Sari la conținut

Povestea Vietii Mele......


titi_rulment
 Share

Postări Recomandate

la 16 ani am vazut primul motor de aproape,a venit un prieten cu el si l-a parcat la mine in curte.....era un cb de 500.Juma de ora i-am dat ocol pe toate partile....superb...eram copil si mi se parea un avion....la scurt timp dupa asta aceelasi prieten vinde Cb-ul varului meu si-si ia un Dr de 650.Asta a fost primul motor cu care am mers...si mi-a placut la nebunie...apoi am mai mers cu Cb-ul varului,super-tare...Din momentul ala nu am mai avut somn si ai mei parinti liniste....toata ziua ii bateam la cap k vreau un motor....n-a fost chiar un motor ci un scuter,Aprilia Rally de 50,avea 3 ani,4000 de km,foarte bun si intretinut.Din pakte nu m-a satisfacut decat vreo 5 luni,pana in iulie,cand vazandu-ma cu A1 in buzunar vand scutericiu si ma pune dreq si-mi iau o trompetzik de 125 o Aprilia AF1 din 89.Aici a inceput calvaru care s-a terminat acu 1 luna si care a tinut 2 ani si ceva...la 2 sapt dupa ce am luat Aprilia a trebuit sa-i schimb setu motor...200 de euro,set motor care m-a tinut aproape 1 luna....apoi am schimbat tot motoru,la un nene din timisoara,a fost tzeapa pe fata,mi-a luat 300 de euro pe un motor complet care nu cred k a tinut 500 de kilometrii..in fine,toata treaba,cat am dat pe ea+cheltuieli +banii pe care i-a mancat motoreta asta au ajuns undeva la 2100 euro....asta in conditiile in care intr-un an de zile nu cred k am mers mai mult de 1500 cu trompeta...dupa un an de zile am reusit sa o dau la schimb pe o Yamaha Xs de 250(bineinteles k am dat-o strikta....)si am mai dat si 250 euro diferenta.Yamaha a mers bine,nu a avut probleme,doar k nu fugea,maxim 100,in blana...am tinut-o aproape un an,am mers mult cu ea,dar mai mult singur,k ceilalti se plictiseau in spatele meu....am dat-o cu 900 de euro,deci pierdut 1450 de euro.....asta in 2 ani de motociclism..(mai mult chin defapt)...si acum urmeaza partea frumoasa....cu 900 de euro in buzunar....iar ma duc la parinti....k vreau si io motoreta....si mi-am luat motoru visurilor....cea pe care o vazusem pt prima oara...CB-ul de 500....am dat 2500 de euro....am luat-o de la un baiat din vl...stiu motoru de cand l-a adus in tara...a fost foarte intretinut si ingrijit.....il am de aproape 3 sapt si am 1500 km,vreau sa recuperez timpu pierdut cu ragaliile alea...e un super motor CB-ul,trage bine,e usoara,am inteles k si foarte fiabila,consum mic,consumabile ieftine,ce sa mai,sunt f multumit de noul motor

 

In speranta k nu v-am plictisit va urez asfalt uscat si sa auzim de bine!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si motocicletele care le-ai trecut in datele tale? alea ce sunt?

 

chiar asa!

 

Trebuie sa-mi trec si eu vre-o 50 e motociclete la date personale! Ca de....visez la ele :P

 

draguta poveste...dar...nu m-a impresionat deloc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt varul lui titi_rulment si postam amandoi cu aceelasi nickname.Victor,varul meu chiar detine motocicletele din datele personale,drept dovada ambele fiind puse la vanzare,si Xt-ul si SV-ul,la rubrik vanzari....

 

Sa auzimde bine! :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...