Sari la conținut

Novice Am Nevoie De Niste Sfaturi


Gixu.
 Share

Postări Recomandate

Salut...problema sta in felul urmator...am un nipru original shi vreau sa il modific ...nu f mult...ceva in limita unui buget mai redus ...f redus :hug: ma gandeam sa ii pun niste coarne gen apehanger...un rezervor de m,o sa ceva mai joasa...sa ii scurtez aripa p fata si sa ii pun niste tobe de inox...aveti vreo idee de unde as putea sa cumpar cele enumerate mai sus...astept orice sfaturi shi opinii pe aceasta tema...multumesc anticipat :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca pui apehanger, tre sa lungesti furca, altfel nu arata bine, parerea mea...

 

Dimpotriva...mie mi se pare ca Ape hanger-u` arata mult mai bine pe furca normala cu unghi din cadru asa cum l-a facut mama fabrica...Stilul bobber cel mai caracteristic (parerea mea) este acesta.Ex mai jos...(parerea mea)

 

Alt exemplu elocvent este Hot rod-ul celor de la Exile Cycles.

post-7907-1156596967_thumb.jpg

post-7907-1156596972_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chestie de gust. Dar fara a lungi furca, trebuie sa faci mai multe modificari sa se vada, ca este facut asa intentionat (pt. a arata bobber), nu pentru ca proprietarul habar nu are ce si cum. Oricum, merge si cu furca nelungita, DACA furca este springer... Parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,cine esti/de unde esti?

 

poti incerca la "coltul comunistelor".

B.

Salut sunt Alex sunt din bucuresti shi de ceva timp tot imi doresc un chopper...am vrut initial sa-mi iau un credit shi sa achizitionez o japo ceva mai cromata dar mi-am dat seama ca atat timp cat inca am niprul nu are rost...poate fi modificat destul de ok...am sa iti urmez sfatul dar motivul pt care am postat aici e lumea ceva mai avizata care posteaza...iei am inceput sa demontez tot ce nu prea era necesar de p ea (tobe finale,aripa fata) shi eu cred ca "promite"...se aude absolut incredibil...asfalt uscat :ok: shi astept in continuare pareri shi opinii...mersi anticipat

 

 

DECI...de unde as putea sa cumpar piesele enumerate mai sus...apreciez orice sfat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi mult...sper sa gasesc ceea ce caut...motoru a fost la vanzare vreo 2 sapt...cred ca mai e anuntul inca pe motociclism...e unu albastru...In stare originala e cam ...tocit...am avut un mic accident cu el iar o schimbare de imag este atat dorita cat shi binevenita...asfalt uscat :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salut...revin cu cateva nelamuriri...trebuie sa umblu la cadru daca vreau sa-i pun o furca fata ceva mai "plonjata'...ce rezervor pot sa ii mai pun...merge facut unul d la 0...? cadrul poate fi transf in rigid...cum imi fac cele 2 tobe...treb montata shi toba centrala...mersi mult :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai mare grija, daca te apuci de modificari la cadru si directie adio ITP si identificare la RAR. Ca sa nu mai vorbim de posibilitatea sa ramai fara talon si carnet. In buc nu prea merge asa cu spagi cum merge in alte judete, ca sa nu mai vorbim de mult discutata intrare in UE.

 

Ca sa nu mai vorbim ca daca vrei modificari, musai trebuie sa-i schimbi cauciucurile, 19 pe spate e prea mult pt "chopper". Deci alti bani, alt risc, alta distractie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai mare grija, daca te apuci de modificari la cadru si directie adio ITP si identificare la RAR. Ca sa nu mai vorbim de posibilitatea sa ramai fara talon si carnet. In buc nu prea merge asa cu spagi cum merge in alte judete, ca sa nu mai vorbim de mult discutata intrare in UE.

 

Ca sa nu mai vorbim ca daca vrei modificari, musai trebuie sa-i schimbi cauciucurile, 19 pe spate e prea mult pt "chopper". Deci alti bani, alt risc, alta distractie.

salut tico...era mai mult asa...un gand

momentan o sa ma rezum la un rezervor ...o sa ...2 tobe shi un ghidon...

:baldy: poate vb miercuri la arc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca pui apehanger, tre sa lungesti furca, altfel nu arata bine, parerea mea...

rule of thumb: cu cit mai scurte telescoapele cu atat mai lung ghidonul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut...mersi mult pt incurajari...miercuri i-am dat jos p laga tobe shi aripa fata(date jos de mai d mult) saua shi aripa spate...arata incredibil asa...nu-mi vine sa cred cat d mult s-a schimbat...parca e un bobber d la mama lui...in curand poze cu "progresul"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...