Sari la conținut

Art Bikes


JOker
 Share

Postări Recomandate

:( :)

ma intreb daca poti face un desen asemanator fara aerograf... eventual cu pensula si mai apoi dat cu lac?! nu conteaza diferenta de nivel intre background si desenul propriuzis ci doar sa iasa bine.. adica sa se vada frumos si sa nu iasa usor..00

nu de alta dar sora-mea e la tonitza si ar putea sa-mi faca niste modele pe rezervor pe gratis daca ma milogesc mult ( :) ). insa fara aerograf... deh..

si-asa sunt scumpe vopselele naibii!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

demostene

 

ieri am vb un un prieten care face tatuaje si aerograf ... oricum mi-a dat o idee geniala...in loc sa fac aerograf acum pe motor mai bine ii trag niste autocolante facute la rezolutie foarte mare.. oricum nu se va vedea ca unu facut cu aerograful dar eu vreau sa imi customizez radical motoreta si nu are sens sa stric o opera de arta... asa ca daca ai rabdare 2 saptamani o sa iti arat pe al meu cum arata cu autocolant dat cu lac .

 

 

mai mult de 2 milioane nu are cum sa te duca..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu astept acelasi lucru :(

 

problema ar fi daca vrei sa imbraci complet rezervorul in autocolant....cica nu rezista bine la variatii de temperatura.. da cred ca daca il dai cu lac peste nu o sa mai fie problema...daca poate cineva sa deseneze 2 alieni cum am eu pe mana( e poza pusa la show your tatoos )sa ii pun de o parte si de alta ai rezervorului... nu obisnuiesc sa raman dator :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aerograful nu are nici o legatura cu autocolantul...

nu puteti sa faceti umbre, degrade-uri so alte jucarele interesante... si atunci cand dai cu lac se umfla colantul sub el, trebuie intepat cu acul...

pictat merge, dar trebuie sa dai 10-12 maini de lac... si intre sa dai cu smirghel..

uite asta care are 9 maini de lac si e full aerograf...

post-24-1081231842_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se poate face si la noi asa ceva, nu cu artistii stam rau , sau cu tehnica, ci cu banii de investit intr-o asa lucrare. daca vrei un pretz estimativ , am vazut rezervorul acela pe rosu cu multe cranii si un drac , si flacari... se face (adik eu) cam la 160 de euro cu toate materialele incluse , si dureaza cam o saptamana toata treaba. super oferta de primavara! si intr-adevar tre sa dai de la 6 pana la 9 straturi de lac ! daca sunt doritori, pentru alte informatii sunati la 0744 582148 .

cosmin aka kerosen

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aerograful nu are nici o legatura cu autocolantul...

nu puteti sa faceti umbre, degrade-uri so alte jucarele interesante... si atunci cand dai cu lac se umfla colantul sub el, trebuie intepat cu acul...

pictat merge, dar trebuie sa dai 10-12 maini de lac... si intre sa dai cu smirghel..

uite asta care are 9 maini de lac si e full aerograf...

Pe autocolant merg multe chestii dar trebuie imprimat(cam scumpa imprimarea in rastel adica degrade) si are avantajul ca poate fi schimbat repede(incalzit cu uscatorul de par autocolantul inainte de a fi dat jos).

 

Parerea mea :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca poate cineva sa deseneze 2 alieni cum am eu pe mana( e poza pusa la show your tatoos )sa ii pun de o parte si de alta ai rezervorului... nu obisnuiesc sa raman dator :D

 

Pt. cel care ti-o tipareste e bine in Corel Draw sau Photoshop??

In ce format ii trebe?

 

 

Despre asta este vorba?

post-24-1082052012_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...