Sari la conținut

22.10.2010 - Bucuresti


billabong
 Share

Postări Recomandate

Corect dar asta daca esti un bun negociator si depinde si de omul cu care ai de a face, daca omu o tine pe a lui ca "surda pe mormant" nu ai ce sa ii faci, omu avea ideile lui fixe...Inca ast sa vb cu Billabong sa aflu ce a facut daca s-a dus "inculpatul" la politie dar nu rasp la tel......

Imi cer scuze pentru postul anterior ... nu sunt analfabet dar eram foarte obosit

Mesaj completat

Revin am vorbit cu Billabong si i-a spus gaborul ca il suna saptamana viitoare......

Editat de nchivu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sfat din experienta:nu te increde in vorbe!mai ales daca nu esti vinovat.nu accepta bani de la el,oricum nu o sa-i vezi,mai mult el nu va intelege nimic din greseala si maine poate omoara pe unu. eu am patit la fel,noroc ca mi-a mirosit ceva si am anulat intelegerile verbale la timp.Daca iti cere asigurarea ta inseamna ca te vei declara vinovat,si pierzi apoi orice avantaj.Bine ca esti ok!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergi la politie....da-o dracu de amiabila ca te lungesc astia de nu te vezi...si cum sa te intelegi pe 200E? poate 800-1000 ca sa nu ii faci dosar

 

Nu mai visati voi Euro verzi pe pereti, pentru 2 bube nu`ti da nimeni 1000...eu ti-as da si una dupa casca sa va reveniti..Ce dosar ii faci?Vatamare corporala din culpa..ii da o amenda penala si in cel mai rau caz o sentinta cu SUSPENDARE care se prescrie in tz perioada.

Mesaj completat

Ai facut bine ca ai mers la Politie. Nu dati vrabia din mana pe pasarea de pe gard. Nu sunt de acord cu intelegerile astea amiabile nici in ruptul capului, o mare porcarie. Va intelegeati amiabil si...cu vinovatia cum ramanea ? Cine primeste amenda, cui i se retine permisul ? Cine face o magarie e bine sa traga si ponoasele, astfel pe viitor poate este si mai atent si belste bine ochii. Asta e ideea. In timpul cat vinovatul, nu mai circula mai scapa cate unul de accident. Daca sunteti buni negociatori, ii luati banul, permisul, asigurarea si primeste si amenda. Va asigur ca se poate. Eu am reusit(nu cu intelegeri amiabile), voi de ce nu?

Daca persoana respectiva recunoaste ca a gresit si isi cere scuze, iti da asigurarea si niste banuti(ca asa vrea el, nu sa`i impui tu)...de ce sa`l lasi fara permis, poate are copii acasa, poate e tata`l tau...ce vina au aia de acasa ca e ala bou..Hai sa nu mai fim rai..toata lumea greseste si daca omu` e fair play..las`o cum a picat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai visati voi Euro verzi pe pereti, pentru 2 bube nu`ti da nimeni 1000...

 

Poate nu in Romania, dar eu am primit exact 1.000 de euro de la asigurare pentru un accident in care am fost implicat (o masina nu mi-a dat prioritate intr-o ''rotonda''). 200 E pentru daune fizice si 800 de E pentru reparatii motocicleta. Semnele le mai am si acum pe picior, iar motorul l-am reparat cu 50 de E (restul sunt zgarieturi si le-am acoperit ...)

post-57306-1288106496_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate nu in Romania, dar eu am primit exact 1.000 de euro de la asigurare pentru un accident in care am fost implicat (o masina nu mi-a dat prioritate intr-o ''rotonda''). 200 E pentru daune fizice si 800 de E pentru reparatii motocicleta. Semnele le mai am si acum pe picior, iar motorul l-am reparat cu 50 de E (restul sunt zgarieturi si le-am acoperit ...)

post-57306-1288106496_thumb.jpg

Pai vericule de ce nu zici ca esti broscar :P ,

Te invit la romanica mai exact in bucale....doamnele sa te fereasca sa ai 1 incident ca sa zici sar`na daca scapi cu bine..de cascaval nici nu se mai pune problema :P

Cat despre bani, platesc aia care fac nasoale....da nu 2 julituri, oase,tije operatii....

P.S. ai grija ce vb pe aici ca sar astia "supar membrii" p... ca ti`o arzi fara echipament si alte porcarii :P :D

La noi se moare de foame, avem motor de 700 de euro si casca de 500, cu totii suntem niste civilizati, de fapt abia am coborat din copac

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la politie am declarat si a ramas sa ma sune saptamana viitoare , da exista camera chiar in intersectie care a prins totul .... si faza cu semaforu este corect el a trecut pe rosu sau a fortat semaforu . Cand eu am verde pe sensul celalalt este rosu deci nu stiu ce a facut dar camera aia o sa vb . Azi la declaratii el nu a prezentat nici un act <talon, permis, asigurare,> , politistul ia zis ca daca pana in ora 18:00 nu vine cu actele ramane fara permis . Am entorsa la glezna nu pot sa calc in el <21 zile tre sa stau linistit > ma lesinat :|

 

 

"Mergi fratioare si scoate-ti un certificat medico legal si atunci poti negocia cu conservarul care nu ti-a acordat prioritate. El se poate alege cu dosar penal pentru ca accidentul a fost soldat cu victima(e), permisul suspendat pe 3 luni pt neacrodare de prioritate si iti poti repara motorul pe asigurarea lui. Sa vezi cand ii fluturi certificatul medico-legal pe sub nas cum se zgarma la buzunar de 1000-1500 de E-uri.

Multa bafta si asfalt uscat.

P.S. insanatosire grabnica."

 

1. fa cum ti zice omu asta

2. din ce ai desenat , a trecut pe rosu cand te a lovit

3. in spiritul echitatii divine, transforma l pe bou in gorila argintie, se pare ca e genu creieri in punga plin de tupeu (ca si mare majoritatea a oamenilor din ziua de azi)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...