Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

msi mult clipcea am mai scos un zambet la postul tau msi pt suportul moral ca incerci sa ma mai inveselesti :baldy:

crezi ca o merge ma mai primeste lumea inapoi?daca vin cu o iconita dupa mine :lol:

Nu cred, te-ai lins pe bot :bounce:

 

Acum nu or sa te mai bage in seama....Sa dai stikerelel jos da?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu cred, te-ai lins pe bot :baldy:

 

Acum nu or sa te mai bage in seama....Sa dai stikerelel jos da?

 

 

uite frate cum se destrama grupul din cauza unor infantilisme fiecare mai suntem un pic in gandire infantitli dar nu avem gandirea limitata si punem la zid pt simplul fapt ca unii nu stiu unde se afla butonul de inchidre la tel cand te bingane la cap un tampit ca mine ... teoretic in orice examen , sedinta ,ora de curs se inchide tel daca nu vrei sa fii deranjat , mai exista si varianta "silent"

 

ar trebuie sa mutam discutia asa la "discutii intre noi" ca intrajm in off topic :bounce:

Editat de scr33ky2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite frate cum se destrama grupul din cauza unor infantilisme fiecare mai suntem un pic in gandire infantitli dar nu avem gandirea limitata si punem la zid pt simplul fapt ca unii nu stiu unde se afla butonul de inchidre la tel cand te bingane la cap un tampit ca mine ... teoretic in orice examen , sedinta ,ora de curs se inchide tel daca nu vrei sa fii deranjat , mai exista si varianta "silent"

 

ar trebuie sa mutam discutia asa la "discutii intre noi" ca intrajm in off topic :bounce:

 

 

A-i luat-o razna...un cartonas rosu insemana ca nu participi la urmatorul meci...a se citi intrevedere sau gratar....cat despre galbene...lasa sa se cumuleze si mai vorbim...cum sa pleci..tu ..unul dintre membrii fondatori...grataragiu sef pe intuneric...

cine te-a suparat?.....alias...are si el accesele lui de sef...doar e tartorul principal...sa ne traiasca..ura....ura...ura...

 

PS...vedeti ca a inceput saptamana scuterelor la politie...iar au ca directiva principala pentru 10 zile controlarea participantilor la trafic pe mopede si scutere...asa ca ochii in patru...si actele la voi...de casca nu mai mentionezi..ca e prost ala care merge in trafic in Bucuresti fara casca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa mah scr33ky merg eu cu tine la plimbare :bounce: ca nici eu nu sunt in CSR :baldy:

 

eu zic sa facem o intalniere si cu astia fara bun simt si mai nebuni dar cu casca in cap :lol:

Editat de cosminake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La eliberarea certificatului si nr. vei fi informat daca ai sau nu voie sa parasesti judetul. Treaba asta variaza de la judet la judet cred...

 

 

Aici testul:

 

§ 2. Înregistrarea vehiculelor

 

Art.41. - (1) Tramvaiele, troleibuzele, masinile autopropulsate pentru lucrari, masinile agricole sau forestiere, vehiculele cu tractiune animala, precum si cele pentru care nu exista obligatia înmatricularii se înregistreaza la consiliile locale, potrivit reglementarilor emise de acestea.

(2) Odata cu înregistrarea vehiculelor prevazute la alin.(1), se emite certificatul si se atribuie un numar de înregistrare, compus din denumirea localitatii sau abrevierea denumirii localitatii si un numar de ordine.

(3) Consiliile locale stabilesc traseele de circulatie ale vehiculelor prevazute la alin.(1).

Art.42. - Se interzice circulatia pe drumul public a vehiculelor neînregistrate ori care nu poarta numarul de înregistrare, precum si circulatia acestora pe alte trasee decât cele stabilite. Avertisment sau 600.000-800.000 lei

 

Poi vedeti voi acolo la art 42. Cum naiba.. poi imi spune mie consiliul local pe ce starda sa umblu???? Sunt tramvai sau autobus, sau metrou???NU! E un scuter!!! Poi cum naiba? Normal ca daca nu ai numar nu poti circula.. dar ca nu ai voie pe drum national e aiureala!

Editat de N3cks
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A-i luat-o razna...un cartonas rosu insemana ca nu participi la urmatorul meci...a se citi intrevedere sau gratar....cat despre galbene...lasa sa se cumuleze si mai vorbim...cum sa pleci..tu ..unul dintre membrii fondatori...grataragiu sef pe intuneric...

cine te-a suparat?.....alias...are si el accesele lui de sef...doar e tartorul principal...sa ne traiasca..ura....ura...ura...

 

PS...vedeti ca a inceput saptamana scuterelor la politie...iar au ca directiva principala pentru 10 zile controlarea participantilor la trafic pe mopede si scutere...asa ca ochii in patru...si actele la voi...de casca nu mai mentionezi..ca e prost ala care merge in trafic in Bucuresti fara casca!

HAHAHA , auzi ba nu te primesc baietii la urmatoru gratar...stai la gard si te uiti la ei ... avand in vedere ca CSR`u asta nu e nimic cu acte poate sa faca fiecare ce vrea p...la lui ...eventual sa se duca unu sa-l inregistreze pe numele lui si sa nu va mai dea voua voie sa tineti stickere pe scutere =)) ia sa va vad atunci ce faceti ...

 

PS sapt asta controleaza?sa scot si eu scuteru sa ma plimb ca imi place sa dialoghez cu militienii :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba zice ca nu ai voie daca nu e inregistrat...daca esti ai voie..cine e de acord cu mn?? :wave:..Ca sa faci figuri i ati o trial bike :lol:..Pt figuri iti trb talent,bani sa il faci dupa ce cazi si curaj...MBK booster..e f bun!Salutari!

 

Si numai pune intrebari destea de proasta calitate...iti spusai trial BIKE....si vei fii TRIAL BIKER :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de unde s-a inteles ca nu il primim la urmatorul gratar, cat despre CSR, o fi el neinregistrat, dar aratami-l si mie pe ala care o sa cheltuie atatia bani cu inregistratul unui club doar ca sa nu purtam noi aceste stikere. Cata agitatie pe forum din cauza acestui CSR, poate nu trebuia asa de mult mediatizat. Noi am vrut prin acest "club" sa respectam o anume conduita, sa fim uniti, unii chiar o respecta, iar altii lasa de dorit.

Oricum, cine stie, poate candva CSR va fi si oficial............dar pana acolo mai e mult.

Reverse, eu nu inteleg de ce spui ca "ne dam ca tristii", pentru ca eu nu mi-am luat scuter de 49 cmc ca sa merg tare, daca vroiam asta nu imi luam scuter. Pentru viteza exista motociclete cu capacitati mari ale motorului. Daca cineva si-a cumparat scuter cu gandul ca "fuge", atunci s-a inselat amarnic. Scuterul este pur si simplu un mijloc de transport in oras, unde traficul cu masina a devenit foarte aglomerat. Simplu nu?

A....si bineinteles, cu scuterul mai poti sa iesi la o plimbare, un gratarel la iarba verde, un pescuit......etc; pentru cele din urma a luat nastere CSR. E bine sa nu facem discriminare si sa acuzam oamenii ca merg incet (tristi), tare, cu figuri sau nu.......fiecare merge cum ii place. Am vazut ca tu ai si motocicleta si scuter, iar tu nu poti spune ca mergi tare cu scuterul ...........acum depinde ce intelegi prin "a merge tare" sau "a nu merge ca un trist".

Asfalt uscat la toata lumea si daca se poate fara incidente neplacute. :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ziceti voi mi se pare cam deplasat. Cum zicea si N3ks...nu sunt tramvai sa umblu pe un TRASEU STABILIT - nu exista asa ceva la scuter. Adica la caruta ai un traseu stabilit pe camp? :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de unde s-a inteles ca nu il primim la urmatorul gratar, cat despre CSR, o fi el neinregistrat, dar aratami-l si mie pe ala care o sa cheltuie atatia bani cu inregistratul unui club doar ca sa nu purtam noi aceste stikere. Cata agitatie pe forum din cauza acestui CSR, poate nu trebuia asa de mult mediatizat. Noi am vrut prin acest "club" sa respectam o anume conduita, sa fim uniti, unii chiar o respecta, iar altii lasa de dorit.

Oricum, cine stie, poate candva CSR va fi si oficial............dar pana acolo mai e mult.

Reverse, eu nu inteleg de ce spui ca "ne dam ca tristii", pentru ca eu nu mi-am luat scuter de 49 cmc ca sa merg tare, daca vroiam asta nu imi luam scuter. Pentru viteza exista motociclete cu capacitati mari ale motorului. Daca cineva si-a cumparat scuter cu gandul ca "fuge", atunci s-a inselat amarnic. Scuterul este pur si simplu un mijloc de transport in oras, unde traficul cu masina a devenit foarte aglomerat. Simplu nu?

A....si bineinteles, cu scuterul mai poti sa iesi la o plimbare, un gratarel la iarba verde, un pescuit......etc; pentru cele din urma a luat nastere CSR. E bine sa nu facem discriminare si sa acuzam oamenii ca merg incet (tristi), tare, cu figuri sau nu.......fiecare merge cum ii place. Am vazut ca tu ai si motocicleta si scuter, iar tu nu poti spune ca mergi tare cu scuterul ...........acum depinde ce intelegi prin "a merge tare" sau "a nu merge ca un trist".

Asfalt uscat la toata lumea si daca se poate fara incidente neplacute. :lol:

msi mult marius, keloo,roamber,cosminake si celor lanti pt suportul acordat si

am un mesaj pt alias daca o sa vada postul asta:DACA NU AS FI TINUT LA TINE CA PRIETEN !!! iti dadeam cu flit din secunda 2 la ce replici mi-ai dat intradevar am eu gandirea mai inceata si mai infantila si din cauza asta existi tu in csr ca sa ne tii in frau pt ar fi un haos total fara tine mane asa cu tine cel putzin e un haos controlat :what:

PS1:sunt de acord cu marius jml la replica data lui reverese

PS2: mesaj pt reverse: care o arede pe LSD sub nasu la SPP :lol: :cheers: ca se da cu motoare cu scootere maine il vedem pe camioane ..........tripla personalitate neinteles si putin debusolat si dezorientat ramai aci nu fugi nicaieri stai aci la distractie :kick:

reverese sa mor eu.... aci e sport national caterinka cu tine si clipcea :agree: tineti-o tot asa ca fara voi m-as plictisi pe cuvant sa mor sa nu amparte de satisfactie si bani va iubesc pe voi 2 ca hitler pe jidani :10:

:baldy: BTW spargem o samata pe trotoar la circ duminik ??? aduk eu berea hoooo nu sariti pe mine glumeam :kick:) fac cinste cu 3kg de samanta de bostan :wave:

sall all

:lol:

Editat de scr33ky2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... Adica la caruta ai un traseu stabilit pe camp? :lol:

 

de cand cu UE asta cica asa trebuie :wave: am vazut la stiri cum i-o aratat GPS-ul la un mos deasta cu caruta :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si dak t opreste ii zici k nu te-a anuntat nimeni d la primarie si aia e

:lol:

 

adevarat :lol:

si militianu o sa-ti zica ca, conform normelor in vigoare (asa zice el cand vorbeste de cate o lege ceva) necunoasterea legii nu te absolva de nicio vina . nu e de competenta primariei sa te anunte,tu trebuie sa cunosti legile ... e intr-un fel simplu , ei nu te invata dar tu trebuie sa stii ...cam ca la scoala :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da anu trecut pe vremea asta era mare panica pe la mine la tara la bunici, ca scot din circulatie carutele :wave: Acu le-a dat si traseu...sa nu mai consume atata fan caii. Eu am vazut GPS la ciobani :lol:

 

Oricum ideea de traseu pentru scuter nu mi se pare doar stupida, ci extrem de penibila, deci nu se ia in calcul (cel putin la mine :lol:) Dupa ce ca am numar, sa mai faca si gat :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adevarat :lol:

si militianu o sa-ti zica ca, conform normelor in vigoare (asa zice el cand vorbeste de cate o lege ceva) necunoasterea legii nu te absolva de nicio vina . nu e de competenta primariei sa te anunte,tu trebuie sa cunosti legile ... e intr-un fel simplu , ei nu te invata dar tu trebuie sa stii ...cam ca la scoala :lol:

Da-l draq,dak nu s ligitimeaza innainte pot sa-mi bag pwla si in masa,nu s-a legitimat nu ma legitimez.Da crzi u k stiu politisti legile,stiu o lae,numai knd nu si-au facut soldu d amenzi p luna atunci t opresc :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu legitimatu asta e o problema :wave: Azi plec la tara si nenea militian de-acolo e tare JMECHER :lol: Opreste pe cineva si il cheama la el la masina. O sa fie super cand nu o sa vreau sa ma dau jos dupa scuter, normal asa e nu? Sa vina el la tine si sa se legitimeze...apoi in caz de amenda mergi la masina pentru incheiera procesului verbal nu? :lol: O sa mor de ras :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La coborarea podului dinstre Voluntari catre Bucuresti vad mai mereu o masina de politie care opreste orice fel de scuter , cu casca fara casca etc.

Si culmea....baieti pleaca si cu foaie`n mana.

Adevaru ca colentina e plina de scutere furate pe care merg numai colorati

Editat de catastyle
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am un carburator dell'orto de 21 cu filtru malossi folosite 2 luni.Ar interesa pe cineva? :wave:

 

PS:Scuze de absenta asta lunga :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...