Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

250 de mii ma costa .

beleaua care e azi pe la 11:40 incercara sa mi-l fure :angry:.Sparsara lacatul,suna alrama si pana iesi mama pe geam fugira.Dar apucara sa mi-l doboare pe ciment.Tot ii aflu eu futu-le muma in gura de cac_ati.manosnul de la acceleratie si oglinda sunt facute praf.Astia nu sunt oameni ma!!!!Luara pana si cablul de otel cu care il legam!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si al tau are la fel.Chestia aia face ca de la o anumita viteza sa se invarta rolele in gol.Dupa ce am stat langa ala care mi l-a delimitat mie pot spune ca e foarte simplu de scos.Pot s-o fac si eu.Si ce mai e misto e ca poti s-o pui oricand la loc!

 

Spuneti-mi si mie de unde-mi pot lua alt set de manete (mansoane ,cum le-o zice) si cum se scot astea.Trag de ele pur si simplu?

Editat de OVK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si al tau are la fel.Chestia aia face ca de la o anumita viteza sa se invarta rolele in gol.Dupa ce am stat langa ala care mi l-a delimitat mie pot spune ca e foarte simplu de scos.Pot s-o fac si eu.Si ce mai e misto e ca poti s-o pui oricand la loc!

Si, te rog, spune-mi:

1. Unde se afla chestia aia?

2. Trebuie pus ceva in locul ei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se da capacul ala pe care e si pedala jos,se baga un surub sa blochezi rotile zimtate ca sa poti deschide surubul care se deschide in acelasi sens cu ele.se scoate prima roata,si chestia aia care tine rolele.se demonteaza acest rahat :angry: ,se pun toate la loc si voila!

 

 

ah nu uita sa tai tzeava aia de pe toba si sa astupi gaura de ramane.Si daca mai vine vreun furtunel la toba,il scoti,tai o bucata din el,bucata aia o astupi la un capat cu un surub ceva si o pui la loc sa nu mai iasa gazele nici prin gaura aia.

 

 

Cu mansoanele alea cum ramane? :ok:

Editat de OVK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai.. mie ala de la peugeot mi-a explicat... ca se scoate shaiba aia care face rolele sa se invarta in gol de la o anumita viteza.... si in locu ei se pune un capac ...

 

nu mai sunt sigur..... dar cand am fost sa cumpar curea... cel de la service m-a intrebat daca am acel capac pus..... si ca asta se pune doar dupa delimitare.

post-6679-1161516005_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se da capacul ala pe care e si pedala jos,se baga un surub sa blochezi rotile zimtate ca sa poti deschide surubul care se deschide in acelasi sens cu ele.se scoate prima roata,si chestia aia care tine rolele.se demonteaza acest rahat :ok: ,se pun toate la loc si voila!

ah nu uita sa tai tzeava aia de pe toba si sa astupi gaura de ramane.Si daca mai vine vreun furtunel la toba,il scoti,tai o bucata din el,bucata aia o astupi la un capat cu un surub ceva si o pui la loc sa nu mai iasa gazele nici prin gaura aia.

Cu mansoanele alea cum ramane? :)

Complicat dom'ne, rau de tot. :angry:

 

Dar poti sa mergi cu mansonul "bulit"?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da pot.Dar dauneaza look-ului agresiv :ok:

Imi comandai antifurt din ala gros de tot si blocaj de disc :angry:.Am asa,legat in gradinita inchisa cu lacat pe poarta de fier,legat de gard cu antifurt,coarne blocate,alarma cu pager,roata spate blocata pe disc.Toate astea sub geamul lui tata.Sper sa nu mai am probleme.

Editat de OVK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da pot.Dar dauneaza look-ului agresiv :)

Imi comandai antifurt din ala gros de tot si blocaj de disc :ok:.Am asa,legat in gradinita inchisa cu lacat pe poarta de fier,legat de gard cu antifurt,coarne blocate,alarma cu pager,roata spate blocata pe disc.Toate astea sub geamul lui tata.Sper sa nu mai am probleme.

 

dintre toate cred ca blocajul ala pe disc nu are cum sa-l dea jos... eventual cu autogenu' :angry: si lantu' ii bun ca sa nu-l ia pe sus :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Andr3y

M-am lamurit in sfarsit cu delimitarea la sr.....mi-au zis cei de la united ca scuterul este limitat doar la cererea cumparatorului..... :angry: :ok: :)

 

si cum il iei ? limitat sau delimitat ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...