Sari la conținut

Hornet'ul meu [dupa accident]


_|ManiA|_
 Share

Postări Recomandate

Sa inteleg ca ai un petit problem cu semnatura ? Este un vers , imi place cum suna , se potriveste de minune cu sportul pe care-l practicam zilnic pe strada si este . . . . . . . doar o semnatura . Nu combin romana cu engleza sau italiana sau franceza ptr ca stau de x luni sau ani , intr-o anumita tara si am uitat anumite cuvinte sau imi " vin greu " in minte ! ;)

Vrei sa stim ca tu ai reusit in viata si esti stabilit in Germania , Anglia sau Italia ? Scrie-ti atunci la semnatura : stabilit in Anglia din 20xx , si imi este very hard cu anumite cuvinte , pe care le foloseam usual in tara . Avem pleasir , mon ami !

 

sportul pe care tu il practici este bagarea in seama

Mesaj completat

dupa cum spuneam : bun si forumul asta de ceva ! unde dai si unde crapa ! ca au oamenii englezisme si le folosesc ironic perfect adevarat ! urma sa-i mai intreb daca au coarnele mai pe stanga sau pe dreapta in UK ! dar lucru esential care se dezbate pe topicul asta e altul si devierea de la subiect e mai ceva decat iesirea in decor a protagonistului cu hornetul ! din cauza asta urmaresc pe forum doar sesiunea dedicata hayabusa, daca e sa intervin , intervin si in rest asist cu uimire la circul ieftin care se desfasoara ! DIN CAUZA ASTA SUNTEM UNDE SUNTEM SI NE MERITAM SOARTA ! si din ce am sesizat e bine totusi ca sunt si persoane care stiu sa puncteze concret ! legat de ce am scris eu putini au inteles mesajul : 1. e bine dar dificil pe pista si voi cei isteti care a-ti vazut ce am scris v-ati intrebat in capusorul vostru care ar fi idee ? adica stiti faptul ca pe pista ai tot timpul acelas tip de asfalt[nu se intampla acelas lucru pe strada ],relieful circuitului e aproape plan si de aici sunt alte conditii si una este sa intri in curba dreapta pe circuit si alta sa fii in munti sa cobori o panta si sa intri in curba la dreapta curba eventual taiata si de un tir care tocmai se chinuie domol s-a urce ! clar anvelopele fac diferenta ! cati dintre voi studiati capitolul texturii unei anvelope, arhitecturii si binenteles propietatile cauciucului ?! putini ! de regula ce va recomanda unul si altul e bun ! dar voi nu cunoaste-ti nimic din aptitudinele si performantele persoanei care vi le recomanda ! Din cauza asta am rugat sa citim printre randuri si sa nu ne pierdem in amanunte ! cu replici de genul i-a spune-ne Ady cate fete ai carat tu pe spate ! imi dau seama cat de superficiali sunt unii si mare lucru nu inteleg dar isi dau cu parerea ca asa trebuie pe forum ! si tot legat de pista s-a gandit cineva la setarea amortizoarelor fata spate ?! e la fel de importanta si pe strada in functie de zona in care locuim si performantele la care vrem sa ajungem cu motocicleta pe strada ! cati au luat in calcul cand am inceput sa scriu pe forum ca in urma cu 6 ani am inceput sa studiez fenomenul moto dar aveam deja varsta de 25 de ani si ca m-am urcat pe motocicleta la 27 de ani 2 ani mai tarziu! da dar nu se compara 18ani cu 27 de ani sa fii incepator pe busa ! garantat la 27 de ani spiritul de autoconservare primeaza in fata teribilismului ! si acum dupa 3 ani e altceva da dar am 30 de ani si nu eventual 21! iar legat de aptitudini sunt constient de faptul ca legat de manevrarea motocicletei voi fi tot timpul cu un pas in urma fata de cei care au o experienta dubla sau tripla fata de mine chiar daca conduc o hayabusa ! asa ca inainte de toate e respectul ! noi nu avem respect fata de cei care scriu pe forum ! si ne bazam pe impulsuri ! a criticat cineva faptul ca nu e ok sa folosim si englezisme ironice strecurate printre cuvintele romanesti s-a uitat el cu bagare de seama si hopa a sesizat ca are semnatura in franceza ! si gata atat i-a trebuit ! cam astia suntem noi vorbim de dragul de a vorbi si scriem ca sa avem ocupatie ! multa agitatie pentru nimic ! imi amintesc ca atunci cand am inceput sa conduc motocicleta m-am inscris in clubul choperistilor din Focsani ! Si chiar daca am ramas fascinat de faptul ca visul mai multor choperisti este hayabusa esentialul care l-am retinut de la un motociclist mai invarsta a fost urmatorul : Sa ai grija de fiecare data cand urci pe motor cum conduci caci in momentul cand vei simti ca stapanesti motocicleta si nimic nu ti se poate intampla atunci o sa CAZI ! pentru unii poate sunt niste cuvinte banale dar eu am grija la ce mi-a spus acea persoana si poate ca pe jumatate acesta este si faptul care m-a facut sa nu cad ! ar mai fi o gramada de scris dar mai intai prefer sa stiu ca am cu cine sa vorbesc , ca cei care citesc nu raspund doar primului impuls !

 

daca n-ar fi circ n-as mai intra pe forum... mai ales ca ie pe gratis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 61
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sportul pe care tu il practici este bagarea in seama

Mesaj completat

 

 

daca n-ar fi circ n-as mai intra pe forum... mai ales ca ie pe gratis

 

Da , ma bag in seama si este sport national . Bine ca te-ai luminat tu , acolo in Anglia , unde aveti circuite , Ace cafe si BBC ! Iti multumesc ca existi si ca imi arati calea cea dreapta ! Am sa-mi scriu pe motor numele tau in semn de respect !

 

Daca n-ar fi circ . . . . daca n-ar fi circul asta pe forum nu ati avea voi unde sa va aratati inteligenti . . . si fara circul asta probabil ca ar stii doar 1 % de voi ! Scuteste-ma de texte din astea . Intru pe forum sa ma distrez . . . . este un circ gratuit . . . . . pai si voi sunteti niste animalute in circul asta din moment ce ti-ai facut un cont . . . . ;) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"NU MAI SUNT CLIENT OMW / PETROM DIN 15.01.2011"

 

De ce?

 

De ce nu ? Poate ne va auzi si pe noi cineva si o sa avem bafta sa ne dam in sezon cu 4 ron / litru ( pret doar ca exemplu ) ! De ce Omw - Petrom ? Habar nu am . Am sesizat la foarte multa lume , o anumita reticenta in privinta lor si a politicii lor . Sa se faca un sistem de vot , care sa decida de la cine nu mai alimentam o luna . Protestele din Timisoara au avut ca tinta majoritara , punctele Omw - Petrom .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da , ma bag in seama si este sport national . Bine ca te-ai luminat tu , acolo in Anglia , unde aveti circuite , Ace cafe si BBC ! Iti multumesc ca existi si ca imi arati calea cea dreapta ! Am sa-mi scriu pe motor numele tau in semn de respect !

 

Daca n-ar fi circ . . . . daca n-ar fi circul asta pe forum nu ati avea voi unde sa va aratati inteligenti . . . si fara circul asta probabil ca ar stii doar 1 % de voi ! Scuteste-ma de texte din astea . Intru pe forum sa ma distrez . . . . este un circ gratuit . . . . . pai si voi sunteti niste animalute in circul asta din moment ce ti-ai facut un cont . . . . ;) .

 

te rog nu-l scrie ca-mi faci numele de rusine cu stilu' tau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu ? Poate ne va auzi si pe noi cineva si o sa avem bafta sa ne dam in sezon cu 4 ron / litru ( pret doar ca exemplu ) ! De ce Omw - Petrom ? Habar nu am . Am sesizat la foarte multa lume , o anumita reticenta in privinta lor si a politicii lor . Sa se faca un sistem de vot , care sa decida de la cine nu mai alimentam o luna . Protestele din Timisoara au avut ca tinta majoritara , punctele Omw - Petrom .

Am crezut ca ar fi existat o problema personala, dar acum inteleg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prietene @arthur

acum am citit si eu si iti raspund:

 

1. vorbesc cu englezisme(americanisme ca nu-mi place accentul de uk) de cand ma stiu si mult dinainte sa ajung in UK

2. daca as putea m-as duce in Australia ca acolo nu ploua asa des

3. mie imi place mai mult decat in Ro, poate si pt ca e totusi o noutate pt mine

4. Ace Cafe e o carciuma naspa cum zic unii dar oamenii sunt faini si evenimentele si mai

5. din Romania in 2-3h ajungi in ungaria sau bulgaria, ucraina, serbia sau tot Romania pe cand din Londra in 2h ajungi in Brighton si in 3h in SCOTIA, normal ca e mai mishto, ca sunt multe de vazut.

 

6. unul din motivele principale pt care am ajuns aici e sa-mi repar genunchiul caci acasa nu-mi permit ligament sintetic de 2000 de euro plus operatie si daca iti amintesti faza, eu mi-am vandut celalalt CB ca sa platesc tratamentele facute. deci inainte sa mai comentezi ceva te rog sa te gandesti de doua ori

 

Mesaj completat

btw, si in TM se saluta cu "ciao" deci...sunt aere de italia sa inteleg?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu de alta dar e enervant atunci cand prinzi o portiune de drum, care nu e drept, nu prea sunt masini si dai de cate un vitezist care pe drum drept te ineaca de praf iar pe viraje te astepti sa-i explodeze stopul.

genial :D ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...