Sari la conținut

C.S. TGR The Gas Racer's


SabinRace
 Share

Postări Recomandate

Salut tutror.

 

Hop si eu m-am bagat de proba vad cum e cu SuperMoto direct pe circuit- si m-a inebunit total. M-am indragostit lulea.

 

Ce sa zic am ajuns si cu o cupa acasa si cu mii de ajutoarea in preparari de la Bajetii din Topul Supermoto Romanesc.

 

Despre Club:

 

Odata ce-am descoperit ca aceste motociclete pe circuit sunt total diferite de viteza si au stil de pilotaj mult mai spectaculos, dupa ce mi-am adus ceva prieteni cu mine si am vazut ca sunt total atrasi si ei de aceasta nebunie la viteza relativ mica am luat decizia infiintarii unui Club Sportiv "The Gas Racer's" expre destinat acestui Sport.

 

Am primit deja cateva oferte ptr sezonul urmator de sponsorizare si niste sisteme Legale de Sponsorizare ptr Sportivi ai astfel de cluburi.

 

Ptr cine nu ma cunoaste: 1998-2004 Campionatul Roman si Balcanic Moto Viteza Lotul National, 2004-2006 Formula USA Profesionisti. Am iesit de pe pista in finalul lui 2006 si m-am intors acum intr-un alt sport cu motor The Supermoto...

 

Deci cei interesati sa intre in acest sport si au nevoie de suportul tehnic si sportiv, de indrumari si de povesti cu prietenii sunt invitati sa ne cunoastem si sa ne invatam impreuna cum si in ce fel ajungem la performantza.

 

Folositi mesaje directe catre Sabinrace sau nr afisat la RaceTek Garage.

 

In club pana acum am 5 sportivi si suportul Caselor moto RaceTek si Moto Racing Zone. Totodata ptr instructaj pe Dul Profesor Trancanici Amckart Bucuresti si Sabinrace.

 

Deci daca niimeni nu a avut Puterea, Indemanarea si Cunostintele de a face un astfel de club cum ati cerut-o la inceputul topicului acum sunteti invitati sa va cunoasteti cu Membrii fondatori si sa incercam sa o facem impreuna.

 

Nu vreau sa va grabesc dar daca vreti sa fiti Sportivi in FRM ptr acest club, inscrierile si admiterea este valabila pana la 1 Ian 2011. De la acea data pana in primavara toti Sportivi primesc documentatia necesara ptr sponsorizarile 2011.

 

P.S. In acest Club fiecare Sportiv are drept de vot, este inclus intr-un catalog de sponsorizare.

Sedintzele de club au loc la Bikers Club Otopeni la date anuntate prin SMS cu cel putin 7 zile inainte.

 

Aia e. Daca te tine ai Nr 3 cm mai jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

in primul rand: ZABARCENCO PRESEDINTEEEEEEE!!!!!!

 

bravos bre, dar eu raman axat pe offroad momentan si din cand in cand voi scapa si pe la SM ca tare-i frumos dupa cum ziceai!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai Da. Altfel nu as fi putut fi sigur ca Sportivul este cel mai important in Managementul Clubului. Sunt Cluburi si interese de tot felul dar diferentza la asta e ca Sportivi au sedintze la max 2 saptamani in care se discuta la masa rotunda. Toti ptr unul si unul ptr toti.

 

Din nou fac publica o gandire care va fi copiata de catre altii dar defapt asta m-ar face fericit. Sa stiu ca sportivi sunt cei ce stau la baza si varful unui Club Moto.

 

Zabarcencu Presedinte in Clubul asta inseamna 11 ani de Competitii ce si-au lasat amprenta in neajunsurile si greselile unui Pilot.

 

In Clubul asta (exemplu) daca un Sportiv considera ca nu e corect sa avem 4 roti la remorca si convinge mai mult de jumatate din membri ca asa e atunci se trece la treaba. Asta ne va face Performanti.

 

De tine Bro nu mi fac probleme ca stiu sigur unde ce si cum. In schimb imi fac ptr cei ce sunt la inceput si se urca fara sa stie in trenuri ce nu duc la "Gara de Nord" ca asa ne-am ars toti si asa sta treaba in Romanika.

 

Vom vedea daca semnam un Tratat cu Adventure Ride ptr 2011 ca Sportivii TGR sa intre in Cantonamente impreuna si sa ne completam cum am facut-o pana acum. Nu abandonam cursele ba chiar din contra, unde s multi puterea creste si echipa sen-rudeste...

 

P.S. Sambata-Duminica mergem la un Descoperi (lacul Vulturilor Buzau) sa ne dezmortim si scolarizam-socializam, daca ai puterea atunci vineri suna sa vin si sa-ti inbarc Echipamentul .

Plecarea Sambata la 7.oo Am.

 

Ti pupa Presidente...

Editat de SabinRace
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru noul club, suuces si cat mai multe rezultate. Andrei abia asteapta sa vada cat mai multi participanti la supermoto (este vrajit de tot ce se intimpla pe pista si traieste la maxim cursele seniorilor). Ultima cursa de la Arad a fost "cireasa de pe tort" in ceea ce priveste spectacolul oferit de toti participantii ( indiferent la ce categorie au concurat).

Speram ca in citiva ani sa fie multi iubitori de supermoto si ar fi extraordinar daca ar fi si copii mai multi (dorinta lui Andrei).

In vara, cand a avut loc la Arad si etapa europeana au fost copii din Bulgaria si atunci si copiii au putu oferi un spectacol pe cinste.

 

Succes si sa ne vedem cu bine la prima etapa.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari ptr Andrei si echipei Las Vegas Arad care nu se opreste in Productia de Piloti Top. Succes in continuare.

 

Da. Competitia de la Arad a fost super Cool si a satisfacut la conditii de participare Sportivii nostri. Multumiri Las Vegas Arad si Duluiu Muresan ptr sprijinul acordat si ptr ceea ce-a investit dealungul timpului in Competitii Moto sub tutela FRM.

 

Ce sa zic. Cand avem front de lupta la Arad ne simtim ca acasa atat din partea organizarii cat si a Sportivilor din Cluburile zonale.

 

Abia astept Sedintza Federala pentru a afla cate Competitii Sm ne sunt oferite de Las Vegas Arad ptr 2011.

 

P.S. Speram ca la anu sa avem minim 6 curse de genul 2 Arad, 2 Bacau si 2 Bucuresti plus o competitie pe timp de noapte organizata de clubul nostru pe Amckart Bucuresti.

 

 

Mesaj completat

Cam asa incepe gruparea: http://www.racetek.ro/about-us/the-gas-racer-s

 

The Gas Racer's Team

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Bafta multa si rezultate cat mai multe si cat mai bune!!!

 

Abia asteptam sa inceapa campionatul. Se anunta lupte stranse si spectaculoase si nu in ultimul rand cu multa voie buna, distractie si spotivitate. Din cate am vazut pana acum stiu ca asa va fi.

Chiar aseara ne uitam pe pozele de la concursul pe de Amkart, de asta vara, si ne-au trecut fiori de placere. Andrei mai ca s-ar fi urcat deja pe motor ( daca il lasa cineva).

 

Succes si sa ne vedem cat mai curand pe pistele de concurs. "Piticii" au de la cine invata si abia asteapta sa va vada in actiune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci lafel Man.

E lunga iarna dar exista totusi antrenamente atat practice cat si fizice de care eu si ai mei ne tinem.

 

Ptr 2011 am multe in cap si suflet pe sectorul Supermoto.

 

Am primit deja niscai Obiective de care tre sa ma tin vis a vis de FRM si sectorul de Supermoto ptr a ajuta atat FRM ul cat si Cluburile la organizarea Competitiilor 2011.

 

Chiar daca mi-am facut Clubul meu in Bucuresti asta nu inseamna ca nu ma sfatuiesc cu LuPo Racing. A fost Clubul in care am debutat si Clubul care mi-a luminat drumul.

 

Deci pana la finalul lui Februarie cand va avea loc Sedinta Federala de fixare a Competitiilor din sezonul 2011, am mult de lucru si de inteles ca sa putem face totul din ce in ce mai bine.

 

Numai bine la Arad.

 

http://www.racetek.ro/about-us/the-gas-racer-s

Mesaj completat

Merci lafel Man.

E lunga iarna dar exista totusi antrenamente atat practice cat si fizice de care eu si ai mei ne tinem.

 

Ptr 2011 am multe in cap si suflet pe sectorul Supermoto.

 

Am primit deja niscai Obiective de care tre sa ma tin vis a vis de FRM si sectorul de Supermoto ptr a ajuta atat FRM ul cat si Cluburile la organizarea Competitiilor 2011.

 

Chiar daca mi-am facut Clubul meu in Bucuresti asta nu inseamna ca nu ma sfatuiesc cu LuPo Racing. A fost Clubul in care am debutat si Clubul care mi-a luminat drumul.

 

Deci pana la finalul lui Februarie cand va avea loc Sedinta Federala de fixare a Competitiilor din sezonul 2011, am mult de lucru si de inteles ca sa putem face totul din ce in ce mai bine.

 

Numai bine la Arad.

 

http://www.racetek.ro/about-us/the-gas-racer-s

 

Asaaa...

Am avut cu mine la cele 2 ua curse o camera foto care am dat-o la diversi fani sa ma fotografieze in special pe mine dar din fericire acestia au fotografiat ce-au considerat ei ca e marfa. Un lucru minunat dealtfel care a dus cu ajutorul a 4 zile de munca pe computer la acest filmuletz.

 

Sper sa va incante ochiul si promit ptr 2011 ca voi aduce cel putin 3 camere video si legaturi cu toti fotografii pentru a putea face un film in adevaratul sens al cuvantului. Pana atunci avem multe de facut dar sper ca acest cadou de mus craciun sabinrace... sa va faca fericiti.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Filmul este foarte tare! Vizionand-ul Andrei mai ca ar pleca la pista deja. Poate fi folosit ca si film de prezentare pentru acest sport mai putin cunoscut publicului.

L-am postat peste tot pe unde am putut pentru ca este un reusit film de prezentare al acestui sport: supermoto. Sper ca anul viitor sa fie cat mai multi piloti. Se anunta un an cu multa munca dar si distractie. Poate se gasesc si ceva copii (generatia urmatoare) pe langa cei putini care sunt deja, copii care sa prinda gust si pasiune pentru supermoto.

 

Sarbatori Fericite!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

V-ati inscris la Cursa demonstrativa din 15 ian 2011 de la Timisoara?

 

Cursa minimoto-supermoto in sala pe circuit de rasina??? Multa distractie si batalie???

 

Echipa noastra si-a rezervat 6 locuri pe grila.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V-ati inscris la Cursa demonstrativa din 15 ian 2011 de la Timisoara?

 

Cursa minimoto-supermoto in sala pe circuit de rasina??? Multa distractie si batalie???

 

Echipa noastra si-a rezervat 6 locuri pe grila.

 

Daca inteleg bine sunt pit bike 4T 100cc. In italia alerga juniorii pe asa ceva in campionatul lor de SM

 

AndreiAr - prezent!!! insotit fireste :banana:

 

Abia asteaptam! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ne-am mai distrat demult asa de marfa.

 

Au fost cei mai tari piloti de la Viteza, de la Motocross de la Supermoto si gastile acestora.

 

Un adevarat Race of Champions pe timp de iarna plin de lume si distractie.

 

Din cate am inteles si Organizatorii au fost foarte multumiti drept ptr care se pare ca se va forma o traditie din asta.

 

Multumim din mou Clubului LuPo Racing ptr Suport si a membrilor din aceasta Familie de Cursieri sufletisti.

 

Bravo Bogdan ptr munca depusa.

Mesaj completat

Angajez Ucenic!

 

Seriozitate

Punctualitate

Atentie maxima

Daruire

Sanatate psihica si fizica

Sa vrea sa invete o meserie pretentioasa, sa inteleaga ca o mica greseala poate distruge vieti.

 

Daca intrunesti toate aceste criterii si vrei sa inveti cum poti fi un adevarat Doctor in motoare si geometrii pe 2 ua roti atunci suna intre 9-18 la 0726 974 121-Racetek.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...