Sari la conținut

Dakar 2011


Postări Recomandate

Laia Sanz e lidera echipei feminine de trial a Spaniei, campioana mondiala-am vazut un reportaj cu ultima etapa de mondial in urma cu o luna-doua pe Eurosport. Ii sufla in ceafa "batranei" Annie Seel la categoria femei, de care o despart doar 12 minute. Totusi , experienta acesteia la navigatie cred ca va cantari in final. Christina Meier si Pol ( o alta lupoaica tanara olandeza) sunt departe, de la locul 100 in sus, restul femeilor (mai erau o italianca si o englezoaica) nu le-am mai vazut prin clasament, cred ca au abandonat.

Cat despre imaginea cu Marcel si Mani, pareau mai degraba rupti dupa etapa crunta de ieri :lol: cred ca a fost horror...

Peterhansel marturisea la startul probei speciale ca inca era chiaun dupa trezirea la 3 dimineata si etapa de legatura de la 4.800 metri. Foarte dur raliul asta...

 

La comentatorul Eurosport nu inteleg de ce nu a comentat ca Mani si Marcel sunt in imagini in direct, e penibil de-a dreptul, ce naiba, nu i-a recunoscut macar din poze daca nu-i cunoaste personal ? :D Cred ca doar traduce ce se comenteaza de reporteri si de comentatorul Eurosport, ca e cam absorbit de asta, adevarul ca e cam greu sa traduci si sa fii pe faza in acelasi timp...

 

Azi pariez pe regii desertului - eroul local Lopez Chaleco (hai odata Aprilica, ai un cilindru in plus !) la bataie cu Depres (penalizat) si Coma (care insa a pierdut ceva timp dupa ce a cazut) la motoare si pe seic- Naser Al Attiah la masini, care o sa i-o traga in sfarsit lui Sainz pe o etapa, dar la general tot vulpea spaniola batrana o sa se impuna daca n-are vreun incident neplacut.

Mesaj completat

Laia Sanz e lidera echipei feminine de trial a Spaniei, campioana mondiala-am vazut un reportaj cu ultima etapa de mondial in urma cu o luna-doua pe Eurosport. Ii sufla in ceafa "batranei" Annie Seel la categoria femei, de care o despart doar 12 minute. Totusi , experienta acesteia la navigatie cred ca va cantari in final. Christina Meier si Pol ( o alta lupoaica tanara olandeza) sunt departe, de la locul 100 in sus, restul femeilor (mai erau o italianca si o englezoaica) nu le-am mai vazut prin clasament, cred ca au abandonat.

Cat despre imaginea cu Marcel si Mani, pareau mai degraba rupti dupa etapa crunta de ieri :moto: cred ca a fost horror...

Peterhansel marturisea la startul probei speciale ca inca era chiaun dupa trezirea la 3 dimineata si etapa de legatura de la 4.800 metri. Foarte dur raliul asta...

 

La comentatorul Eurosport nu inteleg de ce nu a comentat ca Mani si Marcel sunt in imagini in direct, e penibil de-a dreptul, ce naiba, nu i-a recunoscut macar din poze daca nu-i cunoaste personal ? :cheers: Cred ca doar traduce ce se comenteaza de reporteri si de comentatorul Eurosport, ca e cam absorbit de asta, adevarul ca e cam greu sa traduci si sa fii pe faza in acelasi timp...

 

Azi pariez pe regii desertului - eroul local Lopez Chaleco (hai odata Aprilica, ai un cilindru in plus !) la bataie cu Depres (penalizat) si Coma (care insa a pierdut ceva timp dupa ce a cazut) la motoare si pe seic- Naser Al Attiah la masini, care o sa i-o traga in sfarsit lui Sainz pe o etapa, dar la general tot vulpea spaniola batrana o sa se impuna daca n-are vreun incident neplacut.

 

era sa uit, nasoala tranta negrului (Duclos, pe Aprilia), care e foarte bun , toteauna e printre primii, dar a avut ghinion, a pierdut 2 ore , e undeva dupa locul 100, dar bine ca continua , ca era praf dupa cazatura, bravo lui.

Hai Marcel si Mani, calm si eficient, fara riscuri inutile, dozati-va energia, mai e destul pana la final ! Sigur o sa terminati !

Daca reusesc chinezii aia cu ceacanicile alea de Jincheng (anul trecut au terminat!, acum sunt in continuare in cursa !) , trebuie sa reusiti si voi sa terminati!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 232
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mani pe 23 in CP3!!!

 

se pare ca azi cei de la BMW vor castiga o speciala dupa multi ani de zile! Felicitari lui Frans Verhoeven - mai are putin pana la final.

Mai mult - pe 2 e tot un BMW la Waypointul 12

Mesaj completat

_____________________________

 

Goncalvez castiga speciala!!!

Chaleco pe 2

Frans pe 3 la 1 secunda de Chaleco :lol:

 

 

Mesaj completat

 

_______________

 

Gresit!!!

Goncalvez a furat-o pe ultima bucata si a castigat Chaleco! Bravo lui! Victorie acasa - iar e erou national! Despre are multe minute in fata lui Coma, insa Coma va primi timp inapoi - a stat cu Pain la accident pana la venirea elicpterului. Vedem deseara ce si cum.

 

Hai Mani ca mai e putin!

Mesaj completat

____________________

 

MAni pe 25 in Finish! :cheers:

 

Coma a primit inapoi 10 minute si conduce la general cu 10 min in fata lui Despres (penalizarea de ieri)

Mesaj completat

-----------------------------------------

 

din nou schimbari - Goncalves apare pe primul loc acum, cu 2 minute in fata lui Chaleco! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mani pe 23 in CP3!!!

 

se pare ca azi cei de la BMW vor castiga o speciala dupa multi ani de zile! Felicitari lui Frans Verhoeven - mai are putin pana la final.

Mai mult - pe 2 e tot un BMW la Waypointul 12

Mesaj completat

_____________________________

 

Goncalvez castiga speciala!!!

Chaleco pe 2

Frans pe 3 la 1 secunda de Chaleco :banana:

 

 

Mesaj completat

 

_______________

 

Gresit!!!

Goncalvez a furat-o pe ultima bucata si a castigat Chaleco! Bravo lui! Victorie acasa - iar e erou national! Despre are multe minute in fata lui Coma, insa Coma va primi timp inapoi - a stat cu Pain la accident pana la venirea elicpterului. Vedem deseara ce si cum.

 

Hai Mani ca mai e putin!

Mesaj completat

____________________

 

MAni pe 25 in Finish! :banana:

 

Coma a primit inapoi 10 minute si conduce la general cu 10 min in fata lui Despres (penalizarea de ieri)

Mesaj completat

-----------------------------------------

 

din nou schimbari - Goncalves apare pe primul loc acum, cu 2 minute in fata lui Chaleco! ;)

 

Nu mai pricep nimic :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o freaca aia de la ASO cu clasamentele si penalizarile ;)

Trebuie sa faca cumva sa iasa bine petru toata lumea. :banana:

 

Si pana la urma a cazut sau nu a cazut Coma?

Ca era in urma inainte sa cada Pain.

 

Mesaj completat

o freaca aia de la ASO cu clasamentele si penalizarile :banana:

Trebuie sa faca cumva sa iasa bine petru toata lumea. :banana:

 

Si pana la urma a cazut sau nu a cazut Coma?

Ca era in urma inainte sa cada Pain.

La WP 4 Coma era la 8 minute in spatele lui Pain.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pana la urma a cazut sau nu a cazut Coma?

 

da. a cazut dar la un moment dat tragea gazul si recupera bine. apoi s-a oprit sa-l ajute pe Pain. Si se pare ca i-au dat 10 minute inapoi si el s-a oprit doar vreo 6 ;)

Mesaj completat

_________________

 

Casteau are probleme mari. S-a cam terminat Dakarul pentru el. Restul etapelor sunt doar pentru antrenament :banana:

Mesaj completat

_________________________________________

 

maine e o etapa lunga si grea. Astept sa inceapa sa plesneasca motoarele de 450 duse la limita de cei din top 10 ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maine e o etapa lunga si grea. Astept sa inceapa sa plesneasca motoarele de 450 duse la limita de cei din top 10 ....

 

Da ,si eu sunt curios cum se vor comporta pana la sfarsit motoarele de 450 ,in special cele de la KTM -or fi bune sau nu prea...o sa vedem.

 

Pana una alta ..Hai ai nostrii !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Many a terminat azi pe 26 si apare e pe 20 la general momantan. O sa mai pice cateva locuri sigur, dar nu mult.

 

Felicitari lui. Go Marcel!!!

a terminat speciala... nu cursa. iar marcel era la waypointul 10 pe 50!

Editat de vintze
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Butuza a terminat pana la urma pe 54 si este pe 70 la general. Felicitari!!!

 

Hai Many, Hai Marcel, pana la capat fara probleme!!!

 

P.S. De maine gata cu comentariile aici din partea mea ca ma asteapta o saptamana de schi in Austria. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa va dati seama de duritatea etapei de azi. Speciala de azi a inceput acum 12 ore la moto si din 134 de motociclisti la start DOAR 94 au ajuns in finish. Masinile sunt de 9 ore pe speciala; din 107 la start, DOAR 17 sunt in finish. in noaptea asta o sa doarma multi printre dune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

At the end of Stage 6, it was determined that Ruben Faria, the fastest rider of the special stage, did not respect the obligation to stop for 15 minutes during refueling. The KTM rider only stopped 5'13 and the remaining 9'47 have been added to his provisional time. This new time takes his victory away on behalf of his countryman Helder Rodrigues. In the reviewed ranking of the stage, Faria is 7th.

Mesaj completat

________________________________________

 

recensamant la ziua de pauza

motociclete - 186 la start, 116 in cursa

quaduri - 38 la start, 17 in cursa

masini - 156 la start, 71 in cursa

camioane - 72 la start, 28 in cursa

O sa mai iasa din nisip cativa pana dupa-amiaza, dar nu prea multi. A fost cam macel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

At the end of Stage 6, it was determined that Ruben Faria, the fastest rider of the special stage, did not respect the obligation to stop for 15 minutes during refueling. The KTM rider only stopped 5'13 and the remaining 9'47 have been added to his provisional time. This new time takes his victory away on behalf of his countryman Helder Rodrigues. In the reviewed ranking of the stage, Faria is 7th.

Mesaj completat

________________________________________

 

recensamant la ziua de pauza

motociclete - 186 la start, 116 in cursa

quaduri - 38 la start, 17 in cursa

masini - 156 la start, 71 in cursa

camioane - 72 la start, 28 in cursa

O sa mai iasa din nisip cativa pana dupa-amiaza, dar nu prea multi. A fost cam macel

au mai ajuns cativa da'... chiar ca macel...

si culmea nu am auzit sa fie accidente grave fata de etapa 5...multe pene in schimb

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...