuta daca consuma mult?

Am vz pe youtube cum functioneaza un motor in 2T si mi-o venit in minte cand deschidea valva sa intre amestecu.

Editat de ro_3x
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca este "ENDURO TRANSILVANIA 2race" ...cam asta am gasit pe google. In rest, eu nu am auzit nimic.

 

nu cred ca e enduro transilvania ca zicea ca e numai cu concurenti romani... aia ce i-am vazut erau straini... :unsure: aveau numarul ceva gen MS. 0435

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca e enduro transilvania ca zicea ca e numai cu concurenti romani... aia ce i-am vazut erau straini... :) aveau numarul ceva gen MS. 0435

O fi fost ceva excursionisti rebeli :unsure:

Si pe la mine au trecut acuma's 5 zile o trupa de 14 choppere cu numere de Austria.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O fi fost ceva excursionisti rebeli :)

Si pe la mine au trecut acuma's 5 zile o trupa de 14 choppere cu numere de Austria.

 

excursionisti straini ? :)) :D :D . cam greu de crezut ca umbla in gasti de vreo 40-50 pe enduroaice de 600 :unsure: .

apropo. voi daca vedeti unu cu un motor dupa care iti intorci capul, deci motor frumos... il salutati? :rose:) si daca da, cum il salutati?

Editat de ionutz100cc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

excursionisti straini ? :)) :rose: :D . cam greu de crezut ca umbla in gasti de vreo 40-50 pe enduroaice de 600 :unsure: .

apropo. voi daca vedeti unu cu un motor dupa care iti intorci capul, deci motor frumos... il salutati? :)) si daca da, cum il salutati?

 

cu mana :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

excursionisti straini ? :)) :D :D . cam greu de crezut ca umbla in gasti de vreo 40-50 pe enduroaice de 600 :unsure: .

apropo. voi daca vedeti unu cu un motor dupa care iti intorci capul, deci motor frumos... il salutati? :rose:) si daca da, cum il salutati?

Cu clanxonu...sau mai politicos cu flashu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu mana :rose:

 

:) poi doar nu cu picioru. :D . asa cum saluti un prieten sau cu degetele in V... cum se saluta motociclistii?:))

eu ma refer,...atunci cand esti pieton.. :unsure:

apropo...e claxon :D... nu vreau sa par ca si clodius sau cum e...care corecteaza greselile de ortografie..dar...nah..:(

Editat de ionutz100cc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...