Sari la conținut

sinaia-padina...luni


Postări Recomandate

Salut!Iti ia destul de mult timp, mai ales acum fiindca mai este zapada din belsug

in vai si locuri umbrite.

Niste prieteni au facut anul trecut acest traseu mai tarziu si a fost greu.

Vreau si eu sa ies la enduro maine, vroiam si astazi dar nu am gasit pe nimeni.

Am un KTM 660 Rally Raid, am si remorca si stau in Bucuresti.

Am vorbit cu niste prieteni si daca vin si ei maine vreau sa ies pe la Buzau, acolo nu mai este zapada si noroi, iar la Sinaia s-ar putea sa fie vreme naspa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost! am prins si vreme buna,a fost belea! nu am ajuns pana la padina din lipsa de timp dar destul de aproape. oricum zona e destul de grea si si inca mai era zapada pe sus,iar padurile de brazi sant un adevarat chin...

un mic sfat pentru cine o sa mai incerce...luati-va o harta adevarata , nu una de la teleferic de aia de 5000 lei... :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faina tura! Pina unde ati ajuns? La Zanoaga, Bolboci? Din cite vad din poze ati urcat de la Cuibul Dorului peste Dichiu. Se vede si ceva zapada pe drum. Cita era? Portiuni lungi, inghetata?

Weekendul urmator cred ca ajungem si noi pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragos, tu parca esti misionar care racoleaza adepti :-))

Sint eu, Vlad, eu sint racolat deja.

Just for the record, DR 350 si colegii au EXC 400 si LC4 625.

Cum a fost la Vilcea, pe unde te-ai dat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poiana tapului...peles...1400...dr de vara(2000),...1400...taverna sarbului...groapa de gunoi,...plaiul zgarburei...dr moroieni targoviste...cb cuibul dorului...m paduchiosul...saua dichiului...si-napoi.

"..."= la nimereala :D

" , "= ne-a dat cu virgula si ne-am intors... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa ma fac, daca pe prietenii mei vechi inca nu i-a muscat microbul enduro ?!? :D

Incerc si eu sa-mi gasesc unii noi...

 

Sambata m-am dat la Sibiu, cu niste sibieni si cu doi clujeni (total 6 moto). A fost super bine, am mers pe coclauri pana la Paltinis si inapoi. Duminica am urcat pe Cozia si m-am blocat in zapada pana la brau (cat a fost pana la genunchi am continuat sa inaintez), apoi am reusit sa infig moto in NAMOL pana peste axele rotilor. Am iesit cu greu, cu namol si in chiloti. Luni am fost Voineasa - Vidra dar am stat pe drumuri forestiere ca eram si singur si obosit. Per total a fost foarte bine, abia astept urmatorul week-end, sa ies din nou.

 

La altitudini peste 1600 este inca zapada, care se strange mai ales pe drumuri, in vaioage si la umbra. Poate ca ar trebui sa stam la altitudini mai joase inca cateva week-end-uri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faina tura! Pina unde ati ajuns? La Zanoaga, Bolboci? Din cite vad din poze ati urcat de la Cuibul Dorului peste Dichiu. Se vede si ceva zapada pe drum. Cita era? Portiuni lungi, inghetata?

erau portiuni si cu zapada, geata dar se puteau trece. de la dichiului era deja zapada pe drum pe portiuni intinse si nu prea accesibile decat prin ocoliere. dar ori cunosti zona, ori o harta buna!

iar asta , NU E HARTA BUNA!!!

post-7-1081856813_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Impreuna cu Danny am stabilit sa stam la altitudini mai joase pana nu se duce zapada, doarece in zapada flescaita de aprox. 50 cm nu se putea avansa, doar ne-am chinuit.

Plus ca padurile de brad sunt foarte dese si alunecoase pe jos.

Oricum a fost o plimbare super misto, mai ales trecrea unui rau (nu stiu cum se numeste), pacat ca nu avem poze.Ne-am chinuit ceva pana am ajuns in rau, deoarece malul era foarte abrupt, eu am cazut in cap spre exemplu.

Am trecut si prin namoale de peste axul rotii.

In acest weekend sa mergem de exemplu la CAmpina sau Buzau (pe la Sarata Monteoru).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am studiat prognoza meteo, si se pare ca in week-end vremea va fi cam nasoala, ceva mai bine sambata si ploaie duminica. Propun o tura undeva pe la Campina, sambata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...