Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Din Craiova.Dar nu are treaba reprezentata cu firma de leasing.

Ultimul consum: 7% :) .Pana acum cand ajungeam pe 0 mai aveam vreo 3 litri,acum cum ajunsai pe 0 trasai la OMV si surpriza!Intrara 7 L!!!Sa fie ca am taiat teava ai de pe toba aka limitator?Ciudata partaitoare mai am :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din Craiova.Dar nu are treaba reprezentata cu firma de leasing.

Ultimul consum: 7% :D .Pana acum cand ajungeam pe 0 mai aveam vreo 3 litri,acum cum ajunsai pe 0 trasai la OMV si surpriza!Intrara 7 L!!!Sa fie ca am taiat teava ai de pe toba aka limitator?Ciudata partaitoare mai am :D

 

sa fiu al dreq dak stiu cum faci un consum asa mare... al meu peste 4 nu ia nici cum :)

 

PS: aveai benzina deaia OMV Carerra 100 ?

Editat de Snake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ultimul consum: 7% :D .Pana acum cand ajungeam pe 0 mai aveam vreo 3 litri,acum cum ajunsai pe 0 trasai la OMV si surpriza!Intrara 7 L!!!Sa fie ca am taiat teava ai de pe toba aka limitator?Ciudata partaitoare mai am :D

 

mie, cand am taiat prostia aia in plus la toba, :) mi-a scazut consumul!!! ajunsese la un moment dat pe la 3 la suta, dar cred ca era de la uzura!!! dupa ce am segmentat a crescut iar consumul la valoarea obishnuita: in jur de 4-4.5 in orash!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

depinde...modelul pe carburatie (ca al meu ) il are analog (cu ac :) ) iar cel pe injectie il are digital+turometru analog.Cel de 125cc,si 125cc Compressor au si ABS si bord digital.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

depinde...modelul pe carburatie (ca al meu ) il are analog (cu ac :) ) iar cel pe injectie il are digital+turometru analog.Cel de 125cc,si 125cc Compressor au si ABS si bord digital.

deci sa inteleg ca modelul de 49 p

e injenctie il are digital,adica arata kilometri ca la un ceas electronic(mai babeste)si e bun asta pe injenctie?sau e mai bun cel pe carburant?

Editat de RauL_z3u07
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci in primul rand...

cu ac = analog

ca un ceas electronic = digital

 

eu zic ca analog este mai bun, ca cel digital dak s-o stricat nu pai poti face nik. + ca cel digital am auzit ca este destul de sensibil la temperaturi scazute (asta daca nu-l ti in casa)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci in primul rand...

cu ac = analog

ca un ceas electronic = digital

 

eu zic ca analog este mai bun, ca cel digital dak s-o stricat nu pai poti face nik. + ca cel digital am auzit ca este destul de sensibil la temperaturi scazute (asta daca nu-l ti in casa)

 

N`are nici o sensibilitate ala digital si daca e reglat bine , iti arata "real time" viteza , acele de kilometraj la cele clasice urca mai greu la niste modele si uite asa te ia radaru tu fiind in acceleratie cu acu pe la 50 si de fapt ai 60 (nu e cazu la scutere si nici nu prea te opreste radaru daca ai 60 :) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci sa inteleg ca modelul de 49 p

e injenctie il are digital,adica arata kilometri ca la un ceas electronic(mai babeste)si e bun asta pe injenctie?sau e mai bun cel pe carburant?

 

 

:) :D :D

 

Asea...ala pe injectie e mai puternic,dar e mai pretentios.Daca ramai fara benzina risti sa belesti injectoarele plus ca la motor nu prea stie sa umble nimeni.Dar eu ti-l recomand pt ca si mie imi place mai mult cel pe injectie.Are si toba mai mare ,parca e tun :P

Editat de OVK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci sa inteleg ca modelul de 49 p

e injenctie il are digital,adica arata kilometri ca la un ceas electronic(mai babeste)si e bun asta pe injenctie?sau e mai bun cel pe carburant?

 

:) :D

bah ce naiba mah asta isi bate joc de noi..ce posturi are :P

1.daca e pe injectie nu neaparat trebuie sa aiba digital!

2.si cel pe injectie merge tot pe carburant! ca si ala pe carburator... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...